مجله پارتکده

خودرو های مفهومی - قسمت سوم

17،خرداد،1400
تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-قسمت-سوم-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
در مطلب «خودرو مفهومی چیست؟» نگاهی کلی به تاریخچه این خودرو ها انداختیم؛ از سال 1950 میلادی شرکت های بزرگ خودروسازی جهان برای قدرت‌نمایی و جذب مشتری اقدام به طراحی و رونمایی خودرو های مفهومی یا کانسپت می‌کردند. این خودرو ها که بیشتر در شهر تورین ایتالیا تولید می‌شدند تحت عنوان برند های مختلف ارائه می‌شدند و کم کم شرکت های بزرگ در کشور هایی همچون آمریکا و ژاپن نیز اقدام به تولید خودرو مفهومی کردند. تاریخچه خودرو های مفهومی فراز و نشیب زیادی دارد. در این قسمت از سری مطالب تاریخچه خودروهای مفهومی در مجله پارتکده به بررسی خودرو های مفهومی دهه 80 خواهیم پرداخت.

تاریخچه خودرو های کانسپت دهه 80 میلادی

گروه جوجاریو (Giugiaro) با طراحی و معرفی مفهوم های Aztec و Aspid در سال 1986 توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند. همچنین خودرو مفهومی Asgard که دارای بیومکانیک جالبی بود نیز توسط این گروه طراحی شد. این خودرو دارای بال های بزرگی مشابه هواپیما بود.
گروه جوجاریو در ایتالیا تاسیس شد که البته بیشتر فعالیت آن ها را در کشور سوئیس شکل داد و بیشتر خودرو های این گروه در این کشور طراحی و به دنیا معرفی شد. شرکت AID در سال 1986 توسط همین گروه تاسیس شد که البته بعد ها و با ادغام گروه های دیگر ایتالیایی اسم آن به آئودی AUDI تغییر پیدا کرد. خودرو های این شرکت به شکلی طراحی می‌شدند که انگار از فضا آمده‌اند. این شرکت کار خود را با مدل خودرو های Verus و interstate hunter ادامه داد. البته این شرکت در طراحی خودروهای عجیب و غریب تنها نبود. در همان سال شرکت خودروسازی پژو کانسپت های خود را با نام های Quasar , Oxia , Proxima را ارائه داد که ظاهر آن ها شبیه به خودروهای فضایی بود. این خودرو ها مخصوصا طرح proxima دارای چرخ هایی جدا از بدنه بود. همزمان شرکت سیتروئن با طرح های SAAb EV-1 و ActivaEole در کنار طرح های جدید که دارای ظاهر عجیب و غریب بودند، قرار گرفت. کم کم خودروسازان دیگر نیز در ایتالیا و فرانسه به فکر طراحی خودرو با این ظواهر افتادند و خلاقیت های زیادی در طراحی خودرو به خرج می‌دادند و دست طراحان را برای طراحی ظاهر خودرو باز گذاشتند.
مطالب مرتبط با خودرو های مفهومی

خودرو-های-مفهومی-Aspid-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

جنرال موتورز در خودرو های مفهومی

شرکت های خودروسازی آمریکایی برخلاف خودروسازان اروپایی درگیر استاندارد های ایمنی دست و پاگیر این کشور بودند. به همین دلیل در زمینه خودرو های مفهومی نمی توانستند گامی بلند بردارند. تا اینکه در سال 1988 چاک جردن نائب رئیس تیم طراحی GM (جنرال موتورز) شد. اولین کار او برگرداندن شور و قوا به تیم طراحی و دست اندرکاران آن بود. همچنین قبل از او روح طرح های محافظه کارانه آن شرکت توان رقابت با مفهوم های اروپایی مخصوصا ایتالیایی، از مجموعه‌شان گرفته شده بود. سپس طبق جلسه ای که بین طراحان جنرال موتورز و چاک جردن برگزار شد؛ تصمیم گرفته شد که کانسپتی ایجاد کنند که به همه نشان دهند که جنرال موتورز چه هدفی دارد و چیست. جوردن به تیمش گفت که توجهشان را به قواعدی که تا الان بر آن پایبند بودند نادیده بگیرند. قوانین و قواعدی که منجر به تولید خودروهای آیرودینامیک شد. در واقع با این کار تیم جوردن قدمی اساسی برداشت. در واقع هدف آن ها این بود که خودرویی را طراحی کنند که علاوه بر قدرتنمایی آینده خودرو های مفهومی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. کانسپت ها برای این که در مقیاس بین المللی ارائه شوند وارد روند طراحی شدند و طراحان دستشان باز بود تا هر چیزی که می‌خواهند را طراحی کنند.
زمانی رئیس قبلی جنرال موتورز راجر اسمیت خود را درگیر ماجرا کرد. با این که اسمیت را خیلی ها با نام (آدم ماشین) می‌شناختند ولی او بیشتر از مرد ماشین بودن به تعداد صفر های حساب بانکیش توجه داشت. یک روز اسمیت به جوردن گفت که طراحی خلاقانه بس است و سپس جوردن او را به جایی که داشتند روی خودرو مفهومی کار می کردند، برد و آن ها را به اسمیت نشان داد. البته ان موقع طرح ها در مرحله مدل سازی بود. روز بعد اسمیت تلفن را برداشته و به تیم جوردن اعلام کرد که بهتر است هر چه زودتر طراحی خودرو را تمام کند تا در نمایشگاهی که به تازگی قرار بود برگزار شود آن خودرو را به نمایش بگذارند. در واقع شرکت جنرال موتورز خود را آماده می‌کرد تا دوباره گامی در عرضه خودرو های مفهومی بردارد.
مطالب مرتبط: خودرو های مفهومی قسمت دوم

خودرو-های-مفهومی-buick-lucerne-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

روز رونمایی از کانسپت های جنرال موتورز

جرقه های خلقت خودروهای مفهومی دوباره در امریکا همانند دهه 50 و 60 میلادی زده شد. در سالن اجتماعات هتل والدرف استوریا نیویورک در ژانویه 1988 در مقابل چشم هزاران مهمان که دعوت شده بودند که از خودرو جدید جنرال موتورز با اسم مستعار Ragernma که بعدا به صورت رسمی به اسم نماد گرفت دیدن کنند. در سالن اجتماعات والدرف چاک جوردن مسئول بود تا تولید دوباره خودروهای مفهومی در آمریکا را به نمایش بگذارد. در این خودرو تلاش زیادی به خرج داده شده بود و محصولات GM رنگ و بویی تازه گرفته بودند و در آن از تکنولوژی های نوین استفاده شده بود که مشابه آن ها قبلا وجود نداشت. همچنین این خودرو دارای طراحی جالبی بود که آینده را هدف قرار گرفته بود. در واقع این خودرو در حال نمایش آینده شرکت های خودروسازی به همگان بود. شرکت های خودروسازی بیشتر از عملکرد و کارایی خودرو به طراحی ظاهری عجیب و غریب مشغول بودند. این خودرو با پیشرانه محرکه سولار که مسابقات دور استرالیا را برده بود به نمایش گذاشته شد. راننده این خودرو Foty A.j توانست به سرعت نزدیک 442 کیلومتر بر ساعت برسد که در سال 1988 عددی بسیار بالا محسوب می‌شد. در واقع در این خودرو شرکت جنرال موتورز بیشتر از ظاهر به عملکرد و همچنین میزان مصرف سوخت خودرو توجه کرده بود.
مطالب مرتبط: خودرو مفهومی چیست؟
شرکت جنرال موتورز کل هتل والدرف را دربست در اختیار گرفته بود و از ساعت 8 صبح آن روز تا 11 شب مردم صف طویل کشیده شده بود تا این خودرو و کانسپت جدید را از نردیک ببینند. بعد ها چاک جوردن در بیان شرایط آن روز گفته بود که اگر از در جنوبی بیرون می‌آمدید و خیابان را می‌دیدید، مشاهده می‌کردید که در تمام خیابان ها و ایستگاه های اتوبوس پر از مردمی بود که مشتاق دیدن خودرو جدید جنرال موتورز بودند. بعد از آن روز در نمایش بعدی مفهوم های Banshee، buick lucerne، شورلت venture و کادیلاک افسانه ای voyage نیز حضور داشت. البته رونمایی از مدل گلی لوتوس به اسم stealth هم حضور پیدا کرده بود. همچنین مدل مفهومی سیلومت اولدوزمبیل نیز بود که به صورت طرح اولیه یا اسکیس شده به نمایش گذاشته شد. دلیل عجله شرکت اولدوزمبیل در رونمایی از خودرو هم این بود که می ترسید در دو سال بعدی نتواند خودرو خود را به نمایش بگذارد زیرا باحرکت انقلابی شرکت جنرال موتورز بسیاری از خودروسازان آمریکایی به سرعت در حال طراحی و توسعه کانسپت های خود بودند و کشور آمریکا در اواخر دهه 1980 تمام توجهات را در زمینه خودروهای مفهومی به خود معطوف کرد و کسی به دنبال خودرو های فضایی اروپایی نبود. کانسپت جنرال موتورز بعد ها تکمیل یافت و در دیترویت نیز به نمایش گذاشته شد و پش از یک سال در نمایندگی های فروش به معرض عموم گذاشته شد.

خودرو-های-مفهومی-Banshee-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید