مجله پارتکده

بررسی مدل های ال 90 در فروشگاه پارتکده - بهترین مدل ال 90 کدام است؟

24،تیر،1400
بررسی-مدل-های-ال90-کدام-بهتر-است-فروشگاه-پارتکده
رنو ال 90 محصول مشترک شرکت فرانسوی رنو و داچیای رومانی است. این خودرو در بازار ایران به دلیل ظاهر عجیب خود با استقبال خوبی روبه رو نشد ولی به تدریج به محبوبیت این خودرو افزوده شد. این خودرو در انواع مدل ها در بازار عرضه شده است که تفاوت هایی جزئی باهم دارند. مدل های مختلف ال 90 در لوازم یدکی همچون لنت ترمز باهم مشترک هستند ولی در برخی موارد خاص باهم تفاوت دارند. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به معرفی و بررسی انواع مدل های ال 90 و بیان تفاوت های آن ها بپردازیم.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ال90

انواع مدل های ال 90

همانطور که گفته شد؛ ال90 دارای ظاهری نه چندان جالب است ولی به دلیل مشخصات موتور و فنی خوب و مصرف سوخت بسیار پایین توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند. در حال حاضر رنو ال 90 در دو کارخانه ایران خودرو و پارس خودرو تولید می‌شود. این دو کارخانه، نسخه ‌های دیگری را نیز از این خودرو تولید می‌کنند اما نسخه معمولی دو شرکت که با نام E2 شناخته شده،‌ تفاوت خاصی با هم ندارند. از انواع مدل های ال 90،‌ دو نوع خودروی دیگر نیز در ایران خودرو تولید و عرضه می‌شود که عبارتند از ال 90 گیربکس اتوماتیک و تندر 90 پلاس با گیربکس معمولی و اتوماتیک.

بررسی انواع مدل های ال 90

مدل E0: این مدل به عنوان مدل پایه و ارزانترین نوع از هیچ‌گونه امکانات جانبی (آپشن) برخوردار نبود، حتی تهویه مطبوع هم ندارد. این مدل تیپ ساده و بیسیک تندر است که فاقد هر گونه امکانات خاص رفاهی می‌باشد. در نمای ظاهری سپر ها و جلوپنجره به رنگ مشکی هستند و خودرو از رینگ های آهنی 14 اینچی بهره می‌برد. همچنین خودرو فاقد زه های جانبی درب بدنه است. در داخل اتاق شیشه بالابر های هر چهار درب به صورت دستی بوده و خبری از تنظیم برقی آینه های جانبی نیز نیست. جالب است بدانید در بعضی از مدل های تیپ E0 حتی خبری از کولر و هیدرولیک فرمان هم نیست! این تیپ دیگر امروز جایی در خط مونتاژ ندارد.

مدل-e0-ال90-فروشگاه-پارتکده

مدل E1: دو بسته CP( مخفف comfort pack - بسته راحتی) و بسته SP (مخفف saftety pack- بسته ایمنی) به مدل E1 اضافه شدند. در این تیپ تندر90 شاهد امکانات بیشتری هستیم. در نمای جانبی سپر های خودرو به رنگ بدنه در آمده‌اند و زه های جانبی و قالپاق نیز به خودرو اضافه شده است. در داخل کابین نیز امکاناتی چون فرمان هیدرولیک، شیشه بالابرهای برقی درب های جلو، سیستم تهویه مطبوع دستی و ایربگ راننده دیده می شوند. این تیپ نیز امروزه دیگر مونتاژ نمی‌شود.

مدل-e1-ال90-فروشگاه-پارتکده

مدل E2: در این تیپ بستهPL(مخفف lux pack-بسته تجملی) به دو بسته .PS وPC اضافه شد. گران‌ترین و مجهز ترین تیپ تندر 90، تیپ E2 است. این تیپ که البته در دو نوع نیمه فول و فول مونتاژ می‌گردید در نمای ظاهری با هم رنگ شدن جلوپنجره و سپرها به رنگ بدنه خودرو از سایر تیپ ها متمایز است. همچنین طرح قالپاق های آن در نمونه نیمه فول با طرح قالپاق های تیپ E1 متفاوتند و در نمونه فول این تیپ نیز، تندر90 از رینگ های آلیاژی 15 اینچی بهره می‌برد. اضافه شدن ایربگ شاگرد در نمونه های فول، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، تنظیم برقی آینه های جانبی به همراه گرمکن، بالابر برقی شیشه های عقب، پشت سری صندلی ها عقب و کامپیوتر سفری از جمله امکانات تیپ E2 تندر 90 می‌باشد. لازم به ذکر است که امروزه تنها این تیپ از میان مدل های سری E در ایران مونتاژ می‌شود.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ال90

مدل-e2-ال90-فروشگاه-پارتکده

تندر90 اتوماتیک

تندر اتوماتیک را به عبارتی می‌توان همان تندر تیپ E2 فول نامید که تنها گیربکس آن از نوع پنج سرعته دستی به نوع چهارسرعته اتوماتیک تیپ ترونیک تغییر کرده است. این مدل نیز در کنار مدل E2 فول امروزه تولید و به بازار عرضه می‌شود.

تندر90-ال90-فروشگاه-پارتکده

پارس تندر

پس چند سال شرکت پارس خودرو با شنیدن صدای نارضایتی مشتریان از ظاهر این خودرو بخصوص در قسمت پشتی، دست به تغییراتی در درب عقب خودرو، طراحی دوباره گلگیر عقب و تغییر شکل چراغ ‌های عقب خودرو زده و آن را با نام پارس تندر روانه بازار کرد.

پارس-تندر-ال90-فروشگاه-پارتکده

تندر پلاس

ایران خودرو نیز برای از دست ندادن بازار خود با فاصله چند سال با اعمال تغییراتی در صندوق عقب، تغییر چراغ‌ های جلو، کشیده کردن چراغ‌های جلویی و سعی در از بین بردن زوایای جعبه شکل این خودرو اقدام به تولید فیس‌لیفتی از ال 90 با نام تندر پلاس نموده و با اضافه کردن چند آپشن آن را روانه بازار نمود.

تندر پلاس اتوماتیکت

نها تفاوت این خودرو با تندر پلاس دنده‌ای در جعبه دنده 4 سرعته تیپ ترونیک آن است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ال90

تندرپلاس-ال90-فروشگاه-پارتکده

رنو تندر پیکاپ

رنو تندر پیکاپ با ظاهری زیبا و طراحی جدید نسبت به وانت ‌های موجود در بازار ایران پس از سال‌ ها توانست به بازار وانت ‌های ارزان قیمت ایران رونق تازه‌ای ببخشد. این خودرو با ظرفیت حمل بار 800 کیلوگرم رقیبی خوب برای وانت کارای تک کابین و وانت کارای دو کابین محسوب می‌شود. موتورK4M به خوبی توانسته از تامین توان برای یک وانت در این خودرو بر بیاید.

تندر-پیکاپ-ال90-فروشگاه-پارتکده

بررسی عملکرد و مشخصات فنی مدل های ال 90

تمامی مدل های تندر90 در ایران اعم از تندر های سری E، پارس تندر، تندرپلاس و تندرپیکاپ از یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه 1.6 لیتری با استاندارد آلایندگی یورو4 موسوم به K4M بهره می‌برند. این پیشرانه قادر است تا در اتصال و هماهنگی با یک گیربکس 5 سرعته دستی، حداکثر 105 اسب بخار قدرت در دور 5750 و نهایت 140 نیوتون متر گشتاور را در دور 3750 راهی چرخ های جلو کند. مجموع این مشخصات فنی باعث می‌شود تا تندر90 دنده‌ای در شرایط نرمال بتواند در حدود زمان 10.2 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برسد و همچنین حداکثر سرعت خودرو تا 175 کیلومتر در ساعت ادامه دار شود. همچنین تندر90 دنده‌ای به صورت سیکل ترکیبی در صد کیلومتر میانگین 6.9 لیتر بنزین مصرف می‌کند. سایر مشخصات در مورد نمونه اتوماتیک تندر90 نیز به صورت تقریبا مشابه است. تندر90 اتوماتیک از یک گیربکس 4سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک مجهز به قابلیت رانندگی در هوای برفی بهره می‌برد که به خوبی با موتور خودرو هماهنگی دارد. اما در بحث شتاب صفر تا صد کیلومتر با حدود 1.5 ثانیه زمان اضافه‌تر قادر است تا رسیدن به مرز صد کیلومتر در ساعت را در حدود 11.7 ثانیه ممکن سازد. همچنین میانگین مصرف سوخت مدل اتوماتیک به صورت سیکل ترکیبی در مقایسه با نمونه دنده‌ای بالاتر بوده و این رقم برای تندر های مجهز به گیربکس اتوماتیک در حدود 8.3 لیتر در صد کیلومتر است.
مطالب مرتبط با رنو

بررسی ظاهری مدل های ال 90

طراحی جعبه ای فرم تندر90 را شاید بتوان یکی از نامتعارف‌ترین بخش های آن دانست که خیل عظیمی از افراد با آن ارتباط مثبتی برقرار نمی‌کنند. هر چند که این حالت طراحی و ارتفاع بلند سقف خودرو موجب شده تا فضای داخلی برای سرنشینان بسیار مناسب باشد اما از طرفی نیز باعث مقاومت بیشتر در مقابل جریان هوا شده و از جنبه زیبایی نیز حرف خاصی برای گفتن ندارد. در نمای جلو شاهد به کارگیری چراغ های یکپارچه انحنادار در کنار جلوپنجره نه چندان بزرگ خودرو هستیم که خبر از سبک خاص طراحی آن دوران دارد.
در نمای جلو یکی از تفاوت های ظاهری تندر90 های دنده‌ای و اتوماتیک به نوع طراحی سپر و ورودی های هوای آن بر می‌گردد که در مدل دنده‌ای، ورودی هوای سپر به صورت دو تکه است اما فرم سپر در مدل اتوماتیک فرق داشته و ورودی هوای آن نیز به صورت یکپارچه می‌باشد. همچنین قابل ذکر است که سپر تندر90 های اتوماتیک و تندر90 های پیکاپ کاملا مشابه هم هستند.
در نمای جانبی تندر90 از خطوط بدنه و اشکال ساده برای فرم پنجره های کناری استفاده شده و یکی از نقاط مورد توجه این بخش مربوط به برجستگی حلال گلگیر های جلو و عقب خودرو است که یکی از بخش های آسیب‌پذیر بدنه این خودرو به حساب می‌آید. همچنین در این بخش یک نکته منفی بزرگ وجود دارد و آن طراحی و ابعاد نامناسب آینه های جانبی این خودرو بوده که به هیچ وجه با ابعاد تندر90 هماهنگی و تناسب نداشته و میدان دید ضعیفی نیز دارد.
زه در ها در مدل های سری E و پارس تندر نیز متفاوت بوده با این توضیح که زه تندرهای سری E از نوع باریک و زه پارس تندر از نوع پهن است. با رسیدن به عقب خودرو شاهد یک طراحی ساده هستیم. چراغ های عقب بلند خودرو با گرافیک ساده خود به خوبی با فرم بلند صندوق عقب و سپر هماهنگی دارند. لازم به ذکر است که تفاوت عمده مدل پارس تندر با تندر های سری E در نمای عقب خودرو خلاصه شده است. در سری مدل های پارس تندر چراغ های عقب به صورت 2 تکه بوده و مه شکن عقب به سپر و جای پلاک خودرو از سپر به در صندوق منتقل شده است و باید اعتراف کرد که این ترکیب ایرانیزه به هیچ عنوان قابل قبول از آب در نیامده و با همه حسن های خود از حیث زیبایی در مقایسه با تندر استاندارد حرف خاصی برای گفتن ندارد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ال90 در مدل تندر پلاس که مربوط به فیس لیفت و به روز رسانی تندر در سال 2008 میلادی از سوی کمپانی رنو بوده اوضاع به نحو دیگری است. این به روزرسانی به تندر چهره مدرن تری داده و درجه آن سادگی سنگین را سبک‌تر کرده است. در نمای جلو، چراغ های جلو به همراه جلوپنجره طراحی جدیدتری دارند، در نمای میانی شاهد یک رنگ شدن زه جانبی، دستگیره در و قاب آینه های جانبی هستیم و البته نکته منفی بزرگ تندر90 که همان آینه های جانبی کوچک و ضعیف بوده در مدل پلاس با جایگزینی یک آینه بزرگتر و زیباتر به صورت کامل برطرف شده است.
در نمای عقب نیز فرم و گرافیک چراغ عقب، به همراه در صندوق و سپر خودرو دستخوش تغییراتی شده اند. هر چند که تغییرات این بخش نیز رو به مثبت شدن پیش رفته اما هنوز علت به کارگیری آن زه پهن استیل در بخش پایینی در صندوق، آن هم در حالی که تمامی بخش های خودرو یک رنگ بوده و البته آن نوار استیل عملا سازگاری‌ای با ظاهر خودرو ندارد.

بررسی-ظاهری-مدل-های-ال90-کدام-بهتر-است-فروشگاه-پارتکده

تغییرات ظاهری رنو ال 90 معمولی با تندر 90 پلاس

طراحی جدید چراغ‌ های جلو و عقب در تندر 90 پلاس نسبت به ال 90 معمولی
طراحی جدید سپر جلو و عقب و جلوپنجره و هم‌رنگ شدن آن با رنگ بدنه در تندر 90 پلاس
آینه‌های جانبی جدید هم‌رنگ بدنه و بزرگ‌تر در تندر 90 پلاس
اضافه شدن نوار کرومی به پایین درب صندوق عقب و تغییر قفل صندوق عقب در تندر 90 پلاس
چراغ مه شکن جلو و سپر جلوی جدید در تندر 90 پلاس
اضافه شدن دو عدد شبرنگ به سپرهای عقب تندر 90 پلاس
اضافه شدن 4 سانتی‌متر به طول خودرو در نسخه پلاس نسبت به نسخه معمولی
مطالب مرتبط با ال90

تفاوت تندر ایران خودرو با پارس خودرو

ال 90 در ایران توسط دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو در بازار عرضه می‌شود. از نظر فنی و موتوری محصولات این دو شرکت باهم هیچ تفاوتی ندارند. از نظر ظاهری نسخه پارس خودرو کمی بهتر از نسخه ایران خودرو است و همچنین طبق نظرسنجی از خریداران و دارندگان تندر 90، محصولات پارس خودرو دارای کیفیت بالاتری هستند. همچنین گیربکس‌های JHQ در مقایسه با نمونه قبلی (JH3) از طول عمر بالاتر، استهلاک کمتر و هزینه نگهداری پایین‌تری برخوردار هستند؛ همچنین استفاده از کلاچ هیدرولیکی در این گیربکس‌های جدید به جای نمونه ‌های سیمی، تعویض دنده‌ راحت‌تری را برای پارس تندر به همراه داشته است.گرچه توان خروجی هر دو خودرو کاملا یکسان بوده و در واقع از پیشرانه یکسانی نیرو می‌گیرند، اما استفاده از گیربکس‌های JHQ به همراه کلاچ هیدرولیکی باعث ارتقا سیستم فنی پارس تندر نسبت تندر 90 شده است؛ بنابراین در این بخش نیز می‌توان پارس تندر را پیروز میدان دانست.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ال90

در نهایت کدام مدل ال90 بهتر است؟

با توجه به مطالب گفته شده و همچنین نظر کاربران ال 90 بین تندر های پارس خودرو و ایران خودرو تفاوت خاصی وجود ندارد ولی از طرف کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده پیشنهاد می‌شود که در صورت تمایل به خرید تندر، این خودرو را به دلیل کیفیت نسبتا بالاتر از پارس خودرو خریداری کنید.

بهترین مدل ال90 کدام است؟

با توجه به این که این مدل های ال 90 تفاوت چندانی باهم ندارند به همین دلیل انتخاب بهترین مدل ال 90 کار کمی سخت است. ولی اگر بیشتر در جزئیات وارد بشویم. دو نسخه ال 90 E2 و پارس تندر دارای محبوبیت بیشتری در بازار هستند. همچنین اگر میزان مصرف و شتاب را نیز در نظر بگیریم، بهترین مدل ال 90 را باید نسخه E2 معرفی کنیم که البته این مدل از مدل های ال 90 نیز دارای طراحی ظاهری ضعیف تری نسبت به پارس تندر و تندر پلاس است.
مطالب مرتبط با رنو

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید