مجله پارتکده

خودرو مفهومی چیست؟ - تاریخچه خودرو مفهومی در پارتکده

7،خرداد،1400
خودرو-مفهومی-چیست؟-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
خودرو های مفهومی تاریخچه طولانی دارند و بسیاری از شرکت ها برای قدرت‌نمایی و جذب مشتری بیشتر، در طول تاریخ اقدام به طراحی و تولید خودرو های مفهومی کرده‌اند. طراحان اصلی خودرو مفهومی که برای اولین بار اقدام به طراحی و تولید این خودرو ها کردند؛ در شهر تورین ایتالیا بودند. بعد ها نیز با پیروی از طراحان این شهر، شرکت های خودروسازی در کشور های مختلف از جمله آمریکا شروع به کار در این زمینه کردند. در سری مقالات تاریخچه خودرو های مفهومی از مجله پارتکده، از ابتدای شروع تولید این خودرو ها تا به امروز را برای شما بازگو خواهیم کرد.

تاریخچه خودروهای مفهومی

در سال 1968 برتونه شرکت خود را که جز اولین شرکت های طراحی خودرو مفهومی بود، تاسیس کرد. طراح اصلی این شرکت Giorgio Gingario بود که بعد ها او استودیو شخصی خودش را با عنوان ایتالیا دیزاین با مشارکت مهندسین شرکت فیات، افتتاح کرد. شرکت ایتالیا دیزاین در ابتدای کار، تمرکز خود را بر روی خودرو های ژاپنی گذاشت. با این وجود Gingari اولین خودرو مفهومی خود را در سال 1968 و در نمایشگاه Turin 1968 و با ماشین شورلت به نمایش گذاشت. بعد از یک سال نیز خودرو Iquara را معرفی کرد. کانسپت های تولیدی شرکت italia design در طول فعالیت خود در سال 1979 عبارتند از: پورشه tapiro، فولکس کاروان، آلفا رومئو مونترال، new york taxi، مازراتی بوم رنگ، آئودی کامان و M7 BMW.
همچنین این شرکت در سال 1980 خودرو کپسولا را که شاسی پایینی داشت، را نیز معرفی کرد. بعد ها Gingario به عنوان طراح برای شرکت خودروسازی Golf انتخاب شد و به جای کانسپت، شروع به کار بر روی طراحی خودرو برای این شرکت کرد. انتخاب Gingario نقطه عطفی برای شرکت Golf به حساب می‌آید و محصولات این شرکت بعد از آن سال با تحول عظیمی رو به رو شد.
در همین سال ها برتونه دو طرح متفاوت Sibilio و lancia stratos را عرضه کرد. همچنین خودرو های سیتروئن کامارگیو (Citroën GS Camargue Concept )، آئودی گواتره، لامبورگینی براو، alfa martini و فراری رین بو را بیرون داد.

خودرو-مفهومی-چیست؟-دهه60-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

خودرو های مفهومی دهه 70

کانسپت های پینی فارنینی در دهه 70 نیز دارای شکل سفینه‌ای بودند. در مدل CR25 و CNR فراری 4 به شکل جعبه‌ای و خودروی برقی فیات اکو دارای سقف جمع شده بودند. با شروع دهه بعدی شرکت های رنو و ولوو و مرسدس، مهندسی هایی پیشرفته را بکار گرفتند. این اقدامات برای تحقیقات ایمنی روی مدل های مفهومی خود انجام دادند که پیشنهادات برای بهبود مصرف سوخت و تکنولوژی را ارائه می‌داد. در همین سال ها شرکت خودروسازی پورشه از کانسپت خود رونمایی کرد. این خودرو مفهومی جدید پورشه از تمام محصولات این شرکت پرقدرت‌تر بود و نسبت به نسخه های قبلی از اصطحکاک داخلی کمتری برخوردار بود. در این مفهوم از لوازم الومینیومی استفاده شده بود که قابلیت بازیافت داشتند ولی هدف اصلی خودروسازان اروپایی ساختن خودرو های آیرودینامیکی بود که بتوانند به سرعت های بالاتر دست پیدا کنند و در عین حال میزان مصرف سوخت کمتری داشته باشند.

خودرو-مفهومی-چیست؟-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده-concept-cars

خودرو های مفهومی اروپایی و آمریکائی

شرکت مرسدس بنز با مفهوم C111 رکورد جدیدی را ثبت کرد و توانست تا حدودی به هدف خودروسازان اروپایی دست پیدا بکند. این خودرو با داشتن پیشرانه قوی و خواص آیرودینامیک توانست به سرعت 402 کیلومتر بر ساعت برسد. شرایط ایمنی در آن زمان آمریکا دارای استاندارد سختگیرانه‌تری نسبت به اروپا بود و همین عامل باعث شد تا طراحان آمریکایی کار سختی را برای تولید و طراحی خودرو مفهومی داشته باشند.
ژان لوییسی کازین که به عنوان مهندس بخش مسابقات خودروهای مفهومی کار خود را در سال 1968 شروع کرده بود؛ به مدت 12 سال مدیر فناوری کار کرد و در سال 1994 به عنوان مدیر کل این مسابقات انتخاب شد. او تمام ضوابط ایمنی خودرو های اروپایی را جمع آوری و ثبت کرد. ژان لوییسی خودرو مفهومی خود را با اسم M850 را در سال 1975 که یک خودرو شهری بود، معرفی کرد. سال های بعدی، سال پیروزی مدل های غیراتدکسی بود و همینطور مدل Rancho که در سال 1977 معرفی و عرضه شد. در این سال های مدل P28 که دارای حالت گلفی شکل بود نیز در اواخر دهه 70 رونمایی شد و این مدل باعث معرفی خودرو رنو اسکیپ شد. همچنین در این دهه خودرو people marer نیز که یک خودرو اقتصادی و شهری بود نیز معرفی شد که تمامی این موارد بر طبق استاندارد خودرو های اروپایی طراحی و تولید شده بودند. در این سال ها شرکت های خودرو سازی امریکایی نیز با قوانین دست و پا گیر ایمنی رانندگی، گیر افتاده بودند و روند تولید خودرو مفهومی و کانسپ تقریبا متوقف شده بود. به گفته آقای چاک جردن که از سال 1949 تا 1992 در تیم طراحی جنرال موتورز بود:
"ما به فلسفه های هارلی ارل عادت کردیم که منظور او از این فلسفه خودرو های عریض‌تر و بلندتر و کوتاه‌تر بود. این فلسفه کاملا برعکس طراحی خودرو مفهومی بود و زمان زیادی طول کشید تا ما بتوانیم احساس را در طراحی های جدید خود القا کنیم."
این حرف چاک جردن تصدیق می کرد که کانسپت های آمریکایی در آن زمان در خشکسالی کامل بودند که البته این دوران نیز زیاد طول نکشید. دهه 70 را می‌توان دهه گم شدن کانسپت های آمریکایی در تاریخ نامید. در حالی که در اروپا همه جور شکل و طراحی برای ارائه کانسپت ها، تولید می‌شد. مدتی خمیده، مدتی دراز و مدتی زاویه‌دار که توسط تیم های Pinifarnina و Ginigiaro تا کمپانی های خودرو سازی بزرگی همچون مرسدس در این زمینه فعالیت کردند؛ همچنین خودروهای شیک و جذاب و کوچک که لیاقت مارک های انگلیسی را داشتند.

شرکت فورد با چسبیدن به استدیو Ghia از سال 1973 در جای خود ماند. در سال 1979 بالاخره شرکت فورد و این استودیو دست به طراحی خودرو مفهومی به رهبری Don Kopka زدند و توانستند اولین سری از خودرو های مفهومی کاوشکر را طراحی کنند. Probe l به عنوان اولین خودروی خانوادگی که به عنوان ایده فورد مطرح شده بود. این خودرو دارای آیرودینامیکی دارای تجهیزات پیشرفته بود و توانست با ارائه سرعت مناسب، میزان مصرف سوخت 16.5 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر را ارائه بدهد که در زمان خود با توجه به قدرت و مشخصات فنی این خودرو، این عدد بسیار عالی بود.

خودرو-مفهومی-چیست؟-دهه-70-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

خودرو های مفهومی دهه 80

Probe ll در سال 1980 و Probe lll در سال 1981 معرفی شدند. در تمامی این خودرو ها بر روی ایرودینامیک و مصرف سوخت کار شده بود. در این سال ها در قسمت آسیا شرقی یعنی ژاپن نیز شرکت های مختلفی شروع به کار در زمینه خودرو های کانسپت به کمک طراحان تورین کردند. دو مدل Honda Hpa توسط پینی فارنینا و Mazda MX81 توسط برتونه ارائه شدند که توجهات زیادی را در اروپا و آمریکا به خود جلب کردند. بعد از این دو مدل شرکت نیسان خودرو MID-4 Nissan را که همانند خودرو فراری شکل اسپرت داشت را نیز معرفی کرد. در همین زمان شرکت تویوتا مدل گال فریگلند 4500 Gt خود را معرفی کرد. طراحان تورین، کانسپت های خود را تحت نام خود و یا شرکت خودروسازی دیگر ارائه می‌دادند. در سال 1980 پینی فارنینا برای مفهوم های الفا رومئو، آئودی، لانچیا و پژو را طراحی کرد. درحالی که پینی فارنینا 50 سالگی خود را با طراحی خودرو 4 دری که فراری برای کل تاریخ شرکت خود تصمیم گرفته بود، جشن گرفت. اسم این خودرو mythos بود که دارای موتور تستورو در زیر بدنه بود. برتونه نیز دهه خود را با طراحی آلتون شروع کرد. این خودرو دارای ظاهری گود شکل و بدون سقف و پر سرعت خود را با طراحی های زاویه دار در کناره های خود داشت. این خودرو از موتور V12 لامبورگینی نیز بهره‌مند بود. ایتالیا دیزان در اویل دهه 1980 برای ظواهری جسورانه و معنی دار، استاندارد های جدیدی را قرار داد. کپسولا یک مینی ون غیر عادی بود که به دلیل داشتن شاسی پایینش می توانست مدل های بدنه مختلفی را به خود ببیند.
مطالب مرتبط با تویوتا

خودرو-مفهومی-چیست؟-دهه90-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید