مجله پارتکده

نقد و بررسی ویژگی های تویوتا راوفور – نگاهی کلی به طراحی، ایمنی، تکنولوژی و خدمات تویوتا راوفور

11،خرداد،1400
نقد-و-بررسی-ویژگی-های-تویوتا-راوفور-rav4
در مطلب «نقد و بررسی تویوتا راوفور از دیدگاه کاربران» به تجربیاتی از کاربران این خودرو پرداختیم. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم تویوتا راوفور را از نظر ویژگی های مختلف کارایی، بدنه خارجی و کابین داخلی، صرفه اقتصادی، تکنولوژی، چند رسانه‌ و ایمنی بررسی کنیم. مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

کارایی تویوتا راوفور

در این قسمت قصد داریم ویژگی های خودکاری که در راوفور طراحی شده است را بررسی و بازگو کنیم:

خدمات MTS در تویوتا راوفور

RAV4 دارای سیستم استاندارد انتخاب چند منظوره (MTS) در مدل های بنزینی تمام چرخ (AWD) است. برای افزایش اصطحکاک، می‌توانید از بین چهار حالت (گل و ماسه، خاک و سنگ، برفی و عادی) یکی را انتخاب کنید. این سیستم برای لغزش و تنظیم چرخش چرخ با تنظیم خودکار دریچه بنزین موتور، ترمزها و توزیع نیروی محرکه، به حداکثر رساندن عملکرد رانندگی در سطوح مختلف، طراحی شده است.

1-خدمات-MTS-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

قابلیت آفرودی TRD در تویوتا راوفور

در این قابلیت تعلیق تقویت‌شده با کنترل بازگشتی افزایش‌ یافته و فنر های مارپیچ مانند قرمز با سرعت جهش اصلاح‌ می‌شوند. این قابلیت کیفیت بهتر در رانندگی را نتیجه می‌دهد و این در حالی است که دیسک ترمز اتومبیل جدید به حفاظت از سطح زیرین در هنگام برخورد با جاده‌ های پوشیده از شن کمک می‌کند. با قدرت ۲۰۳ اسب‌ بخار، گیربکس 8 سرعته، یک AWD گشتاور برداری دینامیک ‏TV – AWD ‏و انتخاب چند تررین ‏MTS‏، تعجبی ندارد که مهندسان TRD تویوتا از این فرصت را برای تعریف مجدد آن‌چه که کلمه TRD off - Road مخفف آن است، استفاده کردند.

قابلیت-آفرودی-TRD-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

گشتاور برداری دینامیکی AWD با سیستم قطع ارتباط با چرخ‌های عقب در مواقع غیر ضروری در تویوتا راوفور

وجود گشتاور برداری دینامیکی (‏TV - AWD) ‏با ارسال تا ۵۰ درصد از توان موتور به عقب و سپس توزیع بیشتر توان به چرخی که به آن نیاز دارد، به افزایش پاسخگویی و پایداری کمک می‌کند. برای افزایش بازده سوخت، راه‌اندازی مجدد قطع و در صورت عدم نیاز، ارسال برق به عقب را متوقف خواهد کرد.

گشتاور-برداری-دینامیکی-AWD-با-سیستم-قطع-ارتباط-با-چرخ‌های-عقب-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

انواع حالات در رانندگی در تویوتا راوفور

سه حالت مشخص رانندگی به شما امکان می‌دهد پویایی رانندگی RAV4 را متناسب با روحیه خود تنظیم کنید. حالت اسپورت شتاب بیشتری فراهم می‌کند، حالت اکو به، به حداکثر رساندن بهره‌وری از سوخت کمک می‌کند، و حالت عادی مصرف بهینه سوخت را با عملکرد ترکیب می‌کند.

انواع-حالات-در-رانندگی-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم تعلیق عقب چند پیوندی در تویوتا راوفور

از یک سواری آرام که اعتماد به نفس ایجاد می‌کند لذت ببرید. سیستم تعلیق عقب چند پیوندی RAV4 با کار با استحکام طبیعی بدنه به منظور ثابت نگه داشتن کشش، به افزایش اداره و کنترل کمک می‌کند.

5- سیستم-تعلیق-عقب-چند-پیوندی-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سواری، کنترل و راحتی استثنایی تویوتا راوفور

به گفته مهندسان تویوتا اگر پلتفرم "معماری جهانی جدید تویوتا " (‏TNGA)‏ را بر روی طراحی هر اتومبیلی پیاده کنید، طراحی آن را بهبود می‌بخشد. ساختار بلند و عریض باعث می‌شود که کنترل بر روی رانندگی دقیق‌تر باشد، در حالی که داشتن یک هسته قوی، سواری نرم و مطمئنی را به شما می‌دهد. درواقع پیاده سازی این پلتفرم یک فضای داخلی جادار و طبیعی با دید بهتر به جاده ایجاد می‌کند.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

سواری،-کنترل-و-راحتی-استثنایی-تویوتا-راوفور-فروشگاه-پارتکده

طراحی بدنه تویوتا راوفور

معمولا خودرو های به اصطلاح شاسی بلند از دید عموم مردم زمخت و خشن به نظر می‌رسند. تویوتا راوفور به عنوان یک خودرو شاسی بلند سعی کرده که طراحی بیرونی قابل قبولی را ارئه دهد. در ادامه به ویژگی هایی در طراحی بدنه این خودرو خواهیم پرداخت.

طراحی متمایز راوفور

راوفور کاریزماتیک است، درواقع طراحی اسپرت RAV4 همچنان در میان اذهان متمایز و برجسته است. گلگیر های برجسته در هر چهار گوشه گویی آمادگی رو به رویی با هرچیزی را دارند، همچنین طراحی دو رنگ بدنه خارجی آن سبک منحصر به فردی را به رخ می‌کشد.

طراحی-متمایز-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

آفرود TRD

تفاوت های ظاهری ظریفی در RAV4 TRD Off-Road وجود دارد که شامل نوار پایینی خاکستری تیره در جلو و عقب اتومبیل، چراغ های مه شکن LED و بخش‌هایی متعدد که به رنگ مشکی طراحی شده‌اند.گلگیر ها به صورت ناهموار طراحی شده‌اند و شامل بیرون زدگی و رفتگی‌ هایی می‌شوند و ظاهر آن ها را رنگ مشکی مات 18 اینچی چشم‌نواز می‌کند. چرخ‌ های TRD با تایر زمخت فالکن آمیخته شده و ظاهری منحصر به فرد و کمی خشن بوجود آورده است.

آفرود--TRD-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

طراحی عقب تویوتا راوفور

طراحی عقب تویوتا راوفور اثری ماندگار است. در زیر سپر عقب، اگزوز دوتایی دارای لبه‌ ها‌ی کرومی که باعث می‌شوند در دید عقب نمایی قدرتمند به نمایش گذاشته شود. اسپویلر و چراغ ‌های LED مدرن عقب ظاهری متمایز به معرض تماشا می‌گذارند و حجت را در طراحی تمام می‌کنند.

طراحی عقب تویوتا راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

طراحی چرخ ‌های تویوتا راوفور

طراحی چرخ ها در راوفور باعث شده زیبایی وصف نشدنی از دید زمین به بالا بوجود آید. چرخ های RAV4 برای تکمیل سلیقه شخصی و سبک هر مدلی طراحی شده‌اند. از XLE 17 اینچی،5 پره به رنگ نقره‌ای تا مجموعه محدود 19 اینچی. با چرخ ‌های آلیاژ سوپر کروم چند پره‌ای، به هر جا که سفر کنید، منحصر به فرد به نظر خواهید رسید. مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

طراحی-چرخ-‌های-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

طراحی داخلی تویوتا راوفور

شعار تویوتا برای طراحی راوفور این است:
"در راحتی و با استایل زیبا رانندگی کنید."
این شعار نشان‌دهنده این نکته است که تویوتا علاوه بر راحتی سرنشینان و راننده خودرو، زیبایی کابین را نیز در طراحی داخلی راوفور مد نظر داشته است.

طراحی فضای داخلی متفکرانه تویوتا راوفور

این طراحی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، در جاده یا خیابان. هر بار که وارد RAV4 می‌شوید سطح بالایی از کیفیت را احساس می‌کنید؛ وقتی داخل خودرو می‌شوید با صندلی ‌هایی راحت با روکشی نرم و جنسی فوق العاده روبه‌رو خواهید شد. آسایشی فوق العاده در صندلی راننده را تجربه خواهید کرد که قابل تنظیم در 8 جهت به صورت خودکار است و دارای حافظه‌ای است که شما را در مرکز قرار می‌دهد.

طراحی-فضای-داخلی-متفکرانه-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم تهویه و گرمایش در صندلی‌های جلو و عقب تویوتا راوفور

با نشستن بر روی هر کدام از صندلی‌ ها آسایشی متفاوت را تجربه می‌کنید. صندلی های جلو دارای سیستم تهویه و گرمایش و سرمایش هستند و در صورت تمایل خنک یا گرم می‌شوند، در همین حال سیستم سرمایش و گرمایش صندلی‌های عقب هم به گرم یا خنک نگه داشتن مسافران عقب رسیدگی می‌کند.

سیستم-تهویه-و-گرمایش-در-صندلی‌های-جلو-و-عقب-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

نورپردازی داخل کابین تویوتا راوفور

نورپردازی محیط داخل کابین، فضای مناسب هر سفر را فراهم می‌کند.

نورپردازی-داخل-کابین-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

کنترل آب و هوای دو قسمت عقب و جلو با دریچه ‌های عقب در تویوتا راوفور

دمای مد نظرتان را به راحتی انتخاب کنید. مسافران صندلی جلو می‌توانند درجه حرارت را مطابق میل خود تنظیم کنند. دریچه‌ هایی در عقب، پشت کنسول مرکزی وجود دارند که باعث گردش هوا شده و به راحتی بیشتر مسافرین عقب هم کمک می‌کند.

کنترل-آب-و-هوای-دو-قسمت-عقب-و-جلو-با-دریچه-‌های-عقب-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

جایگاه نگهداری وسایل مسافرین در تویوتا راوفور

برای تمامی وسایل شما جایگاهی طراحی شده است. در زیر دکمه ‌های کنترل دمای محیط RAV4 یک جایگاه نگهداری وسایل قرار دارد که می‌تواند هر آنچه را که می‌خواهید را در آن قرار دهید. یک قفسه مناسب بین داشبورد بالایی و پایینی وجود دارد که نقطه مناسبی برای قرار دادن وسایل کوچکتان است.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

جایگاه-نگهداری-وسایل-مسافرین-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

تکنولوژی های تویوتا راوفور

در این قسمت قصد داریم به تکنولوژی هایی که در راوفور برای رانندگی هرچه بهتر و آسایش سرنشینان استفاده شده بپردازیم.

آینه دید به عقب دیجیتال تویوتا راوفور

تنها با یک اشاره دید واضحی از عقب اتومبیل خود بدست آورید. RAV4 اولین آینه دید عقب دیجیتالی مبتنی بر دوربین را معرفی کرد. عملکرد این آینه دیجیتال به وسیله‌ی دوربین نصب شده در بالای شیشه عقب به منظور ایجاد میدان دیدی وسیع‌تر می‌باشد و به شما امکان مشاهده‌ی بهتر فضای پشت سرتان را می‌دهد. در زیر آینه دید به عقب به راحتی دکمه HomeLink و گیرنده جهانی که به شما امکان دسترسی به در عقب و بیشتر را می‌دهد نیز خواهید یافت.

آینه-دید-به-عقب-دیجیتال-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

پورت‌ های USB و شارژر بی‌سیم سازگار با Qi در تویوتا راوفور

تفریح و سرگرمی در کنار شماست. تلفن هوشمند یا دستگاه همراه خود را به یکی از پنج درگاه USB وصل کنید تا شارژ شود. همچنین می‌توانید دستگاه خود را روی پد شارژ تلفن‌ های هوشمند بی‌سیم سازگار با Qi که در جایگاه نگهداری وسایل زیر دکمه ‌های کنترل دمای محیط موجود است، قرار دهید.

پورت‌-های-USB-و-شارژر-بی‌سیم-سازگار-با-Qi-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم استارت هوشمند با فشار دکمه استارت در تویوتا راوفور

با سیستم استارت هوشمند RAV4 دیگر نیازی به نگهداری سوییچ در جیب یا کیف شما نیست، برای روشن کردن اتومبیل خود فقط کافیست انگشتتان را روی کلید حسگر استارت هوشمند بگذارید. شما با قرار دادن دستتان روی دستگیره در می‌توانید درهای جلو و درب بالابر عقب را قفل کنید. و یا با فعال کردن گزینه Smart Key به پنج درب موجود دسترسی پیدا کنید. پس از سوار شدن به اتومبیل، فقط کافیست دکمه Push را فشار دهید. حالا اتومبیل روشن شده و آماده حرکت است.

سیستم-استارت-هوشمند-با-فشار-دکمه-استارت-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم نمایش اطلاعات 7 اینچی در تویوتا راوفور

نمایشگر اطلاعات7 اینچی رنگی (MID) مسیر را حرکت به حرکت نشان می‌دهد، و نمایشگر اطلاعات ایمنی، هشدار ها و موارد دیگر را نیز هست؛ همه چیز با یک نگاه، بنابراین می‌توانید چشم خود را به جاده بدوزید و بر روی رانندگی خود متمرکز شوید.

سیستم-نمایش-اطلاعات-7-اینچی-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

خدمات آنلاین تویوتا راوفور

خدماتی که شما با آن ها می‌توانید از توانایی ‌های RAV4 خود نهایت استفاده را ببرید، آرامش و آسایش را تجربه کنید. با استفاده از سرویس ‌های آنلاین، می‌توانید از راه دور اتومبیل را روشن کنید، از یک دستیار در لحظه راهنمایی بگیرید، شما می‌توانید راوفور خود را به یک هات اسپات تبدیل کنید(با استفاده از سیستم AT&T)، در صورت تصادف برای کمک تماس بگیرید؛ حتی می‌توانید به تاریخ روز و به موقع به‌روزرسانی ‌های تعمیر و نگهداری و موارد دیگر را دریافت نیز کنید.

خدمات-آنلاین-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

اتصال از راه دور تویوتا راوفور

مجهز به فناوری هوشمند. از طریق دستور لمسی یا صوتی، با ویژگی موجود در Toyota Remote Connect شما این امکان را دارید تا از طریق ساعت هوشمند Apple یا Android خود از راه دور محل پارک اتومبیل خود را پیدا کنید، در ها را قفل یا باز کنید و حتی اتومبیل را روشن کنید. قابل ذکر است این قابلیت تا یکسال برای کاربران رایگان است.

اتصال-از-راه-دور-تویوتا-راوفورفروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

بررسی سیستم چند رسانه‌ای در تویوتا راوفور

سیستم چندرسانه‌ای در هر خودروی امروزی‌ یک ویژگی مهم تلقی می‌شود. در این قسمت به بررسی قابلیت های سیستم چندرسانه‌ای راوفور خواهیم پرداخت.

سیستم چندرسانه‌ای صوتی تویوتا راوفور

با سیستم چندرسانه ای صوتی RAV4 از نحوه اتصال و سرگرمی خود لذت ببرید. به هر کجا که سفر کنید می‌توانید به نمایشگر 8 اینچی لمسی خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید تلفن هوشمند خود را برای برقراری تماس تلفنی یا پخش موسیقی از بلوتوث به نمایشگر متصل کنید. برخی از قابلیت ها نیز در ایران فعال نمی‌باشد اما اگر شما کاربر راوفور در خارج از ایران بودید می‌توانستید با اشتراک آزمایشی 3 ماهه All Access از سرگرمی فوق‌العاده و بی‌پایان SiriusXM لذت ببرید و بیش از 200 کانال ورزشی، خبری، گفتگو و موسیقی بدون تبلیغ داشته باشید. شما برای هر موقعیتی موسیقی متن منحصر به فرد خودش را خواهید داشت. البته در همه ورژن های راوفور چه در ایران و چه در خارج از ایران تصویر صفحه در زمان ارسال دقیق است.

سیستم-چندرسانه‌ای-صوتی-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

Apple CarPlay در تویوتا راوفور

چهره‌ای آشنا. با سازگاری Apple CarPlay ، می‌توانید از گوشی موبایل آیفون خود با سیستم چندرسانه‌ای صوتی RAV4 برای مسیریابی، برقراری تماس، ارسال پیام و گوش دادن به موسیقی استفاده کنید، همه این ها در حالی است که روی رانندگی خود متمرکز هستید. تصویر صفحه در زمان ارسال نیز دقیق است.

Apple-CarPlay-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

Android Auto در تویوتا راوفور

برای استفاده از Android Auto همه‌ی کاری که باید انجام دهید این است که گوشی موبایل Android خود را به سیستم صوتی اتومبیل وصل کنید. از آن جا، می‌توانید به «دستیار Google» خود دسترسی داشته باشید و هشدارهای ترافیکی را حال حاضر خود را دریافت کنید، تماس تلفنی برقرار و دریافت کنید، به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید یا از گوگل مپ خود برای مسیریابی استفاده کنید. همه این موارد را می‌توانید با گفتن به دستیار گوگل خود انجام دهید. تصویر صفحه در زمان ارسال نیز دقیق است.

Android-Auto-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سازگار با آمازون-الکسا در تویوتا راوفور

تقریباً در هر کجای جاده که باشید، اتصال به Alexa به راحتی انجام می‌شود. با اتصال تلفن هوشمند و برنامه تویوتا + الکسا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از الکسا بخواهید موسیقی مد نظرتان یا اخبار را پخش کند. هوا را بررسی کند، دستگاه‌ های هوشمند خانه را چک کند و موارد دیگر. تصویر صفحه در زمان ارسال نیز دقیق است.

سازگار-با-آمازون-الکسا-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم صوتی JBL در تویوتا راوفور

با سیستم صوتی موجود JBL RAV4 از گوش دادن به موسیقی طور دیگری لذت خواهید برد. سیستم نسل جدید JBL با استفاده از 800 وات کل برق اتومبیل می‌تواند 11 بلندگو در 9 مکان شامل بلندگو های جلو و ساب ووفر به صدا در بیاورد. مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

سیستم-صوتی-JBL-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

حسگر های ایمنی تویوتا راوفور

حسگر های ایمنی در تویوتا راوفور طراحی شده‌اند تا رانندگی هنگام سفر را برای شما ایمن‌تر کند. در این بخش به این حسگر ها و قابلیت های آنان خواهیم پرداخت.

سیستم تشخیص عابر پیاده قبل از برخورد در تویوتا راوفور

سیستم تشخیص عابر پیاده قبل از برخورد (PCSw/PD) برای کمک به تشخیص وسیله نقلیه یا عابر پیاده در شرایط خاص طراحی شده است. با استفاده از دوربین و رادار، PCSw/PD می‌تواند هشدار صوتی/ تصویری را در مورد برخورد احتمالی در شرایط خاص به راننده اعلام کند. اگر راننده واکنشی نشان ندهد، این سیستم برای ترمزگیری خودکار طراحی شده و به صورت خودکار ترمز می‌کند.

سیستم-تشخیص-عابر-پیاده-قبل-از-برخورد-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

کروز کنترل هوشمند به همراه رادار کنترل سرعت خودرو در تویوتا راوفور

ابن کروز کنترل برای استفاده در بزرگراه طراحی شده است. رادار کنترل سرعت کروز با سرعت کامل (DRC) به شما امکان می‌دهد تا با سرعتی از پیش تعیین شده رانندگی کنید. این سیستم برای سرعت گرفتن بین 0 تا 110 مایل در ساعت طراحی شده و از سیستم تشخیص فاصله دو خودرو برخوردار است که به حفظ فاصله از پیش تعیین شده از وسیله نقلیه پیش روی شما کمک می‌کند.

کروز-کنترل-هوشمند-به-همراه-رادار-کنترل-سرعت-خودرو-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم هشدار خروج از خطوط با کمک فرمان در تویوتا راوفور

با تشخیص علامت‌گذاری ‌های مشخص لاین سفید/ زرد یا لبه جاده در سرعت های بالاتر از 52 کیلومتر در ساعت، هشدار خروج از خط(LDAw/SA)برای صدور هشدار صوتی/تصویری در صورت تشخیص خروج سهوی از خطوط، طراحی شده است. اگر راننده اقدامات لازم برای برگشت به بین خطوط را انجام ندهد، Steering Assist به گونه‌ای طراحی شده که فرمان را به صورت خودکار حرکت می‌دهد و اتومبیل را به مسیر خود بازمی‌گرداند.

سیستم-هشدار-خروج-از-خطوط-با-کمک-فرمان-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

پرتوهای اتوماتیک در تویوتا راوفور

سیستم ایمنی پرتوهای اتوماتیک(AHB) برای کمک به شما برای دید واضح‌تر در شب در سرعت بالاتر از 40 کیلومتر در ساعت طراحی شده است. سیستم AHB می‌تواند چراغ های جلو اتومبیل در حال نزدیک شدن به شما و چراغ های عقب اتومبیل جلوی شما را تشخیص داده، سپس به طور خودکار با توجه به شرایط شدت نور را کم و زیاد کند.

پرتوهای-اتوماتیک-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم ردیابی خط خودکار در تویوتا راوفور

هنگامی که کروز کنترل هوشمند (DRCC) فعال است و خطوط خیابان قابل تشخیص هستند، سیستم ردیابی خطوط (LTA) از خطوط موجود در جاده و یا اتومبیل قبلی استفاده می‌کند تا اتومبیل را در مرکز خطوط حفظ کند.

سیستم-ردیابی-خط-خودکار-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم تشخیص علایم ترافیکی راوفور

سیستم تشخیص علایم ترافیکی با استفاده از یک دوربین هوشمند((RSA طراحی شده تا علائم محدودیت سرعت، علائم توقف، علائم "ورود ممنوع" و علامت ایست را شناسایی کرده و آن ها را در نمایشگر MID نشان دهد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

سیستم-تشخیص-علایم-ترافیکی-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

امنیت تویوتا راوفور

به منظور امنیت سرنشینان راوفور ویژگی های هوشمندی در این خودرو طراحی شده است. در این قسمت به هر کدام ازین ویژگی ها می‎‌پردازیم و آن ها را بررسی خواهیم کرد.

دستیار پارکینگ در جلو و عقب با ترمز خودکار در تویوتا راوفور

کمک پارکینگ عقب و جلو با ترمز خودکار (PAw/AB) هنگام تشخیص اشیا ثابت یا اتومبیل در عقب به شما بصورت صوتی و بصری هشدار می‌دهد. اگر سیستم تشخیص دهد که ممکن است با مانع یا اتومبیلی برخوردی صورت بگیرد، قدرت موتور را کاهش می‌دهد و به صورت خودکار ترمز گرفته می‌شود.

دستیار-پارکینگ-در-جلو-و-عقب-با-ترمز-خودکار-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سیستم تشخیص نقطه کور با هشدار حرکت در عقب در تویوتا راوفور

سیستم تشخیص نقطه کور(BSM)هنگام ورود اتومبیل از لاین کناری از نقطه کور RAV4 در دو طرف به شما هشدار می‌دهد. سیستم هشدار حرکت در دنده عقب، به راننده این قابلیت را می‌دهد تا از وجود ترافیک و خودرو در بخش عقبی راوفور مطلع گردد و از طریق آینه جانبی اتومبیل از دو طرف دید واضح وجود دارد و همینطور در صورت نزدیک شدن به مانع هشدار به صورت صوتی اعلام می‌شود.

سیستم-تشخیص-نقطه-کور-با-هشدار-حرکت-در-عقب-در-تویوتا-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

هشت کیسه هوا در تویوتا راوفور

هر RAV4 به صورت استاندارد دارای کیسه هوای پیشرفته نصب شده است. در قسمت جانبی و جلوی راننده و سرنشین جلو، کیسه هوای نصب شده در جلوی زانوی راننده و بر کوسن صندلی سرنشین جلو برای جلوگیری از برخورد سر با طرفین است. به علاوه‌ی کیسه‌ های هوا در قسمت جلو و عقب نصب شده‌اند. در کل هشت کیسه هوا در راوفور نصب شده است که همه‌ی آن ها بر روی ایمنی بیشتر شما متمرکز شده‌اند.

سیستم ایمنی ستاره تویوتا راوفور

فناوری هوشمند به شما در حفظ امنیت کمک زیادی می‌کند. این مجموعه جامع استاندارد با شش ویژگی ایمنی پیشرفته برای کمک به شما در جلوگیری از آسیب طراحی شده است. این سیستم شامل کنترل پایداری خودرو پیشرفته (VSC)، کنترل کشش (TRAC)، سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، کمک ترمز (BA) و فناوری توقف هوشمند (SST) می‌باشد.
مطالب مرتبط: صفحه محصولات تویوتا راوفور

تعمیر رایگان و دستیار در جاده راوفور

مطمئن نیستیم این قابلیت برای ایرانیان نیز وجود داشته باشد اما هر اتومبیل تویوتا با ToyotaCare عرضه می‌شود، برنامه‌ای رایگان برای بررسی و تعمیر اوتومبیل شما به مدت یک سال و تا رسیدن به کیلومتر 40 هزار از طرف کارخانه ارائه شده و دستیاری در جاده که به صورت 24 ساعته به مدت 2 سال، بدون در نظر گرفتن مسافت پیموده شده خدمات خود را به شما ارائه می‌دهد.
برگرفته شده از: سایت تویوتا

تعمیر-رایگان-و-دستیار-در-جاده-راوفور-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید