مجله پارتکده

بررسی سیستم ترمز جک جی 5 فروشگاه پارتکده

22،شهریور،1400
jac-j5-brake-system-review
در چندین سال اخیر به دلیل کیفیت پایین خودرو های داخلی و گران بودن خودرو های وارداتی، شرکت های خودروسازی چینی محصولات خود را در انواع مدل ها و قیمت ها روانه بازار ایران کرده اند. یکی از این کارخانه های چینی شرکت جک است که توانست با محصولات خود موفقیت خوبی را در بازار ایران کسب کند. جک جی 5 از خودرو های محبوب این شرکت در ایران است. سیستم ترمز جک جی 5 در مقایسه با خودرو های هم رده خود دارای عملکرد و کارایی خوبی است. در این مطلب از مجله پارتکده به بررسی سیستم ترمز جک جی5 و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

اهمیت سیستم ترمز جک جی 5

ایمنی خودرو یکی از موارد مهمی است که در هنگام خرید باید در نظر گرفت. ایمنی در کنار ظاهر و مشخصات فنی ماشین باید در اولویت قرار گیرد. هر ساله در ایران بالای هزار نفر از مردم جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند که بخشی از این تصادفات به دلیل ایمنی پایین خودرو های ایرانی است. به همین دلیل شاید ترمز و ایمنی خودرو در ظاهر و قدرت موتور ماشین تاثیر نداشته باشد ولی رابطه مستقیمی با تضمین امنیت شما در هنگام رانندگی دارد.
سیستم ترمز جک جی 5 عملکرد خوبی دارد ولی باید مرتب قطعات این سیستم را چک کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی همچون تمام شدن لنت ترمز یا روغن ترمز و همچنین لبه دار شدن دیسک ترمز اقدام به تعمیر با تعویض آن ها کنید. در نظر داشته باشید به وجود آمدن فقط یکی از این مشکلات بالا باعث پایین آمدن کارایی دیگر قطعات سیستم ترمز می‌شود. همچنین ممکن است باعث خرابی این قطعات نیز شود. به عنوان مثال اتمام لنت ترمز و عدم تعویض آن باعث کشیده شدن سطح فلزی لنت بر روی دیسک و آمدن فشار بر روی کالیپر و در نتیجه آسیب به سیستم ترمز می‌شود. به همین دلیل توصیه متخصصین و کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده به دارندگان خودرو جک جی 5 چک کردن دوره ای قطعات سیستم ترمز این خودرو می‌باشد.
مطالب مرتبط با جک جی 5

84-1-jac-j5-brake-system-review

مشخصات سیستم ترمز جک جی 5

نوع سیستم ترمز جک جی5 برای چرغ های جلو از نوع دیسکی دو جداره با قابلیت تهویه گرما و خنک شونده و برای چرخ های عقب نیز از نوع دیسکی است. همچنین سیستم ترمز جک جی5 دارای تکنولوژی های ترمز ضد قفل ABS و سیستم توزیع نیروی ترمز EBD می‌باشد که باعث شده است تا ترمز های این خودرو عملکرد خوبی داشته باشد و امینت و آسایش سرنشینان خودرو را تا حد زیادی تضمین کند. سیستم ترمز ABS برای این خودرو از نوع 4 کاناله و برای تمامی چرخ های این ماشین است.
مطالب مرتبط با فنی ماشین

عملکرد سیستم ترمز جک جی 5

با توجه به مشخصات سیستم ترمز جک جی 5، از روی کاغذ می‌توان گفت که ترمز های این خودرو عملکرد خوبی دارند و می‌توان در زمان ترمز های شدید روی آن ها حساب کرد ولی موضوع مهم این است که آیا عملکرد ترمز های این خودرو در واقیعت هم مثل موراد نوشته شده در مشخصات این خودرو می‌باشد؟ با توجه به نظرات کاربران جک جی 5 و همچنین تست های انجام شده بر روی این خودرو در سایت های مختلف می‌توان نتیجه گرفت که ترمز های جک جی 5 عالی و بدون ایراد نیستند ولی عملکرد قابل قبولی دارند؛ این به معنی غیر مطمئن بودن ترمز های جک جی 5 نیست. همان طور که در اول مطلب هم گفته شد جک جی 5 در مقایسه با خودرو های ایرانی و هم رده خود به مراتب سیستم ترمز بهتری دارد ولی نمی‌توان آن را با خودرو های دارای 5 ستاره ایمنی از جمله جک اس 5 مقایسه کرد.
مطالب مرتبط با بررسی سیستم های ترمز خودرو ها

نویسنده :
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید