مجله پارتکده

بررسی بازه قیمتی لنت ‌های ترمز تویوتا راوفور 2020

3،خرداد،1400
لنت-ترمز-تویوتا-راوفو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده-rav4
در مطلب «بررسی راوفور از نگاه کاربران» به نقد و بررسی تویوتا راوفور پرداختیم و خوبی ها و بدی های این خودرو را از دید کاربران مرور کردیم. قطعا هزینه های نگهداری هر خودرو یکی از مواردی است که کاربران آن پیش از خرید خودرو باید به آن توجه داشته باشند. یکی از هزینه های نگهداری اتوموبیل لنت ترمز آن است. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به هزینه ها و قیمت لنت های ترمز جلو و عقب تویوتا راوفور بپردازیم و این خودرو را از نظر هزینه های نگهداری سیستم ترمز بررسی کنیم.
مطلب مرتبط: لنت ترمز تویوتا راوفور

قیمت لنت های ترمز عقب تویوتا RAV4 2020

لنت‌ های ترمز جلو و عقب تویوتا راوفور 2020 با زمانی که شما اتومبیل را خریداری کردید قیمت یکسانی دارند. موجودی قطعات مختلف آن، متغیر اصلی قیمت لنت‌ ها است،در ضمنی که هزینه‌ی کارمزد و خدمات، بسته به سایرعوامل شهر شما می‌تواند تغییر کند. هزینه‌ های کارمزد و خدمات معمولاً شامل نوسان زیادی نخواهد شد. اگر خودتان می‌خواهید لنت ترمز اتومبیل‌تان را عوض کنید‌، هزینه قطعات به طور متوسط از 340 هزار تومان تا 2 میلیون تومان دردو طرف سیستم ترمز می‌باشد.
شما می‌توانید لنت ترمز Toyota RAV4 2020 خود را بصورت آنلاین از طریق صفحه راوفور سفارش دهید یا در ساعات کاری برای دریافت اطلاعاتی از قبیل قیمت و یا موجودی با ما تماس بگیرید.
شماره تماس پارتکده: 02166842701

لنت-ترمز-تویوتا-راوفو-بازه-قیمتی-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده-rav4

از کجا می‌فهمیم به لنت ترمز جدیدی نیاز داریم؟

گاهی اوقات، بوی سوختگی به قدری هست که شما آن را احساس می‌کنید. منشا این بو، به دلیل برخورد فلز با سطح در اثر خشک شدن لنت ترمز اتومبیل شماست. برخی از این عوامل خبر از نیاز به تعویض لنت‌ های ترمز Toyota RAV4 2020 شما می‌دهد، عبارتند از:ب ه گوش رسیدن صدایی اذیت کننده مانند سوت کشیدن یا جیر جیر کردن و یا حتی سابیده شدن به هنگام گرفتن ترمز. همچنین ممکن است در پدال ترمز یا فرمان لرزش یا ارتعاش را احساس کنید.
اگر هر یک از این علائم هشداردهنده‌ی بالا را متوجه شدید، باید بلافاصله خودروی تویوتا راوفور 2020 خود را برای معاینه به تعمیرگاه ببرید. مثل همیشه، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواصل خدمات دهی، توصیه ها و پیشنهادات در مورد داشتن ایمنی بیشتر، باید به دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خود مراجعه کنید.
مطلب مرتبط: چگونه لنت ترمز مناسب انتخاب کنیم؟

بازه-قیمتی-لنت-ترمز-تویوتا-راوفو-دیسک-ترمز-rav4-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

قیمت لنت های ترمز جلو Toyota RAV4 2020

از آن جا که لنت‌ های ترمز خودروی Toyota RAV4 2020 شما در هر دو محور عقب و جلوی اتومبیل به طور همزمان فرسوده می‌شود، تعویض لنت ‌های ترمز جلو و عقب شما در واقع در یک زمان اتفاق می‌افتد. به طور معمول قیمت قطعات از 340 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می‌باشد که این قیمت در هر یک از محورها متفاوت است. متوسط کارمزد تعمیرکار می‌تواند در حدود 140 تا 280 هزار تومان باشد. با پشتیبانی اتومبیل خود تماس بگیرید چون معمولا قیمت‌ ها بسته به موجودی قطعات متغیر است.
برای اطلاع از قیمت لنت ترمز تویوتا راوفور می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

آیا می توانم لنت ترمز جدید را روی روتورهای قدیمی بگذارم؟

اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، جواب بله است. قطعات سیستم ترمز Toyota RAV4 2020 معمولاً با روندی متفاوت فرسوده می‌شوند، در واقع لنت‌ های ترمز اولین قطعاتی هستند که در اتومبیل شما نیاز به تعویض دارند، حتی قبل از روتور ‌‌ها. سالم نگه‌ داشتن لنت ترمز بسیار حائز اهمیت است. سالم ماندن آن‌ ها نه تنها بر ایمنی اتومبیل تاثیر می‌گذارد بلکه در سلامت دیگر قطعات سیستم ترمز تویوتا راوفور 2020 نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

هزینه تغییر لنت ترمز تویوتا RAV4 2020 چقدر است؟

تعویض لنت ترمز Toyota RAV4 2020 ، که شامل هزینه قطعات و کارمزد مکانیک می‌شود، بسته به نوع لنت ترمز مورد نظر شما و میزان خسارتی که لنت‌ های ترمز فرسوده و قدیمی شما به سایر قطعات خودرو وارد کرده‌اند، می‌تواند قیمتی در حدود 110 تا 320 هزار تومان در هر محور جلو یا عقب هزینه داشته باشد.

لنت های ترمز تویوتا راوفور 2020 چه مدت دوام می آورند؟

لنت ترمز Toyota RAV4 2020 بسته به طرز رانندگی شما، معمولاً بین 48 تا 112 هزار کیلومتر دوام می‌آورد. اگر در ترافیک سنگین رفت و آمد می‌کنید و اغلب پایتان روی ترمز است، مرتباً باید لنت ‌های ترمز خود را برای بررسی به تعمیرگاه ببرید. پیشنهاد کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده به شما این است که برای اطلاع از بازه‌ی پیشنهاد شده‌‌ی شرکت تویوتا برای معاینه و تعمیر، به کتابچه راهنمای Toyota Toyota RAV4 2020 خود مراجعه کنید.

بهترین لنت ترمز تویوتا RAV4 2020 کدام ‌اند؟

استفاده از قطعات فابریک بر روی خودرو نکته‌ی بسیار قابل توجهی است. قطعات معتبر و اصلی حداکثر ایمنی و دوام را خیلی بیشتر از قطعات غیر فابریک گران قیمت‌ که برای هر نوع اتومبیلی قابل استفاده است؛ برای خودرو به ارمغان می‌آورند. لنت های ترمز تویوتا به طور قطع در بالاترین حد استاندارد طراحی شده‌اند و برای تویوتا RAV4 شما در سال 2020 دقیقا مانند لنت‌ های ترمزی هستند که هنگام تولید اتومبیل در کارخانه بر روی اتومبیل شما نصب شده است، می‌باشد.
یکی از پیشنهادات کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده در صورتی که رانندگی منظم و روزانه ای دارید و یا برای مسافرت از راووفور استفاده می‌کنید این است که از لنت های نیمه فلزی برای این خودرو استفاده کنید. لنت ترمز نیمه فلزی برند رالدک تویوتا راوفور می‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد.

لنت-ترمز-رالدک-تویوتا-راوفو-rav4-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

قیمت لنت ترمز تویوتا RAV4 2020 چقدر است؟

هزینه لنت‌های ترمز تویوتا راوفور 2020 مستقیما بستگی به تعداد لنت‌های ترمزی دارد که شما نیاز به سفارش آن ها دارید و بعد از آن، این که می‌خواهید خودتان لنت ترمزتان را عوض کنید یا این که تکنسین‌ های دیگری تعویض لنت ترمز را برایتان انجام دهند. به طور معمول لنت ترمز در پک‌ های دوتایی به فروش می‌رسد زیرا فرسودگی در لنت ترمز تویوتا راوفور شما معمولا در دو طرف چپ و راست خودرو به یک اندازه است. پک لنت های ترمز یک اتومبیل لوکس و گران قیمت می‌تواند قیمتی بین یک و نیم تا دو میلیون تومان داشته باشد در حالی که قیمت بیشتر لنت ‌های ترمز دیگر خودرو ها بین 165 تا 264 هزار تومان براورد می‌شود. نکته قابل توجهی که دوباره به آن اشاره می‌کنیم این است که، این تفاوت در قیمت به دلیل برند های مختلف است و شامل هزینه نصب نمی‌شود. هزینه نصب به صورت جدا محاسبه می‌شود. در صورت نیاز به تعویض لنت‌های ترمز برخی قطعات دیگر مانند روتوهای اتومبیل نیز باید بررسی شوند. در صورت فرسودگی بیش از حد لنت ترمز این قطعه نیز نیاز به تعویض دارد.

دلیل تفاوت قیمتی برند های گوناگون نیز در بیشتر مواقع به کیفیت لنت بستگی دارد. برای مثال لنت هایی که جنس آن ها نیمه فلزی است و دوام بالایی دارند قطعا قیمت متفاوتی نسبت به لنت های سرامیکی با طول عمر متوسط دارند.
مطلب مرتبط: چگونه لنت ترمز خود را تعویض کنیم؟ - مراحل تعویض لنت ترمز قدم به قدم در پارتکده

تعویض لنت ترمز عقب Toyota RAV4 2020

مشابه با لنت های ترمز جلو، لنت های ترمز عقب Toyota RAV4 2020 شما معمولاً با همان سرعت در سمت چپ فرسوده می‌شوند و در سمت راست خودرو نیز فرسوده خواهند شد. لنت‌ های ترمز عقب برخلاف لنت‌های ترمز جلو، به دلیل داشتن سیستم تعلیق، زودتر فرسوده می‌شوند. ممکن است شما در هر بار مراجعه به تعمیرگاه اشاره کنید تا ترمز اتومبیل‌تان را هم معاینه کند، اما برای داشتن اطلاعات بیشتر و بهتر در مورد زمان بررسی، و تعمیر و تعویض لنت ترمز عقب باید به برنامه‌ی پیشنهادی که در دفترچه راهنمای مخصوص اتومبیل شما نوشته شده، مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید هر نوع اختلال و فرسودگی دراجزای ترمز مستقیما به طرز رانندگی شما بستگی دارد.

از کجا بدانیم لنت ترمز تویوتا راوفور 2020 فرسوده شده است؟

برخی از علائم هشدار دهنده‌ی فرسودگی در لنت‌های ترمزعبارتند از:
• ارتعاشات و یا لرزش در فرمان اتومبیل یا پدال ترمز
• برخی از اتومبیل‌ها دارای چراغ‌ هشداردهنده ترمز هستند که در صورت بروز مشکل احتمالی در ترمز روشن می‌شوند.
• برخی علائم هشداردهنده واضحی وجود دارد که در صورت فرسودگی و نیاز به تعویض قطعی لنت ترمز خود را نشان می‌دهند، برای دانستن جزئیات بیشتر می‌توانید به دفترچه راهنمای اتومبیل خود مراجعه کنید.
• در تویوتا RAV4 2020 هنگام ترمز در صورت بروز مشکل اتومبیل به یک سمت کشیده می‌شود.
• هنگام گرفتن ترمز، صدای ساییده شدن به گوش می‌رسد.
• بوی سوختگی
• در هنگام ترمز گرفتن صدایی گوش خراش شنیده می‌شود.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید