مجله پارتکده

خودرو های مفهومی شرکت های آمریکایی – قسمت چهارم

27،خرداد،1400
تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-قسمت-چهارم-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
همانطور که در قسمت اول سری مطالب خودرو های مفهومی گفته شد؛ صنعت خودرسازی در جهان یکی از صنایعی است که شرکت های مختلفی در این زمنیه فعالیت می‌کنند. این صنایع برای رقابت در بازار و جذب مشتری و افزایش فروش از سال 1950 شروع به تولید و طراحی خودرو مفهومی کردند. با نگاهی به تاریخچه خودرو مفهومی متوجه پستی و بلندی های آن خواهیم شد. در این مطلب از سری خودرو های مفهومی در مجله پارتکده قصد داریم به قسمتی دیگر از تاریخچه کانسپت ها بپردازیم.

مشکلات آمریکایی ها در خودرو های کانسپت در دهه 80

همانطور که در قسمت سوم خودرو های مفهومی نیز گفته شد؛ خودرو های مفهومی در دهه 1980 میلادی، در آمریکا شرکت های خودرو سازی با مشکلات متعدد استاندارد های سخت گیرانه دولت دست و پنچه نرم می‌کردند. در آن زمان تام گیل رئیس وقت شرکت کرایسلر گفت:
" وقتی کانسپ ها رفتند، ذوق و شوق هم در مجموعه با آن ها رفت."
در این سال ها صنعت خودرو سازی آمریکایی دوران سختی را سپری می‌کردند. شرکت کرایسلر دارای اوضاع وخیمی بود و بزرگترین شرکت خودرو ساز آمریکایی برای نجات از ورشکستگی نیاز به وام فدرال داشت. در این وضعیت هیچ الهام و هیچ شوقی در طراحان شرکت کرایسلر وجود نداشت. ژاپنی ها با خودرو های کم مصرف و کوچک، گوی سبقت را از خودروسازان آمریکایی ربوده بودند.
در همین زمان اروپایی ها نیز در حال تولید خودرو های قدرتمند جاده‌ای بودند. در این دوره کرایسلر در حال تولید خودرو K-Cars بود که چیزی جز خودرو مکعبی شکلی که عام پسند باشد؛ نبود. گیل بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی و طراحی دانشگاه State، به این مجموعه پیوست. او روی مهندسی شاسی کار می‌کرد و بعد ها به دپارتمان طراحی منتقل شد. تام گیل در سال 1955 توانست نائب رئیس کرایسلر بشود و 15 سال بعد به عنوان مدیر کل تمام خودرو های شهری و نایب رئیس اجرایی بر روی طراحی ها و بهبود محصولات نظارت داشت.

نقش کرایسلر در خودرو های کانسپت آمریکایی

در اواخر دهه 80 تام گیل شروع به اجرا کردن یکی از طراحی های خود کرد که نه تنها کرایسلر را به عرصه رقابت برگرداند، بلکه بقیه رقبای این شرکت را نیز تحریک کرد که به برای رقابت با آن ها جوابشان را بدهند. در نتیجه این رقابت ها طوری نمایشگاه های خودرو پوشش خبری می‌شدند که انگار یک جشنواره‌ی فیلم در جریان است. به گفته خود گیل تنها دلیل برگشت او به عرضه خودروهای مفهومی، ارائه خودرویی جدید برای عرضه کردن و جلب اعتماد دوباره مشتریان بود.
"ترور کرید" که در سال 1985 با 20 سال سابقه همکاری با شرکت فورد؛ به تیم طراحی کرایسلر پیوست. او در تابستان 2000 نائب رئیس طراحی شد و تا سال 2008 نیز در این مقام باقی ماند. به گفته "کرید" باید خودرویی را تولید می‌کردند که مناسب آیندگان بود. آن ها باید می‌فهمیدند که باید خودرو جدید آن ها ماجراجویانه‌تر باشد یا محتاط‌تر؟ برای جلب مشتریان بیشتر بر روی کدام قسمت کار می‌کردند؟ پیشرانه و قدرت یا مصرف سوخت و استهلاک کم؟ به گفته او مهم‌ترین دلیل ایجاد انگیزه در تیم طراحی کمپانی کرایسلر که به فکر طراحی خودرو مفهومی برای آینده افتادند، رئیس وقت این شرکت یعنی تام گیل بود. در واقع تیم طراحی با این جمله تام گیل بسیار انگیزه گرفتند:
"چرا مجموعه‌ای از خودرو های مفهومی را ارائه ندهیم تا نشان دهیم که چه قابلیت هایی داریم."
مطالب مرتبط: سری خودرو های مفهومی

تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-تام-گیل-tom-gill-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

کانسپت پورتو فینو تحولی در صنعت خودرو سازی جهان

اولین کانسپت کرایسلر بعد از شروع دوباره این شرکت در زمینه تولید کانسپت ها، پورتوفینو بود که برای اولین بار در سال 1987 در نمایشگاهی در فرانکفورت رونمایی و معرفی شد. این خودرو به عنوان زاییده فکر خلاقان کرایسلر بود که خط و نشانی برای لامبورگینی برند خودروهای اسپرت محسوب می‌شد. لامبورگینی که بر روی آن نشان گاومیش افسانه ای جلوه می‌کرد.
پورتو فینو اشاره مستقیم به آینده خودرو هایی داشت که دارای معماری خودرو های کابین جلو بود. در واقع تام گیل با دیدن خودروهای تولیدی اسپرت و طراحی های آن ها با برند لامبورگینی به این فکر افتاد که چرا آن ها را به این شکل طراحی کنند. البته مشکلی که دیگر شرکت ها داشتند نحوه عملی کردن این طراحی بود؛ شرکت کرایسلر با مدیریت تام گیل توانست به این ایده جامه عمل بپوشاند. در واقع با این طراحی تام گیل، صنعت خودروسازی در جهان متحول شد و همچنین شرکت کرایسلر توانست بعد از مدت ها رشد منفی خود را به رشد مثبت تبدیل کند.
تام گیل در مورد پورتو فینو گفته بود که اگر یکی قسمتی از آن از فایبرگلاس و پلاستیک تشکیل شده بود، جلوه بهتری داشت. این مزیت باعث می‌شد تا این خودرو بتواند در عین کشیده‌تر شدن، سرعت بیشتری بگیرد. گیل با وجود بالا رفتن سرعت این خودرو، تیم طراحی کرایسلر را مجاب می‌کرد تا سیستم خنک کنندگی آن و همینطور هدایت‌پذیری هوا را نیز در طراحی‌شان اعمال کنند. از این جا بود که این تکنولوژی وارد طراحی خودرو های واقعی شدند. وقتی شما خودرویی می‌سازید که از پلاستیک و فایبرگلاس تشکیل شده باشد، به این معنی است که اتفاقی نمی‌افتد مگر این که کاری کنید تا راه بیفتد. در واقع خواسته تام گیل این بود که ژورنالیست های مختلف سوار آن خودرو شوند و رانندگی با آن را تجربه کنند. این کار که فلز را تبدیل به ایده خود بکنید و از چرخ دنده ها خودرویی بسازید، کاری بسیار سخت و گران است. در ان شرایط وخیم کمپانی کرایسلر آن ها چنین بودجه برای عملی کردن این ایده را نداشتند و تام گیل باید از دپارتمان های دیگری با زرنگی و هنر جذب کردن بودجه قرض می‌گرفت.

پورتوفونیو-portofonio-تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

کرایسلر و کانسپت خودرو Viper

وایپر یکی دیگر از کانسپت هایی است که هم دوج صاحب آن است و هم نام کرایسلر در کنار آن. می‌توان گفت وایپر یکی از خودرو هایی بود که بسیاری از کمپانی ها مخصوصا شرکت های آمریکایی برای طراحی خودرو های خود در سال 2000 از آن الهام گرفتند. همچنین چیپ نیز از دیگر مفهوم های کرایسلر بود که در آن سال ها ارائه شد. البته این کانسپت بعد ها توسط شرکت کرایسلر ادامه داده نشد.

دوج-وایپر-dodge-viper-تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

تحول خودرو های کانسپت در آمریکا

همزمان با این اتفاقات در شرکت کرایسلر چارلی جردن در شکرت جنرال موتورز نیز به دنبال طراحی خودرو مفهومی بود و در این زمینه نیز توانست خوب عمل کند که در قسمت سوم خودرو های مفهومی به تفصیل به آن پرداخته شد. در واقع دهه 1990 سرآغاز رونق گرفتن خودروسازان آمریکایی بود و آن ها توانستند با رونمایی از کانسپت های خود دوباره به عرصه رقابت برگردند. بعد از دو دهه خاموشی و تماشای قدرت‌نمایی شرکت های ایتالیایی و ژاپنی، آمریکایی ها دوباره به میدان آمده بودند و شروع به تولید خودرو های آینده کرده بودند. خودرو هایی که در آن زمان توجهات زیادی را به خود جلب کرد و طراحی خودرو ها را از آن زمان دچار تحولی بنیادین کرد.

طراحی های متفاوت شرکت کرایسلر

شرکت کرایسلر در ادامه موفقیت های خود شروع به تولید و طراحی مفهوم های دیگر از جمله Sling Shot کرد که دارای طراحی کوه شکل با چرخ های پهن بود و ورودی هوای تیوپ شکل چرخ های جلو به گونه‌ای بود که دقیقا زیر آینه عقب و چرخ های عقب در آخرین قسمت خودرو بودند.

slingshot-تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
طراحی Voyage
این طراحی مثل این بود که یک خودرو نصف خودرو دیگر را خورده است. جلو خودرو 3 نفره بود که می‌توانست از بقیه خودرو جدا شود. کل خودرو 8 نفر ظرفیت داشت. ترور کرید در مورد این خودرو گفته بود که استدیو به دنبال طراحی خودرویی بود که هرگز فکر دیگر خودروسازان به آن سمت نرفته بود. در واقع شرکت کرایسلر دست تیم طراحی و تام گیل را برای طراحی هر مدل خودرویی باز گذاشته بود. مهم نبود که آن طرح موفق شود یا نه. مهم این بود که آن ها به دنبال طراحی خودرویی بودند که قبلا حتی مشابه آن نیز وجود نداشت و بتوانند برای آینده خودرو ها خط و نشان بکشند و خودرو را آماده معرفی به قرن جدید یعنی 2000 می‌کردند.

Voyage-تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید