مجله پارتکده

خودرو های مفهومی قسمت دوم

13،خرداد،1400
تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-قسمت-دوم-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
در مطلب «خودرو مفهومی چیست؟» توضیحاتی در مورد شروع ساخت این نوع خودرو ها دادیم و گفتیم شهر تورین ایتالیا به عنوان شهر اصلی تولید کننده خودرو و قطعات خودرو مفهومی است. همچنین شرکت پینین فارینا و محصولات آن مثل خودرو مفهومیBAT نیز معرفی شد. در این مطلب از مجله پارتکده به ادامه معرفی خودرو کانسپت خواهیم پرداخت.

تاریخچه خودرو مفهومی BAT

یک سال بعد از معرفی خودرو BAT نمونه بالاتر آن یعنی BAT7 معرفی و رونمایی شد. BAT7 همان مشخصات BAT را به ارث برده بود ولی با استفاده از طراحی باله های عقب بلندش به اوج زیبایی رسید. هر چند طراحی BAT9 کمی محافظه کارانه‌تر بود. با کمی نمایان تر کردن چرخ ها و کوتاه کردن باله های عقب که حالا تا کمی از پنچره عقب و کمی از در را در بر می‌گرفت.
روبرتو پیاتی که بخش طراحی برتونه را مدیریت می کرد؛ اظهار داشت که بعد از جنگ جهانی دوم در حالی که انگلیسی ها به طراحی های سنتی چسبیده بودند، آمریکایی ها به سمت طراحی های با کروم و بال گرایش پیدا کردند. به دنبال آن طراح های ایتالیایی خودرو هایی نمایان سرعت و قدرت را ارائه داده بودند که با ظرافت خاصی از مشخصه های بیرونی طراحی شدند. برای سال های زیادی پینین فارینا مدل Cisitalia 209 را در سال 1947 طراحی کرد که تنها به عنوان خودرو ایتالیایی در نمایشگاه موزه معاصر نیویورک به نمایش گذاشته شده است.

تاریخچه-خودرو-های-مفهومی-قسمت-دوم-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده-BAT7

خودرو های مفهومی در جهان

طراحی عجیب و غریب Batomobile و کرایسلر Ghia تنها ابتدای کار بعد از جنگ جهانی دوم بودند. در دهه 1980 در صنعت خودروسازی طرح های عجیب غریبی وارد شدند. در این دهه دیگر ایتالیایی ها تنها نبودند. کشور های دیگر مثل آلمان و انگلیس و سوئد و فرانسه نیز به دنبال خودرو های مفهومی بودند تا قدرت خودرو سازی خود را به رخ بقیه بکشند و بتوانند از سرعت تا مصرف سوخت بهینه را تداعی کنند. طراحی شرکت پینین فارینا برای فراری مدل 512S که طراحی شیشه جلو آن به صورت مینیمال بوده و مدل شبیه به آن در مسابقات آلمان 1969 بود؛ به مدت 24 ساعت دوام آورد. این خودرو مفهومی راست فرمان بود و موتور 550 اسب بخار 12 سوپاپه داشت. فراری مدل 512S بسیار پهن بود و ارتفاع آن از زمین به کمتر از 1 متر می‌رسید و البته به عنوان برترین خودرو مسابقه ای در سال 1969 انتخاب شد. هدف از طراحی این خودرو این بود که ریسک ذاتی خودرو را پایین آورده و طوری طراحی شده بود که چرخ ها با یکدیگر درگیر یا اصطلاحا قفل نشوند. فراری مدل 512S همچنین تجهیزاتی نظیر اطفای حریق خودکار را نیز برای موتور خودرو داشت.
مطالب مرتبط: خودرو مفهومی چیست؟
مدل DINO 58-59 نام پسر انزو فراری بود که بایستی خودرویی بسیار خاص باشد تا نام پدر خود را به یدک بکشد. طراحی این خودرو توسط پینین فارینا انجام شد و در سال 1965 در پاریس رونمایی و معرفی شد. در عقب موتور این خودرو دقیقا پشت صندلی ها تعبیه شده بود. سرجیو پنی فارنینا این خودرو را نقطه عطفی در طراحی خودرو می دانست و آن را والد بسیاری از طراحی های پینین فارینا اطلاق کرد.
در همین حال در آمریکا در حالی که بیشتر طراحان دهه 70 را از دست رفته می دانستند؛ بیل باربر طراحی بود که برای GM (جنرال موتورز) کار می کرد. وی در بین سال های 1958 تا 1996 کلاس های دانشگاهی برای تاریخچه طراحی برگزار می‌کرد. در سال 1965 او کتاب خود را با اسم ناایمن منتشر کرد که دقیقا یک سال بعد دولت آمریکا متاثر از کتاب وی قوانین جدیدی برای صنعت خودروسازی این کشور نظیر اضافه شدن کمربند ایمنی و گواهی تردد و لیست بلند بالایی از موارد امنیتی و ایمنی، وضع کرد. همچنین در سال 1978 نیز قانون هوای پاک (اولین روز زمین) وضع شد که استاندارد هایی برای خوردوسازی برای گازهای تولیدی اگزوز وضع شد.
در همان دهه 70 که طراحان ایتالیایی در حال به رخ کشیدن قدرت و هنر خود در صنعت خودروسازی بوند. شرکت های ژاپنی نیز کم کم به سمت این صنعت آمدند و به دنبال تولید خودرو های مفهومی بودند. شاید یکی از موفق ترین شرکت های ژاپنی از آن زمان را که تا به امروز هم توانسته همین روند رو به رشد خود را حفظ کند، شرکت TOYOTA (تویوتا) است.

تاریخچه-خودرو-های-مفهومی2-قسمت-دوم-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

خودرو های مفهومی آمریکایی در برابر ایتالیایی

جورجتتو گیوگیارو در سال 1968 موتور 8 سوپاپه در شورلت قرار داد که البته موتورش در پشت سرنشینان قرار داشت. همچنین او در طراحی این خودرو از شیشه عقب 15 درجه نیز بهره برد. این خودرو مفهومی در سال 1972 معرفی شد تا شرکت های امریکایی خود را به عنوان رقیب اصلی طراحان ایتالیایی در دهه جدید معرفی کنند.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید