مجله پارتکده

بررسی مزایا و معایب ساندرو و ساندرو استپ وی در پارتکده

10،تیر،1400
بررسی-مزایا-و-معایب-ساندرو-و-استپ-وی-در-فروشگاه-پارتکده
یکی از برند های خودروسازی که محصولات آن در ایران همواره می‌شود؛ شرکت رنو است. این شرکت خودروسازی فرانسوی خودرو های زیادی را به بازار ایران ارائه کرده است که یکی از موفق‌ترین و بهترین آن ها، رنو ساندرو می‌باشد. با توجه به قیمت خودرو در بازار ایران، ساندرو یکی از مناسب‌ترین گزینه های اقتصادی برای رانندگی شهری است. لوازم مصرفی این خودرو همچون لنت ترمز ساندرو نیز به وفور در بازار یافت می‌شود و دارندگان این خودرو مشکلی در پیدا کردن این لوازم نحواهند داشت. ساندرو در مقایسه با رقبای هم قیمت خود دارای امکانات و آپشن کمتری است ولی از نظر مشخصات فنی و تجزبه رانندگی بر آن ها برتری مشهودی دارد. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به بررسی مزایا و معایب ساندرو بپردازیم.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ساندرو

مزایا و معایب رنو ساندرو

رنو ساندرو در دو تیپ کلی معمولی و استپ وی عرضه می‌شود که در هر کدام به صورت دنده‌ای و اتوماتیک نیز قابل خرید هستند. اگر بخواهیم پرفروش ‌های برند رنو را در بازار فعلی کشور رده بندی کنیم، تندر ۹۰ (همان لوگان L90) رتبه اول و سپس رنو ساندرو رتبه دوم را کسب کرده است؛ محصولاتی که البته در اصل مربوط به کارخانه زیر مجموعه رنو یعنی داچیای رومانی بوده اما به خاطر محبوبیت و شناخت بیشتر خریداران بر روی نام رنو، با این اسم در کشورمان عرضه می‌شود.
به طور قطع هر اتومبیلی دارای معایب و مزایای منحصر به خودش است و در ادامه این مطلب ما قصد داریم برای این مزایا و معایب را به شما ارائه کنیم تا اگر قصد خرید یک رنو ساندرو دارید، ابتدا نکات مثبت و منفی آن را بسنجید و سپس خریدتان را انجام دهید. دلایلی که در ادامه بیان می‌کنیم، بر اساس برخی شواهد که از کاربران این خودرو گردآوری شده است و ممکن است برای همه ساندروها مصداق نداشته و یا در برخی بیشتر و بعضی کم‌تر باشد.

مزایای ساندرو

فضای داخلی بزرگ: ساندرو یک هاچ بک کوچک است اما مهندسان رنو تا جایی که توانسته‌اند از کمترین فضا بیشترین استفاده را کرده‌اند. در نتیجه سرنشینان عقب و جلو می‌توانند به راحتی بنشینند. این مسئله در قیاس با خودرویی همچون پژو 207 بیشتر نمود پیدا می‌کند.
گیربکس هوشمند: گیربکس این خودرو با در نظر گرفتن قیمت، یکی از بهترین های بازار است. عملکرد آن در سربالایی و سرپایینی هوشمندانه و کم نقص است. شاید حتی نسبت به خودرو های چند برابر قیمت خود نیز عملکرد بهتری داشته باشد.
فنربندی نرم: رنو ساندرو بر خلاف تصور هاچ بک های رایج یک خودرو با فنر بندی نرم است. تکان های خفیفی دارد و با قدرت از روی ناهمواری های آسفالت عبور می‌کند این مسئله در ایران با وجود جاده های ناهموار اهمیت زیادی دارد.
ترمز های قوی: ساندرو سیستم ترمز خوب و قابل اعتمادی دارد، در سطوح خیس و کم اصطکاک هم به خوبی خودرو را کنترل می کند.
ایمنی مناسب نسبت به قیمت: ساندرو همراه با تندر تنها خودرویی است که در رده قیمتی خود توانستند از کانون ایمنی اروپا EuroNCAP موفق به دریافت سه ستاره ایمنی شود.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ساندرو

بررسی-مزایا-و-معایب-ساندرو-معمولی-در-فروشگاه-پارتکده

معایب ساندرو

کیفیت پایین کابین: کیفیت فضای داخلی رنو ساندرو بی کیفیت و فاقد جذابیت است، اجزای داخلی از پلاستیک خشک استفاده شده و طراحی داخلی نیز به همان اندازه بی هیجان ساده و بی روح است.
<کمبود امکانات رفاهی: فقر امکانات رفاهی در این خودرو بیداد می‌کند، تنظیم برقی آینه ها نهایت وجود امکانات رفاهی در این خودرو است.
مصرف سوخت بالا: رنو ساندرو اتوماتیک خودروی کم مصرفی نیست. در جاده حدود 8.5 لیتر در هر صد کیلومتر و در شهر حدود 11 لیتر در صد کیلومتر مصرف سوخت خواهد داشت. این اعداد برای یک خودرو با موتور 1.6 لیتر در سال 2017 اعداد کمی نیستند.
شتاب ضعیف: ساندرو اتوماتیک شتاب ضعیفی دارد، شتاب صد کیلومتر این خودرو در تهران کمتر از 15 ثانیه نیست در نتیجه می‌توان گفت شتاب اولیه این خودرو نسبتا خوب نیست، اگر چه کشش در دور های بالا مناسب است.
هندلینگ نه چندان خوب: توقع پیچیدن پرسرعت در پیچ ها را با این خودرو نداشته باشید. ساندرو فاصله زیادی با زمین دارد و نرمی کمک ها هم مزید بر علت شده است که هندلینگ ضعیف شود. این قضیه در رنو ساندرو استپ وی که ارتفاع بیشتری دارد شدیدتر است.
مطالب مرتبط با ساندرو

بررسی-مزایا-و-معایب-ساندرو-استپ-وی-در-فروشگاه-پارتکده

معایب رنو ساندرو استپ وی

اولین ایرادی که تقریبا بیشتر خریداران ساندرو استپ وی با آن رو به رو شده‌اند، نفوذ صدای موتور به فضای داخلی این خودرو است. هر چه مقدار سرعت بیشتر می‌شود این صدا آزار دهنده‌تر خواهد شد. هم چنین در تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که این موضوع در نسخه اتومات بیشتر نیز می‌شود. تعداد قریب به اتفاقی از کاربران بر این عقیده هستند که علت آن گیربکس 4 سرعته اتوماتیک نسل چهارم در این خودرو است. اگر کولر را نیز روشن کنیم صدا دو برابر و غیر قابل تحمل خواهد شد.
در مرحله بعد نقد به ساندرو استپ وی به طراحی قدیمی آن می‌رسیم که به نسبت قیمت در سطح پایین‌تری قرار دارد. در قسمت کابین امکانات بسیار محدود بوده و طراحی این بخش نیز چنگی به دل نمی‌زند. هم چنین با وجود این که این خودرو مصرف سوخت بالایی دارد؛ از مقدار حجم کمی برخوردار است. این مقدار معادل 50 لیتر بوده که باعث می‌شود در طول سفر مدام بنزین خودرو را چک کنید.
یکی از عواملی که ایمنی رنو ساندرو استپ وی را کم می‌کند ترمز کاسه‌ای در عقب است. برای داشتن ایمنی هر چه بیشتر در یک خودرو باید از ترمز دیسکی، هم در عقب و هم در بخش جلویی خودرو استفاده شود. متأسفانه در این مدل ترمز دیسکی فقط در جلو به کار رفته است.
سفت بودن فرمان نیمه هیدرولیک در این خودرو از دیگر معایبی می‌باشد که دارندگان از آن به شدت شکایت دارند و به نسبت قیمت این مورد را یک مشکل بزرگ می‌دانند.
با تمام انتقادات وارد شده بر ساندرو جا دارد تا محاسن این خودرو را از یاد نبریم و از آن جا که در کنار هر نقصی، مزایایی نیز وجود دارد، اشاره ای نیز به موارد مثبت رنو ساندرو استپ وی داشته باشیم.
مطالب مرتبط با ساندرو

مزایای رنو ساندرو دنده‌ای در برابر معایب ساندرو اتوماتیک

وجود سیستم تعلیق مک فرسون با بازوی جناقی که چسبندگی مناسبی دارد و در جاده ها به کمک راننده می‌آید یکی از مزایای مهم رنو ساندرو دنده‌ای است. قابلیت این سیستم تعلیق بدین صورت است که در سطح وسیعی حرکت خواهید کرد. رنو ساندرو استپ وی به دلیل حفاظت از سرنشینان بزرگسال و خردسال، هم چنین حفاظت از عابر پیاده موفق به کسب چهار ستاره ایمنی شده است. از امکانات ایمنی آن نیز می‌توان به کیسه هوای راننده و سرنشینان جلو، کمربند ایمنی سه نقطه‌ای برای سرنشینان عقب و وجود قلاب های ISOFIX برای صندلی کودک اشاره کرد.
تجهیزات رفاهی همچون چراغ مه‌شکن در قسمت جلو، سیستم تهویه مطبوع، آینه های جانبی برقی با قابلیت گرم کن، ریموت کنترل و سیستم جلوگیری از سرقت و چند مورد دیگر در این خودرو به چشم می‌خورد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات ساندرو

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید