مجله پارتکده

نکات مثبت و منفی خرید تویوتا RAV4 2021 – بررسی نظرات موافقان و مخالفان تویوتا راوفور در پارتکده

31،خرداد،1400
بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-راوفور-در-پارتکده
در مطلب نقد و بررسی ویژگی های تویوتا راوفور نگاهی کلی به طراحی، ایمنی، تکنولوژِ و خدمات این خودرو انداختیم. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به بررسی برخی از نظرات مخالفان و موافقان این اتومبیل بپردازیم.
برای مشاهده مطالب مرتبط با تویوتا راوفور بر روی این لینک کلیک کنید.

نگاهی کلی به تویوتا راوفور

تویوتا با RAV4 یک شاسی بلند معتبر و شیک و دو ردیفه به طرفداران خود عرضه کرده است. بسیاری از افراد در بازار به دنبال وسایل نقلیه با فضای داخلی بزرگ، موتور قدرتمند و ویژگی‌ های پیشرفته هستند و RAV4 دارای همه این موارد و حتی مواردی بیشتر است. حتی اگر اکثر رانندگان RAV4 هرگز در مسیر های ناهموار رانندگی نکنند، در هر صورت این اتومبیل به خوبی می‌تواند از عهده این گونه مسیر ها هم بربیاید. با این اتومبیل در سطح شهر و کشور می‌تواند به یک اندازه‌ راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد و به همین دلیل از جذابیت گسترده‌ای برخوردار است.
مطالب مرتبط با تویوتا در مجله پارتکده

نگاهی-کلی-بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-راوفور-در-پارتکده

تویوتا در سال 2021 چه چیز جدیدی را برای راوفور به بازار ارائه می‌کند؟

با نگاه به چند سال گذشته، RAV4 تغییرات زیادی را به خود دیده است. در سال 2019، RAV4 طراحی جدیدی را عرضه کرد و برای سال 2020، اصلاحاتی در ترکیب تریم انجام داد. ولی برای سال 2021، شرکت تویوتا در RAV4 تغییری ایجاد نکرده است. از نظر بدنه‌ی بیرونی، مردم اکنون انتظار رنگ جدیدی دارند که به نام Blizzard Pearl یا مرواریدی را دارند. این رنگ جایگزین سفید می‌شود، اگرچه اکثر مردم به سختی می‌توانند این دو رنگ را از هم جدا کنند. به طور خاص، در RAV4 Prime – پلاگین جدید هیبریدی بوجود آمده است. به علاوه، مدل جدیدی عرضه می‌شود که همان Hybrid XLE Premium است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

رنگ-مرواریدی-تویوتا-راوفور-در-پارتکده

نه دلیل برای خرید Toyota RAV4

در این قسمت از مطلب قصد داریم 9 نکته مثبت از تویوتا راوفور را ارائه کنیم که باعث جلب رضایت کاربران این خودرو شده است و ارزش خرید این خودرو را شرح می‌دهد.

1- تویوتا راوفور اتومبیلی برای همه

وقتی حرف از مزایا می‌شود تعداد آپشن‌ های 2021 Toyota RAV4 ممکن است باعث سرگیجه در برخی افراد شود. این واقعیت که تویوتا مدل ‌های مختلف RAV4 را ساخته است باید نکته مثبتی تلقی شود، زیرا این بدان معناست که این اتومبیل می‌تواند افراد را با طیف وسیعی از سلایق جذب کند.
کسانی که اتومبیل ‌های ابتدایی‌تری را دوست دارند کاملا از مدل LE راوفور راضی خواهند بود و کسانی که سلیقه پیچیده‌تری دارند احتمالاً به سمت Limited جذب می‌شوند. در بین این دو سلیقه،XSE ، TRD Off-Road ، Adventure و XLE وجود دارد. فراتر از آن، هیبریدی ‌های زیادی در دسترس است و حتی دو نسخه پلاگین RAV4 نیز وجود دارد. جای تعجب نیست که چرا امروزه در جهان تعداد زیادی RAV4 در جاده ها دیده می‌شوند.
مطالب مرتبط: نقد و بررسی ویژگی های تویوتا راوفور

بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-راوفور-اتومبیلی-برای-همه-در-پارتکده

2- نگهداری تویوتا راوفور نسبت به شاسی بلند های دیگر مقرون به صرفه‌تر است.

تعداد انگشت شماری از مدل‌های Toyota RAV4 زیر 1 میلیارد و 300 میلیون تومان قیمت دارند. به نظر می‌رسد که بسیاری از خریداران احتمالی برای تعیین کاربردی بودن خودرو ها از نظر بودجه استفاده می‌کنند بنابراین قطعاً مورد توجه بسیاری از افراد با بودجه محدود برای خرید وسایل نقلیه بعدی خود خواهد بود.

3- اجزای با کیفیت تویوتا راوفور

هر راوفور توسط یک موتور 2.5 لیتری تامین می‌شود. در مدل‌های غیر هیبریدی، موتور کمی بیش از 200 اسب بخار قدرت به همراه249 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. ظرفیت یدک‌کشی در بیشتر مدل‌ها 680 کیلوگرم است و در آفرود TRD، ظرفیت یدک کشی به 1587 کیلوگرم افزایش می‌یابد.
اگر کسی تصور می‌کرد که همه هیبرید ها از قدرت کمتری نسبت به همتایان خود برخوردارند، زمان آن فرا رسیده است که این نوع تفکر را کنار بگذاریم. قابلیت مدل های هیبریدی RAV4 حتی بیشتر از غیر هیبریدی‌ ها است. با در نظر گرفتن موتور گازی و موتور الکتریکی، در مجموع 219 اسب بخار قدرت وجود دارد. حتی در نمودار های RAV4 Prime نشان داده شده است که 302 اسب بخار قدرت دارد.

4- با تویوتا راوفور، با یک باک به مسیر های دور بروید

بدیهی است که مدل‌های پلاگین هیبریدی و هیبریدی RAV4 مدل‌ های بسیار خوبی برای مصرف سوخت کم خواهند بود. هیبریدی ‌ها می‌توانند با هر باک تا 41 مایل مسیر را بروند و برای بسیاری از رانندگان، این یک دستاورد بزرگ خواهد بود. RAV4 Prime تقریباً توانایی یکسان با حالت هیبریدی خود دارد، ولی به اندازه RAV4 هیبریدی کارآمد نیست. آنچه RAV4 Prime می‌تواند انجام دهد و بقیه نمی‌توانند آن است که فقط به برق متكی است. بدون استفاده از بنزین میتواند 42 مایل را طی کند. به طور کلی، MPGe برآورد شده‌ی آن 94 است.
در حالی که غیر هیبریدی‌ ها به استاندارد های بالایی که همتایان کارآمد آن ها تعیین کرده‌اند، نزدیک نخواهند بود؛ اما هنوز هم عملکرد نسبتاً خوبی دارند. یک RAV4 متکی به چرخ جلو می‌تواند با هر باک تا 56 کیلومتر در بزرگراه و 43 کیلومتر در شهر براند.
مطالب مرتبط با تویوتا راوفور

5- تویوتا راوفور دارای ظاهری خشن ولی برازنده

همانطور که در بالا ذکر شد، تویوتا RAV4 در سال 2019 دوباره طراحی شد تا کمی خشن و محکم‌تر به نظر برسد. مدل 2021 ظاهری اسپرت و ناهموار دارد بدون این که از نظر طراحی بیش از حد دستخوش تغییر شده باشد و بسیاری از مشخصات بیرونی آن با تویوتا Tacoma و 4Runner قابل قیاس است. RAV4 می‌تواند روی چرخ ‌های 17 ، 18 یا 19 اینچی قرار گیرد و می‌توان آن را با LED در چراغ های مه شکن، چراغ‌های عقب، چراغ‌های روشنایی روز و چراغ‌ های جلو مجهز کرد. برخی از مدل‌ها ظاهری دو رنگ دارند که واقعاً متمایز است و برخی دیگر دارای نشان ویژه‌ای هستند که به نظر می‌رسد آن ها را حتی بیشتر متمایز می‌کند.

6- تویوتا راوفور یک 4WD است

با RAV4، تویوتا یک اتومبیل متکی به چهار چرخ را ارائه داده است. این یک عامل کلیدی است که در صورت قرار گرفتن در جاده‌ای غیر صاف، پیچ در پیچ، عملکردی بهینه و کنترلی را ارائه می‌کند.
RAV4 های قدیمی می‌توانند با سیستم متکی بر چهار چرخ محرک تا حدی استاندارد باشند. همان‌طور که در مطلب نقد و بررسی ویژگی های راوفور نیز گفته شد؛ 4wd با Multi-Terrain Select همراه است که به رانندگان امکان انتخاب حالت‌ های مختلف رانندگی مانند گل و لای، برف و سنگ را می‌دهد. مدل‌های هیبریدی به طور خودکار به سیستم متکی بر چهار چرخ الکترونیکی مجهز می‌شوند و در مدل ‌های بالاتر (غیر هیبریدی) شاسی بلند ها دارای سیستم ‌های پیشرفته‌تری هستند. تویوتا این سیستم ‌ها را TV-AWD می‌نامد. این مخفف Dynamic Torque Vectoring تمام چرخ متحرک است. این سیستم با ارسال گشتاور به چرخ‌های منفرد، باعث بهبود در کشش می‌شود و برای افزایش کارایی کلی، با قطع اتصال پیشرانه عقب همراه است.

7- سیستم اطلاعات و سرگرمی پیشرفته در تویوتا راوفور

هر RAV4 دارای یک صفحه لمسی است که حداقل هفت اینچ اندازه دارد. مدل‌های سطح متوسط ممکن است گزینه ارتقا به صفحه لمسی هشت اینچی را داشته باشند، که این مولفه‌ای استاندارد در مدل های بالاتر است. به وسیله‌یصفحه لمسی، رانندگان به Android Auto ، Apple CarPlay و Amazon Alexa دسترسی پیدا می‌کنند. این یک امتیاز است که سیستم SiriusXM نیز بر روی این اتومبیل فعال است؛ زیرا رادیو ماهواره‌ای بسیاری از کانال ‌های سرگرمی را باز می‌کند. در مدل‌های بالاتر، سیستم بلندگو JBL و شارژر بی سیم نیر وجود دارد.

مانیتور-تویوتا-راوفور-پارتکده

8- عناصر ایمنی مدرن و مطمئن در تویوتا راوفور

تمام RAV4 ها مجهز به Toyota Safety Sense 2.0 شده‌اند. این بسته متشکل از فن‌آوری ‌های مختلف کمک راننده است که می‌تواند هنگام عبور از جاده ‌ها و مواجهه با شرایط غیرقابل پیش‌بینی، به خریداران اطمینان خاطر زیادی دهند. مانیتور ها آماده هستند تا رانندگان را در مورد برخورد احتمالی جلو، وسایل نقلیه در نقاط کور خود و عبور وسایل نقلیه از پشت آن ها در حالی که دنده عقب می‌رانند، آگاه کنند. در صورت مناسب بودن شرایط، شاسی بلند می‌تواند به آرامی فرمان را اصلاح کند، چراغ های جلو را روشن کند، سرعت آن را تنظیم کند یا حتی ترمز کند، همه این ‌ها در تلاش برای حفظ امنیت خریداران است.
برای افرادی که دائم در رفت و آمدند طراحی شده است تویوتا، راننده RAV4 را فردی تصور کرده که سرش بسیار شلوغ است. این شرکت برای کمک به این دسته از افراد امکانات رفاهی زیادی را در نظر گرفته است. RAV4 دارای یک پریز برق است تا تلفن‌ همراه شما درهنگام رانندگی بتواند شارژ شود و درب صندوق نیز برقی طراحی شده است. این نوع بالابر را می‌توان با ضربه پا به زیر سنسور در انتهای بدنه باز کرد. این مورد برای مواقعی که شخص دستش پر است، می‌تواند مفید باشد.
مطالب مرتبط با تویوتا راوفور

9- کابین راحت تویوتا راوفور

در حالی که مدل ‌های پایین تویوتا شاسی بلند ‌های دارای صندلی ‌های پارچه‌ای هستند، اما در مدل‌های بالاتر، چرم SofTex روی صندلی‌ های اتومبیل قرار گرفته است. SofTex یک چرم سبک مصنوعی است که نرم و بادوام است. چرم را می‌توان روی فرمان و اهرم تعویض دنده مشاهده کرد. همچنین صندلی ‌های جلو دارای سیستم گرمایش و سرمایش و تهویه هستند تا جبران کننده هوای گرم یا خنک باشد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات راوفور

فضای-داخلی-تویوتا-راوفور-پارتکده

دلایل عدم خرید Toyota RAV4 2021

در این قسمت از مطلب قصد داریم به 3 دلیل از دلایلی که منتقدان تویوتا راوفور به این اتومبیل داشته اند را بیان کنیم و بهتر بتوانیم جوانب منفی این خودرو را در کنار نکات مثبت گفته شده در نظر بگیریم.

1- آپشن‌های پایه تویوتا راوفور بسیار محدود است.

LE ارزان‌ترین مدل راوفور است. موتور آن همانند سایر مدل ‌ها است، بنابراین مصرف‌کنندگان در هنگام استفاده از LE چیز متمایزی را احساس نمی‌کنند. با این حال، آن ها می‌توانند توجه خود را به اجزای خاص دیگری معطوف کنند. سرعت سنج‌ های متفاوت، تنظیم سیستم سرمایش و گرمایش با کنترل دستی و صندلی راننده که به صورت دستی قابل تنظیم است، نمونه‌ای از ویژگی‌ هایی هستند که توجه کسی را جلب نمی‌کند.

2- در تویوتا راوفور انتخاب موتور دیگری وجود ندارد.

برخی از شاسی بلند ها با دو یا چند موتور موجود عرضه می‌شوند. این می‌تواند یک حرکت هوشمندانه باشد زیرا به مشتریان این امکان را می‌دهد تا موتور قدرتمندتری را خریداری کنند. RAV4 مدل هیبریدی و پلاگین هیبریدی دارد اما تا به حال تنها یک نوع موتور را عرضه کرده است.

موتور-تویوتا-راوفور-در-پارتکده

3- تویوتا راوفور گران قیمت است.

با نگاهی مختصر به ساختار قیمت‌گذاری، مشخص می‌شود که تویوتا سعی دارد برایRAV4 مخاطبان زیادی را بازاریابی کند. همانطور که گفته شد، RAV4 های زیادی وجود ندارند که زیر 1 میلیارد و 300 میلیون باشند، اما قیمت Limited Hybrid بیش از 2 میلیارد تومان است. این قیمت نسبتاً گران است و ممکن است برخی از افراد را از خرید منصرف کند.
مطالب مرتبط با تویوتا راوفور

مقایسه بازار ها و بررسی رقبای تویوتا راوفور

تویوتا RAV4 در یک بازار شلوغ گیر کرده است، اما موفق شده که از چند روش قابل توجه، متمایزتر دیده شود. در ادامه به برخی از رقبای راوفور در بازار خواهیم پرداخت.

تویوتا RAV4 در مقابل 2021 هوندا CR-V

در سال 2021، هوندا چندین مدل هیبریدی CR-V عرضه کرده است. این بدان معناست که هوندا و تویوتا در ابتدا مورد توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان مشابه قرار خواهند گرفت. با بررسی بیشتر، افراد زیادی هستند که RAV4 را به دلیل قابلیت آن، نسبت به CR-V ترجیح می‌دهند. تویوتا RAV4 هیبریدی بسیار قابل توجه‌تر از CR-V هیبریدی است، همانطور که RAV4 غیر هیبریدی، نسبت به CR-V هم از نظر قدرت اسب بخار و هم از نظر قدرت یدک‌کشی بهتر است.

هوندا-cr-v-تویوتا-راوفور-در-پارتکده

تویوتا RAV4 در مقابل جیپ چروکی

در مقایسه با چروکی 2021، تویوتا RAV4 فضای داخلی بزرگتری دارد و حتی کارایی‌اش بهتر است. حتی اگر این واقعیت را که RAV4 دارای چندین تریم هیبریدی است نیز درنظر نگیریم؛ راوفور در مقایسه مصرف سوخت، جیپ را از میدان خارج می‌کند. علاوه بر این، تویوتا اسب بخار بیشتری نسبت به مدل ‌های پایه چروکی دارد و بسیاری معتقدند که بیشتر مدل ‌های RAV4 سرسخت‌تر از چروکی است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات راوفور

جیپ-چروکی-تویوتا-راوفور-در-پارتکده

در نتیجه آیا تویوتا راوفور بخریم یا نه؟

یافتن عیب و نقص در تویوتا RAV4 بسیار دشوار است. برای سال های زیادی، هیچ عیب و نقصی در این اتومبیل گرفته نشد و بسیاری از کارشناسان فکر می‌کردند RAV4 هر ساله بهتر و بهتر می‌شود. این انتقادات کمک می‌کند تا تویوتا بر روی فناوری و ایمنی خود بیشتر متمرکز شود، در RAV4 نیز قابلیت‌ های زیادی وجود دارد. علاوه بر تمام مزایای دیگر، RAV4 دارای کارایی خوبی است و می‌تواند به صورت هیبریدی ارائه شود. با توجه به همه مدل‌های موجود، مردم با سلایق گوناگون باید بتوانند RAV4 مورد علاقه خود را پیدا کنند.

بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-راوفور-در-سال-2021-در-پارتکده
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید