مجله پارتکده

بررسی سیستم ترمز ساندرو در فروشگاه پارتکده - چه زمانی لنت ترمز ساندرو را تعویض کنیم؟

21،تیر،1400
بررسی-سیستم-ترمز-ساندرو-در-فروشگاه-پارتکده
همانطور که در مطلب مزایا و معایب ساندرو گفته شد؛ ساندرو (Dacia Sandero) یک خودروی کم حجم است که به طور مشترک توسط تولیدکننده فرانسوی رنو و شرکت تابعه رومانیایی آن داچیا از سال 2007 تولید شده است. ساندرو در سپتامبر 2007 معرفی شد و مبتنی بر پلتفرم Logan است.
این خودرو در حال حاضر در نسل دوم خود قرار دارد. سیستم ترمز ساندرو با داشتن فناوری پیشرفته، رانندگی را ایمن تر می‌کند. سیستم ترمز ساندرو دارای تکنولوژی ترمزهای ضد قفل (ABS)، سیستم پایداری الکترونیکی (ESP) با کمک ترمز اضطراری (EBA) می‌باشد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ساندرو

سیستم ترمز رنو ساندرو

ساندرو توسط پارس خودرو در ایران تولید می‌شود و با نام رنو ساندرو به بازار عرضه می‌شود. همچنین به عنوان رنو ساندرو در بازارهای خاصی از جمله روسیه، مصر، آفریقای جنوبی، مکزیک، آمریکای جنوبی و ایران حضور دارد. رنو ساندرو از نظر ایمنی با همان نسخه اصلی که در مطلب مزایا و معایب ساندرو به آن پرداخته شد، تفاوت خاصی ندارد.

بررسی-سیستم-ترمز-ساندرو1-در-فروشگاه-پارتکده

زمان تعویض لنت ترمز ساندرو

سیستم ترمز ساندرو نیز همانند دیگر خودرو های دیگر نیاز به مراقبت دارد و لنت ترمز آن باید به موقع تعویض شود. علائم تمام شدن لنت ترمز ساندرو نیز مشابه لنت های دیگر است. تعویض لنت ترمز ساندرو را می‌توانید خودتان نیز انجام دهید. برای یادگیری نحوه تعویض لنت ترمز می‌توانید به مطلب مراحل تعویض لنت ترمز در پارتکده مراجعه کنید.
برای چک کردن درستی کار خود نیز با توجه به فناوری سیستم ترمز ساندرو، در صورتی که ایرادی در کار وجود داشته باشد و لنت ها به درستی در جای خود قرار نگیرد، سیستم ترمز ساندرو با چراغ های هشدار دهنده شما را از مشکل موجود آگاه می‌کند.

انواع لنت ترمز ساندرو

ساندرو طبق استاندارد های شرکت رنو طراحی شده است. این استاندارد ها نیز طبق قوانین و مقررات اروپا برای طراحی و ساخت خودرو تعیین شده اند. بنابراین از نظر ایمنی، ساندرو خودروی مجهزی می‌باشد. همانطور که در مطالب مربوط به ساندرو در مجله پارتکده نیز گفته شد؛ سیستم ترمز ساندرو به تکنولوژی های ضدقفل (ABS) و توزیع نیروی ترمز (EBD) و ترمز کمکی و اضطراری EBA مجهز است؛ بنابراین سیستم ترمز ساندرو بسیار پیشرفته و مجهز است. جلوگیری از وارد کردن آسیب های احتمالی به این سیستم پیشرفته دلیلی است که باید در انتخاب لنت برای این سیستم دقت کرد و هر نوع لنتی را نمی‌توان به کار برد. لنت اصلی به کار رفته در سیستم ترمز ساندرو لنت ترمز بوش می‌باشد ولی از آن جایی که لنت ترمز بوش در ایران به سختی یافت می‌شود و در صورت موجود بودن نیز قیمت بسیار بالایی دارد؛ باید به دنبال لنت ترمز جایگزین بود. طبق نظرات کارشناسان فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی پارتکده بهتر است لنت ترمز ساندرو را مشابه با خصوصیات لنت ترمز اصلی ساندرو خریداری کرد تا برای سیستم ترمز ساندرو مشکلی پیش نیاید. لنت های نرم و با کیفیت در بازار و همچنین لنت های به کار رفته برای کولئوس و رنو اسکالا از انواع لنت ترمز های باکیفیت ساندرو می‌باشند که می تواند جایگزین خوبی برای نمونه اصلی آن در سیستم ترمز ساندرو باشد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ساندرو

زمان-تعویض-لنت-ترمز-ساندرو-در-فروشگاه-پارتکده

ویژگی های سیستم ترمز ساندرو

در رتبه بندی معتبر ایمنی جهانی NCAP ساندرو سه ستاره به دلیل ایمنی در بزرگسالان و چهار ستاره برای ایمنی کودکان دریافت کرده است که با افتخار آن را به ایمن‌ترین خودرو برای کودکان در کلاس خود تبدیل کرده است. ساندرو همچنین ویژگی های ایمنی فراتر از کلاس خود ارائه می‌دهد. علاوه بر کمربند ایمنی، صندلی های جلو با محدود کننده بار و اتصال دهنده های ISOFIX برای صندلی های کودک و نوزاد مجهز می‌باشند. ساندرو تنها خودرو در رده خود می‌باشد که کمربند ایمنی سه نقطه ای را در صندلی عقب مرکزی ارائه می‌دهد. در کنار تمام این عوامل برای افزایش ایمنی خودرو نمی‌توان از تاثیر سیستم ترمز ساندرو چشم پوشی کرد بنابراین در این جا قصد داریم چند ویژگی مهم سیستم ترمز ساندرو را به شما بگوییم:
دستیار اضطراری ترمز (EBA): همراه با سیستم ترمز ضد قفل (ABS) که می‌تواند در صورت تشخیص شرایط ترمز اضطراری‌، حداکثر فشار ترمز را اعمال کند. EBA فاصله ترمز را تا نه متر با سرعت 120 کیلومتر در ساعت کوتاه می‌کند.
برنامه پایداری الکترونیکی (ESP): چهل درصد از تلفات جاده‌ای در اثر تصادفات است که شامل از دست دادن کنترل خودرو است. ESP ثبات خودرو را تضمین می‌کند و به راننده کمک می‌کند تا از غیرقابل کنترل بودن خودرو جلوگیری کند. این سیستم، از دست دادن کنترل (به عنوان مثال در سطح جاده های لغزنده) را تشخیص داده و خطر تحت کنرل نبودن را کاهش می‌دهد و در صورت از دست دادن کنترل باعث کاهش قدرت موتور و ترمز بر روی چرخ های مستقل می‌شود.
Hill Start Assist یا همان سیستم (HSA): به محض شناسایی حداقل 10٪ شیب سرازیری، به طور خودکار فعال می‌شود و در صورت ترمز شدید در سرازیری به سرعت دور موتور را افزایش داده و اقدام به ترمز های متوالی می‌کند تا خودرو دچار لغزش نشود و کنترل خود را در سرازیری حفظ کند.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ساندرو

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید