مجله پارتکده

پژو 206 هاچ بک دست دوم از نظر کاربران چگونه است؟ - بررسی نظرات کاربران 206 در پارتکده

5،تیر،1400
پژو-206-کارکرده-از-نظر-کاربران
در مطالب قبلی مجله پارتکده درباره بخش های مختلف پژو 206 صحبت شده است. اگر شما ظاهر پژو 206 هاچ بک را دوست داشته باشید شاید از بقیه مشکلات آن بگذرید در حالت کلی 206 از نظر کاربران دارای نکاتی مثبت و منفی است که پرداختن و بازگو کردن آن ها موضوع این مطلب از مجله پارتکده است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات 206

انتقادات کاربران از پژو 206

یکی از مهم‌ترین مسائلی که کاربران این خودرو به آن اشاره کرده‌اند و در زمان رانندگی ظاهر شده، مشکل مربوط به ارتفاع کم صندلی 206 است و به نظر می‌رسد نمی‌توان به اندازه کافی صندلی را خم و راست کرد در نتیجه رانندگان قد بلند قطعا راحت نخواهند بود.
از دیگر مسائل فضای داخلی کوچک کابین است که اگر شما یک خانواده تقریبا پرجمعیت دارید، این خودرو مناسب شما نیست. ازمسائل دیگر مطرح شده کاربران در بررسی کابین این است که فضای کابین بسیار نامتعادل بین ردیف اول و دوم توزیع شده است. البته فضای سمت راننده حداقل استاندارد ها را دارد.
مطمئناً پژو 206 هاچ‌بک بهترین سوپرمینی برای رانندگی نیست، اما آنقدر ها هم بد نیست. سواری با آن لذت بخش است و اگر نخواهید با یک Ford Fiesta مسابقه بدهید می‌تواند ماشین جذابی باشد.

بررسی-پژو-206-کارکرده-از-نظر-کاربران

هزینه های ثابت پژو 206 هاچ بک به چه صورت است؟

پژو 206 هاچ بک ارزانترین سوپرمینی موجود در بازار نیست. اما آمار فروش بالای آن نشان دهنده محبوبیت این سوپر مینی بوده و با یک جستجو در بازار می‌توان یک مدل دست دوم عالی خرید.
مصرف سوخت این خودرو خوب است، تقریباً میزان مصرف بنزین آن به 64 کیلومتر بر گالن می‌رسد. حتی خودروی محبوب 2.0 GTi با قدرت 180 اسب بخار نیز کمی بیش از 48 کیلومتر بر گالن بنزین مصرف می‌کند.
مدل های گازوئیل سوز این خودرو مصرف سوخت بهینه تری دارند و موتور HDi در نوع خود بهترین است. این موتور با حجم 2.0 لیتر چیزی بیش از 80 کیلومتر بر گالن مصرف سوخت دارد و این در حالی است که مدل 1.4 لیتری مصرفی بیش از 96 کیلومتر بر گالن دارد. از طرفی هزینه های عمومی این خودرو نسبتا معقول بوده و بیمه خودرو هم آنقدر هزینه ندارد. البته هیچ کدام از مدل های پژو 206 هاچ بک جزء خودرو های کم هزینه قرار نمی‌گیرند. اما شما با انتخاب مدل های بالاتر مانند GTi می بایستی بیشتر هزینه کنید.
مطالب مرتبط: صفحه لنت ترمز پژو 206

بررسی-و-نقد-پژو-206-کارکرده-از-نظر-کاربران

برای خرید پژو 206 هاچ بک دست دوم باید به دنبال چه فاکتورهایی باشم؟

پاشنه آشیل پژو 206 هاچ بک کیفیت ساخت پایین آن است. نتایج نظرسنجی JD Power هم این موضوع را تایید می‌کند به طوری که امتیاز بدنه خارجی این خودرو به کمتر از عدد 10 رسیده است. همچنین این خودرو در بخش فنی هم امتیاز کمی دریافت کرده و کیفیت داخلی آن هم که شامل صندلی ها و سیستم تهویه است بسیار پایین می باشد.
از طرف دیگر آمار و ارقام مربوط به Warranty Direct نشان دهنده وضعیت خوب رنگ بدنه پژو 206 هاچ بک است. همچنین در نظرسنجی های اخیر در مورد قابلیت اطمینان، امتیاز این خودرو بسیار بالاتر از رقبای فرانسوی خود بوده و این در حالی است که 206 سابقه اطمینان خوبی دارد و تقریباً نیمی از مشکلات فنی آن به سیستم برق خودرو مربوط می‌شود. به عنوان مثال سیستم قفل مرکزی خودرو یک نقطه ضعف محسوب شده و رفع مشکل آن هم بسیار سریع و با کمترین هزینه انجام می‌شود. از لحاظ مکانیکی پژو 206 هاچ بک امتیاز قابل قبولی را کسب می کند اما می بایستی سیستم ترمز و تعلیق را در مدل های XSi ، GTi و توربودیزل با دقت بیشتری بررسی کرد.

کدام یک از مدل های پژو 206 هاچ بک دست دوم را بخرم؟

در مطلب بررسی تیپ های پژو 206 به معرفی انواع تیپ های این خودرو که در بازا ایران ارائه شده است پرداختیم. پژوهایی با موتور بنزینی 1.1 و 1.4 لیتری بهترین تعادل را بین هزینه و قدرت داشته و هر دو مصرف کمی در داخل و خارج از شهر دارند. موتور کوچکتر به دلیل وزن و مصرف کمتر انتخاب مناسبی بوده و هزینه های کمتری نیز روی دست کاربر می گذارد.
البته موتورهای دیزلی خوبی نیز در بازار وجود دارد. با این حال باتوجه به بررسی های به عمل آمده بهتر است یکی از مدل های HDis را که اواخر سال 1999 تولید شده اند را انتخاب کنید. این موتورها بسیار قوی تر و روان تر از مدل 1.9D است که بر روی 206s نصب شده است.
همانند بسیاری از سوپرمینی ها، استفاده از تریم های پایه مانند تریم s206 یا مدل LX و یا مدل S مقرون به صرفه بوده و اگر هم می‌خواهید بیشتر هزینه کنید می توانید یک چیز لوکس یا اسپرت مانند مدل های GLX و SE خصوصا XSi و Sport را انتخاب کنید.

بررسی اجمالی نظرات کاربران پژو 206

در کل می‌توان نظرات کاربران را در سه مورد زیر خلاصه کرد:
• ظاهر زیبای پژو 206 هاچ بک نقایص آن را می پوشاند.
• 206 هاچ بک یکی از بهترین سوپرمینی ها است و با طیف گسترده ای از موتورها و تریم ها عرضه می شود.
• رانندگی با آن دلهره آور و فضای داخلی به اندازه نمای بیرونی دلچسب نبوده و نسبتاً کوچک است.
مطالب مرتبط با پژو 206 در مجله پارتکده

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید