مجله پارتکده

انتخاب لنت ترمز چانگان CS35 – چه نوع لنتی برای چانگان CS35 مناسب است؟

22،اردیبهشت،1400
چه-نوع-لنتی-برای-چانگانCS35-مناسب-است-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
دیر یا زود، شما باید تصمیم بگیرید که خودرو چانگان شما به چه سطح از تعمیر و نگهداری نیاز دارد، خصوصاً در مورد قطعاتی که مرتباً فرسوده می‌شوند. یکی از مواردی که برای ایمنی شما بسیار مهم است ترمز ها و به طور خاص لنت ترمز است. خبر خوب این است که فروشگاه لوازم یدکی پارتکده گزینه های باورنکردنی برای انتخاب لنت ترمز دارد، در پارتکده یافتن مواردی که متناسب با ماشین، کیف پول و الگوی رانندگی شما باشد، نسبتاً آسان است.
در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به چند نکته درباره انتخاب لنت مناسب برای خودرو چانگان بپردازیم.

هنگام انتخاب مواد لنت ترمز چانگان CS35 به نیازهای رانندگی خود فکر کنید.

خرید لنت جایگزین شما را ملزم به انتخاب ماده‌ای می‌کند که از آن ساخته شده است. در این مرحله، باید تعیین کنید که میزان نیاز شما به ترمزگیری چقدر شدید است. برخی از مواردی که باید در نظر گرفت عبارتند از:

رانندگی شما چقدر کوهستانی است؟
آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید چقدر گرم است؟
الگوهای ترافیکی که در آن سفر می‌کنید چگونه است؟
چقدر تحمل ترمز هایی را دارید که کمی جیر جیر می‌کنند؟
منطقه جغرافیایی شما چگونه است؟ آیا در زمستان یا فصل باران باید با گودال های عمیق کنار بیایید؟

برای خودرو چانگان CS35 خود بین مواد لنت ترمز ارگانیک، نیمه فلزی، کاملاً فلزی و سرامیکی تصمیم بگیرید:

پیش تر در مطلب «انتخاب لنت ترمز مناسب» به انواع جنس های مورد استفاده در ساخت لنت های ترمز پرداخته شد. قبل از انتخاب لنت ترمز چانگان، مهم است که جوانب مثبت و منفی هر یک را در نظر بگیرید. ارگانیک: برخی از اتومبیل ها دارای ترمزهایی هستند که از مواد آلی ساخته شده‌اند. این شرایط برای سایر اجزای ترمز مناسب است، اما هنگام کشیدن تریلر یا طی مسیرهای طولانی در سرازیری ترمز برتر را ارائه ندهید. به علاوه، مواد ترمز ارگانیک هنگام خیس شدن، مقدار زیادی ترمز را از دست می دهند.
نیمه فلزی: مواد لنت نیمه فلزی بهتر از نوع ارگانیک آن است. در این نوع لنت ترکیبی از فلزات نرم در ماده اصطکاک جاسازی شده که ترمز را تقویت می‌کند. با این حال، این جنس لنت دیسک های دوار را کمی زودتر از مواد آلی فرسوده می‌کند. بهرحال این نوع لنت به نسبت ارائه کیفیت بهتر به صرفه است.
اگر برای خودرو چانگان خود به دنبال لنت ترمز نیمه فلزی هستید، بر روی این لینک کلیک کنید.

انتخاب-لنت-ترمز-چانگان-لنت-رالدک-نیمه-فلزی-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

سرامیک: این گزینه از 3 گزینه دیگر گران‌تر است اما طولانی ترین عمر و بهترین ضمانت را دارند. لنت ترمز های سرامیکی دمای بسیار بالا را با کمرنگ شدن یا از دست دادن ترمز هنگام خیسی و رطوبت تحمل می‌کنند.

اگر با خودرو چانگان CS35 رانندگی منظم دارید، لنت های ترمز نیمه فلزی را انتخاب کنید.

لنت های ترمز نیمه فلزی یک گزینه عالی برای راننرگی منظم هستند و قیمت آن ها بسیار مناسب است.
نکته‌ای که درباره لنت های نیمه فلزی باید به آن اشاره کرد این است که بیشتر وسایل نقلیه جدید با لنت نیمه فلزی عرضه می‌شوند، چراکه سازندگان خودرو استفاده ازین نوع لنت را توصیه می‌کنند. حتی خودرو هایی که دارای دیسک های دوار ساخته شده از فلزات سخت‌تر هستند، پد های نیمه فلزی را به خوبی تحمل می‌کنند. با این حال، اگر به طور منظم از خودرو چانگان خود برای کارهای سنگین‌تر استفاده می‌کنید، مانند رانندگی در مسیر های کوهستانی، بهتر است به سراغ لنت های ترمز با قیمت بالاتر، کاملاً فلزی یا سرامیکی بروید. به عبارت دیگر، شما باید به طور جدی شرایط رانندگی منظم خود را در نظر بگیرید و این نکته که در هنگام انتخاب مواد مناسب لنت ترمز، چقدر فشار به ترمز ها وارد می‌شود یک مسئله ایمنی است.
اگر با خودرو چانگان خود منظم رانندگی می‌کنید و نیاز به لنت نیمه فلزی دارید، بر روی این لینک کلیک کنید.

هنگام تعویض لنت های ترمز چانگان CS35، کل سیستم ترمز را بررسی کنید.

کاملا عقلانی است که وقتی خودتان لنت خودرو خود را تعویض می‌کنید یا حتی آن را توسط یک فروشگاه خدمات انجام می‌دهید، بازدید کل سیستم ترمز را در نظر بگیرید.
لنت های ترمز نمی توانند تاثیر گذارتر از کیفیت دیسک های دواری که با آن ها تماس می گیرند و یا سیلندر های اصلی که لنت ها را برای انجام عملکردهای خود به داخل و خارج منتقل می‌کنند، باشند.
همچنین عاقلانه است که اگر خودرو چانگان شما بیش از 8 سال عمر داشته باشد، روغن ترمز قدیمی را از سیستم هیدرولیک خارج کنید تا فقط سطح رطوبت را پایین نگه دارید و ترمزها در بالاترین سطح خود کار کنند.

انتخاب-لنت-ترمز-چانگان-روغن-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده.jpg

سخن پایانی درباره انتخاب لنت ترمز چانگان CS35

در مطالب قبلی مجله پارتکده به بررسی خودرو چانگان پرداخته بودیم. در این مطلب نیز با بهره گیری از تجربیات کارشناسان فروشگاه اینترنی لوازم یدکی پارتکده سعی شد به نکاتی جامع درباره انتخاب لنت مناسب برای خودرو چانگان پرداخته شود. در نهایت باید اشاره کرد باتوجه به نوع و شرایط رانندگی خود و منطقه جغرافیایی تصمیم به انتخاب لنت مناسب بگیرید.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید