مجله پارتکده

نقد و بررسی تویوتا لندکروز پرادو – بررسی ویژگی های تویوتا پرادو در پارتکده

20،خرداد،1400
نقد-و-بررسی-تویوتا-لندکروز-پرادو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
لندکروز پرادو اتومبیلی است که برای رانندگی در سخت‌ترین شرایط طراحی شده است و همزمان با این ویژگی، طراحی داخلی لوکس، راحت و منحصر به فردی را داراست. این خودرو در چهار مدل GX، GXL، VX و Kakadu طراحی و روانه بازار شده است. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به نقد و بررسی ویژگی های پرادو از نظر اسکلت بندی، امنیت، طراحی بدنه و طراحی داخلی، تکنولوژی، و لوازم جانبی بپردازیم.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

نگاهی کلی به تویوتا پرادو

پیشرانه به روز شده 2.8 لیتری توربو دیزل در پرادو 150 کیلووات و 500 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. پرادو در استاندارد مدل ‌های GXL به بالا، دارای سه ردیف صندلی است؛ به این معنی که برای هفت صندلی در این خودرو فضا وجود دارد. ظرفیت یدک کش این خودرو نیز، 3000 کیلوگرم که یعنی شما می‌توانید هر چیزی را با خود حمل کنید.

مدل GX تویوتا پرادو

مدل GX با اعتماد به نفس کامل تمام توقع ‌های شما از خانواده WD4 ها را براورده می‌کند، مجهز به تمام ویژگی ‌های امنیتی مورد نظر است.

مدل GXL تویوتا پرادو

با آسایش و راحتی فراهم شده توسط GXL نهایت لذت در اتومبیل را تجربه خواهید کرد. اتومبیلی قدرتمند و جادار که با آن به هر کجا که بخواهید می‌توانید سفر کنید.

مدل VX تویوتا پرادو

فضای داخلی این مدل تمام چرم است و در تمام جهات اتومبیل سیستم صوتی تعبیه شده است، این مدل نسب به دو مدل GX و GXL سنگین‌تر است و به نسبت دو مدل ذکر شده رانندگی با آن مقداری دشوارتر است.

مدل Kakadu تویوتا پرادو (کاکادو)

به هر کجا که می‌خواهید سفر کنید، با Kakadu شما نهایت سبکی و راحتی را در سفر تجربه خواهید کرد.

بررسی عملکرد تویوتا پرادو

تویوتا پرادو اسکلت بندی جدیدی را ارائه کرده است. شعار تویوتا درباره اسکلت بندی پرادو به این صورت مطرح شده:
"با طراحی و قدرت این اتومبیل، از پس هر چالشی برمی‌آیید."
اسکلت بندی تویوتا پرادو به صورتی طراحی شده که قابلیت یدک کشیدن اجسام سنگین را برای این خودرو فراهم کرده است.
در این قسمت قصد داریم عملکر تویوتا پرادو را از قدرت موتور، سیستم تعلیق و قدرت یدک کشی بررسی کنیم.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

توانایی پیشرفته موتور تویوتا پرادو

موتور 2.8 لیتری توربو دیزل پرادو، قدرت 150 کیلو وات با تزریق مستقیم، گشتاور قابل توجه 500 نیوتن متر را تولید می‌کند. این سیستم قدرت کافی برای سفر به هرکجا را برای شما فراهم می‌کند. به طور خاص سفر به جاده هایی که فراز و نشیب زیاد دارند؛ با این خودرو بسیار راحت است.

عملکرد سیستم تعلیق در جاده های آفرودی

از عملکرد برتر کاکادو تویوتا پرادو در هر شرایطی لذت ببرید. مدل کاکادو دارای سیستم تعلیق دینامیکی کینتیک تویوتا (KDSS)، سیستم تعلیق متغیر تطبیقی (AVS) و کنترل خزیدن و سیستم انتخاب چند منظوره (MTS) است که پرادو را برای رانندگی در جاده های آفرودی آماده می‌کند.

قدرت یدک‌کشی فوق‌العاده تویوتا پرادو

قابلیت شگفت انگیز یدک‌کش ترمز 3000 کیلوگرم به شما این امکان را می‌دهد؛ هر آنچه را که برای ماجراجویی ‌های خود نیاز دارید به همراه خود ببرید.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

یدک-کشی-با-تویوتا-لندکروز-پرادو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

امنیت تویوتا پرادو

تویوتا پرادو دارای ایمنی استثنایی است. از ویژگی های ایمنی پیشرفته پرادو می‌توان به Toyota Safety Sense اشاره کرد. این سیستم برای پیشگیری از هر گونه آسیب احتمالی از شما و دیگر مسافران طراحی شده است.
در این قسمت قصد داریم امنیت تویوتا پرادو را از لحاظ سیستم های امنیتی این خودرو از جمله دوربین معکوس، سیستم هشدار دهنده قبل از برخورد، پرتو بلند اتوماتیک، راهنمای علامت های جاده‌ای، سیستم هشدار خروج از خط و کروز کنترل فعال بررسی کنیم.

دوربین معکوس در تویوتا پرادو

با دوربین معکوس سهولت در دید را تجربه می‌کنید. با این دوربین می‌توانید آنچه را که در پشت سر شما قرار دارد به راحتی ببینید، به علاوه یک مانیتور برای ارائه دید پانوراما (فقط VX و Kakadu) و دید پرنده از اطراف اتومبیل شما در پرادو طراحی شده است.

سیستم هشدار دهنده‌ی قبل از برخورد در تویوتا پرادو

سیستم ایمنی Pre-Collision Safety به گونه ای طراحی شده است که در صورت احتمال برخورد تصادف از جلو با یک اتومبیل دیگر، عابر پیاده یا (در هنگام روشنایی روز) با یک دوچرخه سوار، به شما هشدار دهد. در صورت تشخیص احتمال برخورد، خودرو در اعمال فشار ترمز کمک خواهد کرد و حتی می‌تواند به صورت خودکار ترمز کند تا به شما در جلوگیری از تصادف کمک کند.

پرتو بلند اتوماتیک در تویوتا پرادو

وظیفه سیستم اتوماتیک پرتو بلند در تویوتا راوفور این است که در شب پرتو متناوب بین نور بالا و نور پایین را تغییر می‌دهد تا بهترین دید ممکن را برای شما و دیگران در جاده ایجاد کند.

راهنمای علامت ‌های جاده‌ای در تویوتا پرادو

این راهنما برای کمک در آگاهی از محدودیت سرعتی، دوربین‌های هوشمند تعبیه شده در جلو برخی از علائم سرعت را تشخیص داده و به شما هشدار می‌دهند که سرعت خود را تغییر دهید.

سیستم هشدار خروج از خط در تویوتا پرادو

سیستم هشدار خروج از خط پرادو به گونه‌ای طراحی شده که در صورت خروج از مسیر به شما هشدار داده و برای اطمینان از برگشتن اتومبیل به مسیر به طور اتومات نیروی ترمز را اعمال می‌کند.

کروز کنترل فعال در سرعت بالا تویوتا پرادو

در حالی که با بیش از 40 کیلومتر در ساعت رانندگی کنید، پرادو از سنسورهای ایمنی خود برای نگه داشتن شما در سرعت از پیش انتخاب شده، شتاب و سرعت شما را کاهش می‌دهد تا فاصله‌ی شما با اتومبیل جلو حفظ شود.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

بررسی-سیستم-امنیت-تویوتا-لندکروز-پرادو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

طراحی بدنه و طراحی داخلی در تویوتا پرادو

شکوهی مدرن در طراحی بدنه تویوتا پرادو نمایان است. در حالت کلی می‌توان گفت طراحی بدنه پرادو، جسورانه و مدرن است. طراحی داخلی نیز لوکس و کاربردی است؛ این یعنی با این اتومبیل شما همیشه منحصر به فرد دیده می‌شوید.
در این قسمت قصد داریم به بررسی طراحی بدنه و طراحی داخلی پرادو از نظر حفظ راحتی، چراغ های روشنایی و فضای داخلی بپردازیم.

حفظ راحتی در طراحی داخلی تویوتا پرادو

طراحی داخلی تویوتا پرادو به گونه‌ای انجام شده که صندلی‌ های ردیف جلو همیشه گرم و دارای تهویه مناسب هستند. همینطور سیستم گرمایش و سرمایش برای صندلی‌های ردیف دوم در مدل های Kakadu و VX تعبیه شده است. البته قابل ذکر است که مدل GXL تمام چرم نیز دارای سیستم گرمایش و سرمایش در هر دو ردیف می‌باشد.

چراغ‌های LED جلو و چراغ های روشنایی روز (DRL) در تویوتا پرادو

حتی در تاریک‌ترین شب ‌ها با چراغ ‌های جلوی LED می‌توانید به راحتی در مسیر خود رانندگی کنید. قابل ذکر است این ویژگی فقط در مدل هایGXL ، VX و Kakadu ارائه شده است.

عملکرد بی عیب و نقص در فضای داخلی تویوتا پرادو

پرادو دارای فضای داخلی جذاب و در عین حال کاربردی است. فضای داخلی این خودرو دارای یک کامپیوتر الکترو لومینسنت با نمایشگر چند منظوره رنگی به همراه یک جعبه یخچال‌دار در مدل های VX و Kakadu و یک جعبه تهویه خنک در مدل های GX و GXL است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

طراحی-داخلی-تویوتا-لندکروز-پرادو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

تکنولوژی تویوتا پرادو

در تویوتا پرادو از فناوری های پیشرفته استفاده شده است. شما می‌توانید با جدیدترین سیستم‌ های هوشمند برتر مثل Apple CarPlay و Android Auto رانندگی بسیار لذت‌بخشی را تجربه کنید. این نکته قابل ذکر است که قبل از خرید پرادو، در مورد سازگاری دستگاه با نمایندگی خود مشورت کنید.
در این قسمت قصد داریم به تکنولوژی های به کار رفته در تویوتا پرادو نظیر قابلیت مسیریابی ماهواره‌ای، اتصال تلفن های هوشمند و کنترل آب و هوا بپردازیم.

مسیر یابی ماهواره‌ای تویوتا پرادو

مطمئن نیستیم این قابلیت در ایران موجود است یا خیر اما در تمام نسخه های ارائه شده تویوتا پرادو مسیریابی ساده با مسیریاب ماهواره‌ای، موجود است. همچنین می‌توانید در سه سال اول از نسخه رایگان نقشه مسیریاب استفاده کنید.

اتصال تلفن ‎های هوشمند در تویوتا پرادو

با استفاده از Apple CarPlay و Android Auto می‌توانید سیستم پخش موسیقی آنلاین، ارتباط افراد و سایر موارد مهم استفاده کنید.

کنترل آب و هوای 3 منظوره در تویوتا پرادو

با کنترل آب و هوای جداگانه برای صندلی های جلو و عقب، راننده و دیگر مسافران خودرو همیشه در آسایش هستند. قابل ذکر است این قابلیت فقط در مدل های GXL ، VX و Kakadu وجود دارد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

تکنولوژِی-تویوتا-لندکروز-پرادو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

لوازم جانبی تویوتا پرادو

تمام لوازم جانبی پرادو که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت به صورت جداگانه و در نمایندگی های تویوتا به عنوان آپشن ارائه می‌شود. شما می‌توانید طراحی پرادو خود را کاملا منحصر به خود کنید.

بسته ماجراجویی در لوازم جانبی پرادو

این بسته شامل موارد زیر است:
گارد فلزی جلو (تجاری)
چراغ باربند (کیت اتصالات به طور جداگانه فروخته می‌شود)
هواکش
باربند سقفی(هر دو مدل فلزی و غیرفلزی به طور جداگانه فروخته می‌شوند)
بادشکن پنجره (چپ و راست به طور جداگانه فروخته می‌شوند)

لوازم جانبی تویوتا پرادو برای سفرهای آخر هفته‌ای

شما می‌توانید برای سفر های آخر هفته‌ای پرادو خود را با لوازم جانبی زیر مجهز کنید.
گارد میله‌ای لبه دار (مشکی)
چراغ باربند (کیت اتصالات به طور جداگانه فروخته می‌شود)
محافظ کاپوت-بادشکن جلوی کاپوت (رنگی)
باربند سقف مخصوص حامل دوچرخه (هر دو به طور جداگانه فروخته می‌شوند)
میله یدک کش
توپ یدک کش
سیم تریلر
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا پرادو

لوازم-جانبی-تویوتا-لندکروز-پرادو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

جمع بندی بررسی تویوتا پرادو

در این مطلب به صورت جامع به بررسی ویژگی های تویوتا پرادو از نظر اسکلت بندی، امنیت، طراحی بدنه و طراحی داخلی، تکنولوژی، و لوازم جانبی پرداختیم. از نظر کلی این خودرو بیشتر مناسب سفر های برون شهری و خانوادگی است. با توجه به ظرفیت 7 سرنشین پرادو و قابلیت یدک‌کشی و البته سیستم های ایمنی بسیار بالای این خودرو، گزینه بسیار مناسبی برای رفتن به کمپ و جاده های آفرودی است.

برگرفته شده از: سایت تویوتا

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید