مجله پارتکده

چگونه متوجه شویم لنت ترمز 206 تمام شده است؟ - علائم تمام شدن لنت ترمز 206

6،اردیبهشت،1400
علائم-تمام-شدن-لنت-ترمز-206-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
لنت ترمز 206 مؤلفه‌ای در سیستم ترمز این خودرو است که اصطکاک را برای کندتر کردن سرعت و یا توقف کامل پژو 206 فراهم می‌کند. لنت 206 در کالیپر ترمز قرار می‌گیرد و هنگام فشار دادن بر روی روتور ترمز، دیسک ترمز با مواد اصطکاک برای کند کردن و متوقف کردن چرخ ها کار می‌کنند.
لنت ها قطعات مصرفی هستند که به مرور زمان و با توجه به میزان و نحوه استفاده از آن ها از بین می‌روند و شما به صورت دوره‌ای نیاز به تعویض آن دارید. معمولا تمام شدن لنت ترمز 206 و یا خراب بودن آن چند نشانه دارد که به راننده هشدار می‌دهند نیاز به تعویض لنت دارد. قابل ذکر است معمولا علائم تمام شدن لنت 206 نیز مشابه بقیه لنت ها است ولی در برخی جزئیات باهم فرق دارند.

در مطلب «چراغ اخطار تمام شدن لنت ترمز در پژو 206» به احتمالاتی پرداختیم که ممکن است دلیل روشن شدن این چراغ شود. در مطلب «کارکرد لنت ترمز پژو 206» نیز توصیه هایی درباره زمان تعویض لنت ترمز پژو 206 از کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده آوردیم. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به طور کامل و با بیان جزئیات علائم تمام شدن لنت ترمز 206 را بیان کنیم.
در صورتی که قصد خرید لنت ترمز پژو 206 را دارید با مراجعه به صفحه لنت ترمز 206 محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوید. همچنین برای راهنمایی بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید به شماره پشتیبانی پارتکده در واتساپ پیام دهید: 09213719636

علائم تمام شدن لنت ترمز پژو 206

1. ترمزهای پر سر و صدا

شایع ترین علامت تمام شدن لنت ترمز 206 و البته هر خودرو دیگر، سر و صدای گوش خراش و زیاد هنگام ترمزگیری است. لنت های ترمز می‌توانند گرد و غبار حاصل از سایش و اصطحکاک را پراکنده کنند؛ در صورت تولید بیش از حد گرد و غبار ممکن است هنگام فشار بر روی پدال یا رها سازی آن، باعث ایجاد لرزش و فشار شود. این تولید زیاد گرد و خاک به دلیل لنت ترمز بیش از حد مستهلک شده است و نشان دهنده این است که به حدی فرسوده شده‌اند که سنسور سایش با روتور در تماس قرار گرفته است. لنت های ترمز بسیار فرسوده، در صورت فرسودگی به دلیل تماس فلز روی فلز روتور صدای شبیه به جیغ تولید می‌کند.
بسته به میزان ساییدگی لنت ترمز 206، ممکن است هنگام حرکت وسیله نقلیه به جلو نیز صدایی از سیستم ترمز شنیده شود که این صدا هنگام حرکت بیشتر در 206 دیده می‌شود. این هنگامی است که متوجه می‌شوید باید لنت ترمز خود را تعویض کنید.
مطالب مرتبط: بهترین مارک لنت ترمز 206 کدام است؟

2. پدال پالسیکی

از دیگر علائم لنت ترمز 206 مستهلک یا خراب، پدال ترمز است. لنت های فرسوده یا غیر طبیعی می‌تواند باعث شود پدال هنگام استفاده از ترمز پالس شود که اصطلاحا به آن سنگ زنی پدال ترمز نیز می‌گویند. همچنین یک پدال ضربان‌دار نشانگر مشکل احتمالی روتور است، چراکه پالس احساس شده در پدال 206 نتیجه تماس بین روتور و لنت است.
اگر برای خودرو پژو 206 خود نیاز به لنت ترمز دارید بر روی این لینک کلیک کنید

علائم-تمام-شدن-لنت-ترمز-206-عکس-لنت-تمام-شده-پارتکده

3. عملکرد ضعیف ترمز

فرسودگی لنت ترمز 206 یا خرابی لنت ترمز آن می‌تواند باعث ضعف کارایی و عملکرد ترمز در این خودرو شود. اگر لنت ترمز بیش از حد گرم شده یا به شدت فرسوده شود، ممکن است در نتیجه قابلیت و ظرفیتش برای کند کردن سرعت خودرو کاهش یابد. کاهش پاسخ ترمز 206 باعث می شود تا هنگام رانندگی با این خودرو ایمنی و آسایش کافی را نداشته باشید. همچنین بهتر است در صورتی که ضعفی در عملکرد سیستم ترمز و یا لنت ترمز 206 را مشاهده کردید از ترمز های شدید و متوالی خودداری کنید.

4.علامت گذاری در روتور ترمز

این احتمالا آخرین علامت از علائم تمام شدن لنت ترمز 206 است که مشاهده خواهید کرد زیرا فقط در موارد شدید ممکن است رخ دهد. علامت گذاری روی روتور ترمز بدین معنی است که لنت ترمز 206 شما تا حدی فرسوده شده است که کالیپر خود را روی سطح براق روتور می‌کشد؛ همین امر باعث آسیب رسیدن به روتور می‌شود.

زمان تعویض لنت ترمز پژو 206

به محض مشاهده هر یک از علائم تمام شدن لنت ترمز 206، شما باید برخی از تست ها را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که این علائم و نشانه ها به دلیل تمام شدن لنت است و نه دیگر قطعات سیستم ترمز. پس از آن اقدام به تعویض لنت ترمز 206 بکنید. روش های مختلفی برای تست لنت های ترمز 206 وجود دارد اما بهتر است آزمایش هایی انجام شود که به راحتی قابل استفاده هستند.
اگر برای خودرو پژو 206 خود نیاز به لنت ترمز دارید بر روی این لینک کلیک کنید

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید