مجله پارتکده

بررسی نظرات موافقان و مخالفان تویوتا لندکروزر پرادو در پارتکده – آیا پرادو ارزش خرید دارد؟

24،خرداد،1400
بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-لندکروزر-پرادو-در-پارتکده
لندکروزر اکنون 69 ساله است و با وجود سابقه‌ای که دارد هنوز هم بر فراز بلندی‌ ها می‌تازد و طرفداران زیادی دارد. ناگفته نماند که تلاش زیادی برای طراحی این شاسی بلند برتر Toyota انجام شده است. با این وجود از آن به عنوان 'لندکروزر کوچک' یاد می‌شود، اما پرادو اندازه‌ی یک كویای بزرگتر مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین اگرچه پرادو چند صد هزار دلار ارزان‌تر است، اما با این وجود می‌توانید از آن به عنوان اتومبیلی لوکس با امکانات مناسب Land Cruiser انتظار داشته باشید.
در مطلب نقد و بررسی تویوتا پرادو تمام مشخصات این خودرو را به طور کلی مورد بررسی قرار دادیم. لندکروزر پرادو مانند هر اتومبیل دیگری، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد. ولی سوال این است، که کدام کفه ترازو پایین‌تر است؟ آیا نکات منفی بیشتر از نکات مثبت است؟ آیا تویوتا لندکروز پرادو ارزش خرید دارد؟ این سوالاتی است که قرار است در این مطلب از مجله پارتکده به آن پاسخ دهیم.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات پرادو

7 نقطه قوت در تویوتا لندکروز پرادو

بهتر است مطلب را ابتدا با نقاط قوت پرادو شروع کنیم. در این قسمت 7 موردی را که بسیاری از کاربران راضی لندکروز پرادو، بر سر آن اتفاق نظر داشته‌اند بررسی خواهیم کرد.

.1شهرت و اعتبار تویوتا

این اتومبیل یک تویوتا است، بنابراین اتومبیلی که خریداری می‌کنید مطمئناً که برای سال های متمادی اتومبیلی قابل اطمینان خواهد بود. نیازی به ذکر سابقه‌ی ارائه خدمات پس از فروش فوق‌العاده شرکت تویوتا نیست. لندکروزر به دلیل داشتن خریدارانی وافادار معروف است، خریدارانی که سال ها بدون مشکل با این خودرو رانندگی کرده‌اند. با معاینه و تعمیر و نگهداری منظم، هیچ دلیلی وجود ندارد که لندکروز پرادو شما کمتر از یک دهه به شما خدمات دهد. بعلاوه، قطعات و خدمات تویوتا مقرون به صرفه بوده و به راحتی در دسترس هستند.
برای مشاهده لوازم یدکی تویوتا پرادو بر روی این لینک کلیک کنید.

2. پیشرانه(موتور) قوی در تویوتا پرادو

همانطور که در مطلب نقد و بررسی تویوتا پرادو نیز گفته شد؛ لندکروزر پرادو به خریداران یک مدل موتور 2.8 لیتری DOHC، (به معنای بودن دو میل سوپاپ روی موتور)، توربوشارژ دیزلی، 201 اسب بخار، 500 نیوتن‌متر و یک مدل با سوخت بنزینی 4.0 لیتری DOHC با Dual VVT-i (به معنی دارا بودن سیستم زمان‌بندی متغیر باز و بسته شدن سوپاپ‌ ها) 271 اسب بخار، 381 نیوتن‌متر را به عنوان دو گزینه پیشنهاد می‌دهد.
بسته به نوع موتور، پرادو به 5 سرعت اتوماتیک، اهرم تعویض نوع گیت (دیزلی)، 6 سرعته دستی (دیزلی) و یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک با ویژگی تعویض پی در پی (بنزین) متکی است. هر دو موتور قدرت زیادی برای شتاب کافی را دارند. پشتیبانی شاسی از یک استخوان دوتایی مستقل در جلو و یک نوع 4 پیوندی در عقب تشکیل شده است. این ها توسط تثبیت کننده ‌های سیستم تعلیق دینامیکی جنبشی افزایش می‌یابند.

3. تویوتا پرادو نماد قدرت در جاده

تویوتا با پایبندی به ریشه و اصول سفت و سخت خود در طراحی آفرود، لندکروزر پرادو را به صورت یکی از توانمندترین زیرشاخه‌ های آفرود طراحی کرده است. یک سیستم WD4 تمام عیار استاندارد در هر سه تریم است که شما چه در مزرعه یا در کوهستان رانندگی کنید یا چه در مسیر های گل آلود و عمیق، هرگز نگران از دست دادن کنترل Prado خود نخواهید بود.

بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-لندکروزر-پرادو-در-پارتکده-آفرودی

4. لندکروز پرادو، اتومبیلی فوق‌العاده برای رانندگی در شهر

چه در خیابان‌ های شلوغ یا چه در جاده‌ی جنگلی، پرادو اتومبیلی آماده برای ارائه‌ی بهترین خدمات به کابران است. سیستم تعلیق دینامیکی جنبشی، که قبل‌تر نیز ذکر شد، میزان استحکام و ثبات کافی را فراهم می‌کند. فرمان دقیق همچنین قدرت مانور لندکروزر پرادو را در بزرگراه ‌های شلوغ آسان می‌کند.

5. ظاهر ساده تویوتا لندکروز پرادو و در عین حال پیچیده

در مقایسه با بسیاری از شاسی بلند های مدرن، ورق فلزی بدنه‌‌‌‌‌‌ی پرادو بسیار ساده است. در حقیقت، بعد از حدود دو دهه، طراحی کلی تغییر چندانی نکرده است. و با این وجود طراحی نمای بدنه‌ی پرادو اصلاً قدیمی و از مد افتاده به نظر نمی‌رسد. مطمئناً، تنها یک طراحی محافظه کارانه توانسته است این زیبایی را حتی با گذر زمان حفظ کند.

6. کابین راحت و لوکس تویوتا پرادو

در وصف طراحی داخلی لندکروزر پرادو تنها می‌توان از کلمات متمایز و فاخر استفاده کرد. طراحی فضا برای اضافه کردن صندلی ردیف سوم در این خودرو هوشمندانه بوده است؛ البته این مورد نقاط ضعفی هم دارد که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت. هر صندلی به گونه ای طراحی شده است که به شما احساس یک آرامش وصف نشدنی می‌دهد. صندلی های چرمی، چندین منبع اتصال به همراه لوازم جانبی، سیستم کنترل گرمایش و سرمایش خودکار و صدای 6 بلندگو شرایطی را برای سرنشینان فراهم می‌کند تا به راحتی بنشینند و از بودن در محیط اتومبیل لذت ببرند.

7. ایمنی بالا در تویوتا لندکروز پرادو

همانطور که در قسمت بررسی ایمنی پرادو در مطلب نقد و بررسی تویوتا پرادو نیز گفته شد؛ تویوتا از نظر ایمنی اتومبیل های قدری را طراحی کرده است، و این را طرافداران زیرک خودرو های این کمپانی نیز از قبل می‌دانند.کیسه های هوای SRS در اطراف، مجموعه‌ای از سیستم ‌های کنترل ترمز (ضد قفل، پایداری خودرو، کنترل کشش، سیستم کمکی در سربالایی، سیستم کمکی به سرپایینی)، کمربند ایمنی، پشتی اتوماتیک صندلی جلو و تیرچه‌ی محافظ در های جانبی، در تویوتا پرادو به ایجاد آرامش سرنشینان در طول سفر های طولانی کمک می‌کند. ناگفته نماند، این شاسی بلند از برنامه ارزیابی ایمنی اتومبیل جدید استرالیا (موسسه NCAP) 5 ستاره کسب کرده است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات پرادو

بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-لندکروزر-پرادو-در-پارتکده-طراحی-بدنه-پشت

3 نقطه ضعف تویوتا لندکروز پرادو

پس از بررسی نقاط قوت تویوتا لندکروز پرادو در این قسمت قصد داریم به 3 نقطه ضعف اساسی این خودرو که منتقدان آن بر روی آن اتفاق نظر دارند را بررسی کنیم.

.1 مصرف بیش از حد سوخت تویوتا پرادو

موتور بنزینی لندکروزر پرادو به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. مطمئناً راه ‌هایی هست می‌توانید که با استفاده از آن ها در هزینه‌ های مصرف سوخت صرفه‌جویی کنید مثل استفاده از بنزین بدون سرب، اما اگر سازگار بودن با محیط زیست برای شما مانند اکثر خریداران اتومبیل در این روز ها در اولویت باشد، این شاسی بلند ممکن است به مزاج شما خوش نیاید.

2. تاثیر ارتفاع تویوتا لندکروز پرادو در رانندگی

این اتومبیل با طول 1890 میلی‌متر منجر به سخت شدن کنترل آن در پیچ‌ها می‌شود که اگر عادت به رانندگی با خودرو های کراس اوور و سدان داشته باشید؛ این مساله می‌تواند برایتان دلهره‌آور باشد. اگر به دنبال اتومبیل اسپورت هستید، به دنبال شاسی‌بلند های جمع و جور باشید، زیرا ابعاد لندکروزر پرادو احتمالاً شما را از خریدن آن پشیمان خواهد کرد.

3. نبودن فضای کافی برای ردیف سوم تویوتا پرادو

سرنشینان ردیف سوم خود را به یک سن خاص محدود کنید، زیرا این مکان برای یک فرد بزرگسال آن هم برای نشستن طولانی مدت اصلا مناسب نیست. این یعنی اگر بچه‌های شما دیگر کوچک نیستند، باید به یک شاسی بلند بزرگتر مانند Land Cruiser استاندارد فکر کنید.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات پرادو

بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-لندکروزر-پرادو-در-پارتکده-prado

جمع بندی پارتکده درباره خرید پرادو

لندکروزر پرادو یکی از گزینه‌ های مناسب شرکت تویوتا است که در طول زمان مورد بحث قرار گرفته است. همچنین یکی از شاسی بلند های لوکس و مقرون به صرفه‌ای است که می‌توانید پیدا کنید، بنابراین خرید آن را نمی‌توانید یک اشتباه قلمداد کنید. با این حال، کسانی که سازگار بودن با محیط زیست، اسپورت بودن اتومبیل و یا استاندارد بودن ردیف سوم برایشان در اولویت است، می‌توانند در مورد گزینه ‌هایی از قبیل لندرور‌، رنج روور یا جیپ چروکی فکر کنند.
در حالت کلی پرادو خودروی بسیار مناسبی برای خانواده است؛ مخصوصا اگر قصد سفر داشته باشید.
آیا می‌خواهید در مورد این شاسی بلند لوکس بیشتر بدانید؟
با کلیک بر روی این لینک به صفحه تویوتا پرادو بروید تا اطلاعات مربوط به مشخصات و موارد دیگر را مشاهده کنید.

بررسی-نظرات-موافقان-و-مخالفان-تویوتا-لندکروزر-پرادو-در-پارتکده-امنیت-پرادو
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید