مجله پارتکده

بهترین لنت ترمز برای پراید کدام است؟ - بررسی لنت های ترمز خوب پراید در پارتکده

4،آذر،1400
best-brake-pad-Saipa-Pride
با گذشت زمان و با توجه به میزان استفاده از ماشین، برخی لوازم یدکی ماشین نیاز به تعمیر و گاها تعویض دارند. برای کارایی بهتر هر خودرو، لوازم یدکی آن باید در زمان مناسب چک و در صورت لزوم تعویض گردند. یکی از این لوازم مصرفی لنت ترمز است و باید بسیار جدی گرفته شود؛ چراکه سیستم ترمز ماشین با ایمنی سرنشینان رابطه مستقیم دارد. در این سیستم لنت‌ ترمز نسبت به سایر قسمت‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است و زودتر نیاز به بررسی و تعویض دارد. خوشبختانه لنت‌ ترمز پراید در بازار مدل ها و برندهای مختلفی دارد و شما می‌توانید لنتی که متناسب با خودروی شما ست را خریداری کنید. در این مطلب از مجله پارتکده راهنمای جامع انتخاب بهترین لنت ترمز پراید را در اختیار شما می گذاریم.

ادعا هایی درباره خرید بهترین لنت ترمز پراید

همانطور که قبل‌تر گفته شد؛ لنت ترمز بخش مهمی از سیستم ترمز است که با اصطکاکی که در چرخ بوجود می‌آورد سبب کاهش سرعت ماشین و توقف آن می‌گردد. عدم بازبینی به موقع لنت‌ها احتمال وقوع خسارت‌های سنگینی همچون تصادف، خوردگی رینگ و… را به شما تحمیل کند. بدیهی ست که شما به دنبال خرید بهترین لنت ترمز پراید هستید. همه برند ها و فروشنده ها ادعا می‌کنند که فروشنده بهترین لنت ترمز پراید هستند، اما این شما هستید که باید با برند ها و نقاط قوت و ضعف آن ها آشنا شوید. ما در این راه همراه شما هستیم. قبل از هر چیز باید با المان هایی که در طول عمر لنت ترمز پراید اثر گذار هستند آشنا شوید.

موارد مهم برای انتخاب بهترین لنت ترمز برای پراید

انتخاب بهترین لنت ترمز پراید به موارد مختلفی مربوط می‌شود؛ که برخی از این مواد عبارتند از:
• رانندگی در ناحیه کوهستانی
• شرایط آب وهوایی
• الگوی ترافیکی مسیر رفت و آمد
• حمل بار و یا نصب باربند برای حمل بار بیشتر
• رو به‌رو شدن با چاله‌های آب
این نکات برخی مواردی هستند که پیش از خرید لنت ترمز پراید باید در نظر گرفته شوند.
مطالب مرتبط: راهنمای جامع انتخاب لنت ترمز در پارتکده

best-brake-pad-Saipa-Pride-weather

نکته مهم هنگام تعویض لنت ترمز پراید

هنگام تعویض لنت ترمز پراید تمام سیستم ترمز را چک کنید و اگر شخص دیگری کار تعویض لنت را انجام می‌دهد، از او بخواهید تا تمام موارد ایمنی سیستم ترمز ماشین‌ را مورد بررسی قرار دهد. تنها نو و سالم بودن لنت‌ها برای یک ترمز مطمئن، کافی نیست. شما باید از کارایی درام و روتور ها و دیگر بخش‌های سیستم ترمز مطمئن باشید که دچار نقص نشده باشند. زیرا سیستم ترمز یکپارچه بوده و اگر بخشی از آن مشکل داشته باشد، ممکن است، در تمام سیستم اختلال ایجاد کند. همچنین این نکته نیز بسیار مهم است که در زمان تعویض لنت‌ ترمز پراید حتما روغن ترمز بررسی شود. هر ماده شیمیایی و غیر شیمیایی در یک مدت زمان خاص تاثیر مفیدی دارد، حتما عمر مفید روغن ترمز را در نظر داشته باشید. برای اطلاع ازین که «چه زمانی باید روغن ترمز پراید را تعویض کنید؟» بر روی این لنیک کلیک کنید.

best-brake-pad-Saipa-Pride-berake-fluid

تفاوت بین ترمز های عقب و جلو در پراید

لنت های ترمز چرخ ‌های عقب و جلوی پراید با هم تفاوت دارند. لنت های ترمزی که برای لاستیک ‌های جلو تعبیه شده، به این صورت است که یک صفحه دیسکی هموار که با چرخ ‌های جلو به طور مستقیم در ارتباط است. در اصطلاح به آن ها ترمز های دیسکی می‌گویند؛ اما کفشک‌های ساخته شده، برای چرخ‌های عقب بیشتر روی محور عقب درون یک کاسه که چرخ‌ ها روی آن سوار هستند، قرار می‌گیرند. به این نوع ترمز ها، ترمزهای کاسه‌ای نیز می‌گویند. این نوع ترمز ها بیشتر در محور عقب اتومبیل‌ها و کامیون‌ها یافت می‌شود. ترمزهای کاسه‌ای قطعات ریز زیادی دارند و تعمیرشان هم مشکل‌تر است، اما تولیدشان کم هزینه‌تر است و مکانیسم ساده‌تری نسبت به ترمز های دیسکی دارند.
در نظر داشته باشید در رانندگی ‌های پرتنش بیشتر فشار ترمز ماشین روی ترمز های جلو است.

best-brake-pad-Saipa-Pride-brake-system

انواع لنت ترمز پراید

لنت های ترمز گلد (Gold) بهترین لنت‌ های کره‌ای موجود در ایران هستند و بدون آزبست و ماده سمی و مخرب زیست محیطی فرآوری می‌شوند. به دلیل کیفیت بسیار عالی و نداشتن پشم آهن، در بازار داخلی و همچنین برای اکثر تولیدات خودروسازان کشور ژاپن از این محصول استفاده می شود. لنت ترمز جلو پراید گلد در ایران چندین سال است که برای خودرو های کره‌ای با بهترین کیفیت ارائه می شود و بیشترین توزیع را دارد. محصولات شرکت گلد با پایه فلزی مسی و ساخت کره جنوبی فاقد آزبست با گیرایی بسیار بالا و سازگار با سیستم ABS مناسب خودروی پراید نسیم صبا سری 100 که شامل سری های 131، 132، 141، 151، 111 و پراید وانت است.
مطالب مرتبط: راه کار هایی برای تشخیص اصلی بودن لنت ترمز گلد پراید

لنت ترمز تکستار

برند تکستار در سال 1913 به عنوان یک کمپانی فروش راه اندازی و در 1961، تامین‌کننده اصلی نخستین ماشین آلمانی مجهز به ترمز های دیسکی شد. گذشته پرافتخار این برند نشان می‌دهد که لنت ترمز تکستار نه فقط در جاده ‌ها بلکه در مسابقات اتومبیل‌رانی نیز پیشرو و افتخارآمیز بوده و هست. تایید کننده این مطلب همکاری‌های موفقیت‌آمیز مرسدس بنز و تکستار در مسابقات اتومبیل‌رانی از دهه 1950 در ایتالیا است. در زمینه کیفیت و کارایی، لنت ‌های ترمز تکستار اولین انتخاب برای وسایل نقلیه مجهز به ترمز دیسکی, سرامیکی وکربنی هستند.

لنت ترمز پراید رالدک

برند رالدک چندین سال است که در بازار ایران به عنوان یک لنت ترمز با کیفیت خوب فعالیت دارد. شرکت پارسیان قطعه سپهر که این برند را ثبت کرده است با تولید لنت برای انواع خودرو های سنگین و سواری چه خارجی و چه داخلی همواره به دنبال بالا بردن کیفیت محصولات خود بوده است تا بتواند با رقبای موجود در بازار رقابت کند. لنت ترمز پراید رالدک جزء اولین محصولات این شرکت بوده که دارای کیفیت بسیار بالایی در مقایسه با دیگر لنت ها برای پراید می‌باشد.

لنت ترمز پراید سکو

لنت ترمز پراید سایپا یدک ساخت کمپانی SECO کره به سفارش سایپا یدک ایران است. این لنت، ترمزگیری قوی و نرم بدون صدا (سوت کشیدن) را دارد. بوی لنت ترمز سکو تغییر ناپذیر است و البته در شرایط آب و هوایی مختلف استوار است. لنت سکو طراحی حرفه‎ای شامل تکنولوژی ساخت چندلایه بدون آزبست دارد که باعث شده دوست‌دار محیط زیست و عاری از فلزات سنگین باشد.

لنت ترمز پراید HIC

برند HIC با رویکرد ارائه قطعات خودرو مطابق با استاندارد های اتومبیل سازان در گستره های قطعات موتوری، سیستم تعلیق، سیستم سوخت رسانی، سیستم ترمز، قطعات تزئینی، سیستم های برقی، سیستم انتقال قدرت، سیستم خنک کننده، قطعات بدنه، اقدام به تولید لنت ترمز پراید قابل عرضه به مشتریان نموده است.

لنت ترمز پراید ایرانی پارس لنت

پارس اولین تولیدکننده ایرانی است که از سال 1375 در تولید لنت ترمز آزبست را از محصولات خود حذف کرده و همچنین با رعایت استاندارد های جهانی سعی می‌کند کمترین آثار مخربی بر روی قطعات دیگر سیستم ترمز پراید از مانند دیسک چرخ ها جای نگذارد.
مطالب مرتبط: 7 نکته کلیدی در مراقبت از سیستم ترمز پراید

بهترین لنت ترمز پراید کدام است؟

در بین موارد معرفی شده باتوجه به ویژگی های بیان شده از جنس هر لنت و توضیحاتی درباره شرکت سازنده هر کدام، پیشنهاد کارشناسان پارتکده لنت ترمز گلد محصول کشور کرده جنوبی است. البته که لنت ترمز تکستار، رالدک، سکو و پارس لنت نیز از کیفیت خوبی برخوردار هستند. شما باید باتوجه به نوع رانندگی، شرایط آب و هوایی و مواردی که در ابتدای مطلب نیز گفته شد جنس مناسب برای لنت ترمز را انتخاب کنید. برای اطلاع ازین که چند نوع جنس لنت ترمز تولید می‌شود و کدام یک مناسب شماست مطلب راهنمای جامع انتخاب لنت ترمز در مجله پارتکده را بخوانید.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید