مجله پارتکده

نقد و بررسی پژو 206 کوپه کابریولت (2000 - 2007)

15،مرداد،1400
نقد-و-بررسی-پژو-206-کوپه-کابریولت
در مطالب قبلی مجله پارتکده به بررسی خودرو پژو 206 از جهات مختلف پرداخته شده است. پژو 206 کوپه کابریولت اولین خودرو بعد از مرسدس SLK است که موفق به طراحی و استفاده از سقف جمع شونده شد و آن را در دسترس عموم قرار داد. هر اتومبیل کروک مقرون به صرفه‌ای که بتواند یک پله از مزدا MX-5 بالاتر قرار گیرد، حقیقتا باید بسیار خاص باشد و 206 CC با داشتن این خصوصیت توانست قلب هزاران خریدار را تسخیر خود کند. زمانی محبوبت سقف هوشمند در بین مردم کم شد، اولین خریداران به سراغ اتومبیل جدیدتری رفتند و سهم بازار خوبی را برای انتخاب در بازار دست دوم باقی گذاشتند.
در ادامه این مطلب به بررسی این مدل از پژو 206 خواهیم پرداخت.

مدل های پژو 206 کوپه کابریولت

لیست مدل های تحت پوشش به صورت زیر است:
2 DR 1.6
1.6 HDI
2.0 CABRIOLET [S, SE, ZEST, SPORT, ALLURE]

تاریخچه پژو 206 کوپه کابریولت

206 کوپه کابریولت که در انتهای سال 2000، زمانی به بازار عرضه شد که یک تحول ناگهانی و بزرگ قلمداد می‌شد. برخی فکر می‌کردند که چنین طراحی و فناوری، با حداقل 15000 پوند مقرون به صرفه است اما پژو ثابت کرد که این تردید ها اشتباه است. از این نوع 206 دو مدل در نسخه های 1.6 و 2.0 لیتری به بازار عرضه شد و از همان ابتدا بسیاری از خریداران مشکلاتی نظیر از کار افتادن سقف برقی به هنگام جمع شدن خبر دادند. پژو تغییراتی در طراحی کاپوت اتومبیل ایجاد کرده و در ژوئن 2001 مدل چهار سرعته اتوماتیک را برای این اتومبیل 1.6 لیتری به بازار عرضه کرد. در ژوئن 2002، دو نسخه‌‌ی نقره‌ای و سیاه ویژ‌ه به بازار آمد. در بهار 2003، طراحان 206 CC با طراحی‌ای بسیار ظریف، تغییراتی در بدنه بوجود آوردند. جلوبندی جدید با طرح لانه زنبوری و تغییر لنز های چراغ جلو و لوگوی پژو با ابعاد بزرگتر به رنگ نقره‌ای در پشت قرار گرفت.
لنزهای نور عقب رنگی، به همراه سپر های نواری جانبی همرنگ با اتومبیل مشخصات ظاهری جدیدی بودند که به همراه لوگو و چراغ های جلو معرفی شدند. در سال 2005 یک نسخه دیزل HDi معرفی شد. 207 CC در مارس 2007 وارد بازار شده و جایگزین نسخه 206 شد.
مطالب مرتبط: پژو 206 هاچ بک دست دوم از نظر کاربران چگونه است؟

نقد-و-بررسی-پژو-206-کوپه-کابریولت-history

بررسی کابین و صندوق عقب پژو 206 کابریولت

مشکلی که در کابین کروک اکثر پایه هاچ‌ بک ها وجود دارد خاصیت اجتناب ناپذیر کالسکه مانند آن است. تناسبات بزرگ و کوچک، مکانیزم‌ نابسامان کاپوت ماشین و طراحی زمخت میله های پشتی صندلی های عقب باعث شده تا شبیه به یک سطل زباله صنعتی باشد. البته این‌ها اتهاماتی بیش نیست و مطمئناً شما هرگز نمی‌توانید این اتهامات را به 206 CC وارد کنید. حتی با سقف جمع شده، از جذابیت کوپه‌ای بی‌پروا برخوردار است و با کاپوت بسته شده، در عرشه عقب، به نظر می‌رسد طراحی این اتومبیل کاملا ظریف و فکر شده انجام شده است و هرگونه اتهام اعم کالسکه مانند بودن را رد می‌کند. قبل از همه این تغییرات، اتومبیل محبوب GTi 206 اساس طراحی این خودرو را تشکیل می‌داد.
عملکرد سقف به خودی خود ساده است. پشت محافظ ‌های آفتاب، چند دکمه وجود دارد که باید قبل از فشار دادن دکمه‌ی کنار ترمز دستی، آن ها را باز کنید. در این مرحله، مجموعه‌ای از موتور های هیدرولیکی کنترل شده الکترونیکی شروع به کار خواهند کرد، پنجره ها را پایین می آورد‌، قبل از خم شدن سقف، عرشه عقب مشخص می‌شود و سقف را در داخل خود هدایت می‌کند. سپس به داخل مخزنی در صندوق عقب جمع می‌شود. البته این اتفاقات در حدود 20 ثانیه رخ می‌دهد، اما پژو با زیرکی اجازه داده تا این مکانیزم با حداکثر سرعت 7 مایل در ساعت هم قابل انجام باشد. این تصور را نکنید که جذابیت این اتومبیل تنها سقف آن است، بیاید به دیگر وجهه های جذاب 206 CC که قابل توجه است بپردازیم.
فضای داخلی پژوی کوچک مورد استقبال عموم قرار گرفت. یکی از شکایات مربوط به 206 GTi این بود که نشیمن سمت راست از صفحه نمایش دور است، در حالت نشسته احساسی که این اتومبیل برای مسافر ایجاد می‌کرد همانند یک ون مدرسه بود. 206 CC با پایین آوردن موقعیت نشستن تا حدی این حالت را جبران کرد و باعث ایجاد احساس اسپرت بودن بیشتری در مسافران شد. صندلی ها با استفاده از تکیه‌گاه های جانبی محکم‌تر شدند و برای خریداران گزینه انتخاب جنس پوشش داخلی در ها اضافه شد. برای مثال،خریداران می‌توانستند جنس چرمی را برای پوشش داخلی در ها انتخاب کنند.

نقد-و-بررسی-پژو-206-کوپه-کابریولت-کابین-داخلی

الگو صندلی های عقب به سمت عقب زاویه‌دار است ولی در عین حال سبک زیبایی دارند، فضای کافی برای قرارگیری پا و سر مسافرین وجود ندارد و بهتر است از فضای عقب به عنوان فضای اضافی برای چمدان ‌ها استفاده کنید. احتمالاً در نهایت تنها به همین منظور مورد استفاده خواهد گرفت، زیرا با جمع شدن سقف در عقب، فضای صندوق عقب به طرز کاملاً فاجعه باری کم خواهد شد. البته جا هنوز برای چند عدد کیف کوچک وجود دارد، اما واقعیت این است که چیزی بیشتر از دو چمدان در صندوق عقبی که انگار یک دستگاه سنگ شکن بزرگ داخل آن تعبیه شده است؛ جا نمی‌شود. با این وجود، شما اتومبیلی مانند 206 CC برای حمل بار خریداری نمی‌کنید؛ چمدان های اضافی را خالی کنید و سبک سفر کنید.
لیست آپشن ها برای دارندگان 206 در مدل های دیگر یکسان است، اما تجهیزات نقره‌ای رنگ آن مطمئناً کمی شیک‌تر از تجهیزات سفید رنگ آن است که در مشتقات 206 کمتر یافت می‌شود.
مطالب مرتبط: بررسی تیپ های مختلف پژو 206

کاپوت 206 کابریولت

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد مکانیسم کاپوت اتومبیل است. دارندگان این خودرو باید اطمینان حاصل کنند که چندین بار آن را بسته و باز کرده‌ باشند تا مبادا ایرادی داشته باشد. یک نکته تخصصی که باید به آن اشاره کنیم این است که در صورت خرابی کاپوت، دارندگان باید چند تا بند بانجی را در ماشین حمل کنند تا بتوانند در کاپوت را با آن نگه دارند. معمولاً می‌شود کاپوت را در یک یا چند موقعیت دیگر نگه داشت. اما در کاپوت همچنان با قاطعیت سربالا می‌ماند. مالکان این خودرو با همراه داشتن بند بانجی و بستن در کاپوت با آن می‌توانند به گونه‌ای آن را ایمن نگه دارید تا به خانه برسند. اتفاق جالبی نیست اما این روش موثر است. نسخه‌های بعدی این اتومبیل‌ کمتر در معرض خرابی کاپوت بودند.

تعویض قطعات پژو 206 کابریولت

(بر اساس 206 CC 1.6 ex Vat) مونتاژ کلاچ حدود 100 پوند است. ترمزهای جلو حدود 35 پوند، کفشک ترمز عقب حدود 37 پوند، یک اگزوز کامل (به استثنای مبدل کاتالیزوری) حدود 265 پوند، یک موتور استارت حدود 100 پوند و یک دینام حدود 145 پوند است. تعویض یک چراغ جلو حدود 60 پوند است.
مطالب مرتبط: بررسی انواع ترمز پژو 206 و دلایل بروز مشکلات لنت ترمز آن

پژو 206 کابریولت در جاده

موتور 16 لیتری و البته 2.0 لیتری 138 اسب بخاری که در مدل برتر به کار رفته است مطمئناً به فاکتور های سرگرم‌کننده این اتومبیل کمک می‌کند. این واحد مقداری است که 206 GTi را تأمین می‌کند، اگرچه در این حالت وزن بیشتری برای حمل وجود دارد، بنابراین لبه کاملاً شتاب خارج می‌شود. با این وجود، استراحت تا شصت زمان 8.7 ثانیه‌ای بسیار سریع است و حداکثر سرعت 127 مایل در ساعت برای اکثر افراد کافی است. در حالی که بسیاری از کابریولت ‌ها دارای نوعی سفتی بدنه هستند که هر بار که به جاده برخورد می‌کنند صدایی مانند انداختن ماشین تحریر در گونی از خود ایجاد می‌کند. شرکت پژو سخت تلاش کرد تا از وجود آرامش در کنار صدای باد 206 CC اطمینان حاصل کند.
برای تجربه بهتر کاربران 206 کابریولت در جاده، شرکت فرانسوی پژو سعی کرده است بیشتر ویژگی هایی که باعث موفقیت 206GTi شده‌اند را ایجاد کند؛ تغییر دنده نرم، سیستم تعلیق انعطاف‌پذیر، هندلینگ سرگرم کننده و فرمان‌ پذیری سریع که به 206 CC منتسب است. حرکت کردن با آن به خوبی انجام می‌شود، اگرچه در حقیقت کوپه/ کابریو، اغلب کسانی را که ظاهر را مقدم بر توانایی کامل می‌دانند، جذب می‌کند. همانند داشتن یک ساعت غواصی که توانایی این را دارد که تا عمق 200 متر کار کند، حتی اگر واقعاً نیازی به آن نداشته باشید، دانستن این که ساعتی با این قابلیت دارید برایتان لذت‌بخش است. برای هر مورد اگر اتومبیل 2.0 لیتری کمی گران باشد، یک نوع ارزان قیمت 1.6 لیتری 16 ولت ارائه می‌شود. همچنین این تنها گزینه‌ای است که میتوان با گیربکس اتوماتیک دارا بود.
مطالب مرتبط: پبررسی نظرات کاربران 206 در پارتکده

نقد-و-بررسی-پژو-206-کوپه-کابریولت-در-جاده

نگاه اجمالی و جمع بندی پژو 206 کابریولت

قانون 206 کوپه کابریولت این است که تا جایی که می‌شود باید مدرن بود حتی اگر به ضرر شما تمام شود. اگر به سراغ اتومبیل مدرن می‌روید، هنگام خرید ماشین مطمئن شوید که کاپوت درست کار می‌کند و به طور کلی حال اتومبیل خوب است. بقیه مسائل به ندرت مشکل ساز می‌شوند و در موقعیت های مختلف این اتومبیل می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. فقط مطمئن شوید که آن روز آفتابی است.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید