مجله پارتکده

چگونه لنت ترمز خود را تعویض کنیم؟ - مراحل تعویض لنت ترمز قدم به قدم در پارتکده

5،اردیبهشت،1400
مراحل-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
در مطلب انتخاب لنت ترمز مناسب با چگونگی انتخاب لنت ترمز مناسب برای هر نوع کاربری و شرایط رانندگی متفاوت آشنا شدیم. قطعا مرحله بعد از انتخاب لنت ترمز تعویض آن است. در کمال تعجب متوجه خواهید شد که می‌توانید لنت ترمز دیسکی اتومبیل خود را به سرعت، به راحتی و بدون ابزار های تخصصی تعویض کنید. این امر باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد. اما حتی اگر خودتان تمایل به انجام این کار ندارید، دانستن این که چه چیزهایی در این کار نقش دارند، فهمیدن آن چه را که ممکن است روزی یک مکانیک به شما بگوید آسان می‌کند.
در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم مرحله به مرحله تعویض لنت ترمز برای خودرو هایی که ترمز دیسکی دارند را آموزش دهیم.

چه زمانی باید لنت ترمز را تعویض کرد؟

این روز ها تقریباً همه خودرو ها ترمز جلو دیسکی دارند. ترمز های جلو معمولاً زودتر از ترمزهای عقب فرسوده می‌شوند (که می‌تواند دیسک یا ترمز باشد) ، بنابراین باید مرتباً تعویض شوند. اگر لنت های ترمز خیلی نازک شوند مخصوصاً اگر هنگام فشار دادن پدال ترمز شروع به ایجاد صدای جیر جیر یا سنگ زنی کنند، زمان آن است تعویض شوند. اما همیشه سر و صدا به تنهایی نشانه فرسودگی نیست؛ بهتر است که وقت به وقت ضخامت لنت های ترمز را بررسی کنید و پیش‌بینی کنید که چه زمانی لازم است که تعویض شوند.

ابزار مورد نیاز برای تعویض لنت ترمز

• دستکش مکانیکی یک بار مصرف برای محافظت از دست ها و تمیز نگه داشتن آن ها
• جک و پایه جک
• آچار لگ
• گیره C شکل یا یک تکه چوب برای جمع کردن پیستون
• آچار (سوکت، آچار باز یا آچار قابل تنظیم را انتخاب کنید)
• وسیله مکش برای بیرون کشیدن روغن ترمز
• بست پلاستیکی، یک تکه سیم یا یک طناب کشی

مواد مورد نیاز برای تعویض لنت ترمز

• لنت ترمز جدید: از آن جا که با انجام این کار در هزینه های خود صرفه جویی می‌کنید، ممکن است بخواهید با خرید لنت ترمز از سازنده اصلی که دارای کیفیت بالایی است و البته مقداری گران‌تر است کمی پول بیشتری پرداخت کنید. بهرحال در ابتدا بهتر است لنت ترمز مناسب خودرو خود را شناسایی و خریداری کنید. اگر نمی‌دانید کدام لنت برای خودرو شما مناسب‌تر است پیشنهاد می‌کنیم مطلب نحوه انتخاب لنت مناسب را مطالعه کنید.
اگر برای خودرو خود نیاز به خرید لنت ترمز با کیفیت و مناسب دارید می‌توانید در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی پارتکده لنت مناسب با خودرو خود را جست و جو کنید.
• قوطی روغن ترمز: نوع روغن ترمز مناسب اتومبیل خود را از داخل کتابچه راهنمای اتومبیل خود بررسی و سپس تهیه کنید.

قبل از شروع باید چند مورد را یادداشت کنید

مرحله-1-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

کولیس خود را بشناسید: اکثر اتومبیل ها مونتاژ ترمز با "کولیس کشویی" دارند. این همان چیزی است که در عکس بالا نشان داده شده است. این ترمز را با آن چه در اتومبیل خود دارید مقایسه کنید. اتومبیل های دیگر دارای مونتاژ "کولیس ثابت" هستند. لنت های موجود در ترمز های کولیس ثابت نیز به راحتی قابل تغییر هستند اما پروسه کار کمی متفاوت است که در بخشی دیگر به آن پرداخته خواهد شد.
اول یک طرف را انجام دهید، سپس طرف دیگر: به دلایلی که بعدا خواهید فهمید، باید لنت های یک طرف ماشین را از ابتدا تا انتها عوض کنید و سپس به سراغ طرف دیگر بروید. همچنین از آنجا که هر بار یک طرف را به صورت مجزا انجام می‌دهید، فرمان را بچرخانید تا چرخ مورد نظر در زاویه بهتر برای دسترسی به ترمز ها قرار گیرد. با دانستن این نکات حالا می‌توانیم شروع کنیم.

مراحل تعویض لنت ترمز در یک نگاه

1. چرخ را در بیاورید.
2. پیچ های کولیس را باز کنید.
3. کولیس را به سمت بالا بچرخانید.
4. لنت های ترمز قدیمی را بیرون بکشید.
5. گیره های نگهدارنده را تعویض کنید.
6. لنت های ترمز جدید را جایگزین کنید.
7. پیستون ها را سر به عقب بکشید.
8. سطح روغن ترمز را چک کنید.
9. کولیس را دوباره به سر جای خود برگردانید.
10. پیچ کولیس را دوباره نصب کنید.
11. برای سمت دیگر همین مراحل را طی کنید.
12. تست رانندگی در شرایط ایمن.
در ادامه تمام مراحل گفته شده توضیح داده می‌شود.

چرخ را خارج کنید:

مرحله-2-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

مهره های چرخ را شل کنید. سپس یک پایه جک زیر قاب ماشین قرار دهید. جک را پایین بیاورید تا وزن آن روی پایه جک بیوفتد. مهره های چرخ را کاملاً برداشته و چرخ را خارج کنید. حالا شما به سیستم ترمز دسترسی دارید و می‌توانید با خیال راحت زیر ماشین بروید.

پیچ های کولیس را باز کنید:

مرحله-3-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

دو پیچ نگهدارنده (که بعضی اوقات "پین" نامیده می‌شوند) را پیدا کنید که کولیس را در جای خود نگه می‌دارد. روی ماشین فورد فولکس 2009 که عکس های تعویض لنت ترمز آن را مرحله به مرحله به اشتراک گذاری می‌کنیم؛ پیچ و مهره ها در داخل قرار دارند. درعکس بالا آن ها را با علامت نشان داده‌ایم. درواقع لازم است تنها پیچ پایین را خارج کنید. باز کردن آن کمی زمان می‌برد اما وقتی کاملاً شل شد، به راحتی می‌توان آن را خارج کرد.

کولیس را به سمت بالا بچرخانید

مرحله-4-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

همانطور که در بالا نشان داده شده؛ با خارج شدن پیچ نگهدارنده پایین، کولیس به سمت بالا چرخانده می‌شود. شلنگ لاستیکی، که یک شلنگ هیدرولیک است، برای ایجاد این چرخش خم می شود؛ بنابراین هیچ شلنگ هیدرولیکی را جدا نکنید. اگر فکر می‌کنید باید یک خط هیدرولیک را جدا کنید، کار اشتباهی کرده‌اید. در این صورت ترمز ها را سرهم کنید و از یک متخصص کمک بگیرید.
در این مرحله با بررسی ضخامت لنت های ترمز به راحتی می‌فهمید که آن ها باید تعویض شوند یا خیر. بیشتر لنت های ترمز دارای اندیکاتور های فلزی هستند. اندیکاتورها، نوارهای فلزی کوچکی هستند که هنگام تماس با روتورها صدا می‌کنند. حتی اگر صدایی هم ندهند؛ اگر ضخامت موادی که از اصطحکاک جلوگیری می‌کنند درهر نقطه کمتر از 4.5 سانتیمتر باشد، لنت ها فرسوده شده‌اند و نیاز به تعویض دارند. در حالت کلی و شرایط عمومی توصیه متخصصان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده بر این است که وضعیت لنت های ترمز هر سال بررسی شود؛ چراکه بیشتر خودرو ها بعد از ثبت 10 هزار کیلومتر نیاز به تعویض لنت ترمز دارند.

لنت های ترمز قدیمی را بیرون بکشید:

مرحله-5-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

اکنون لنت های ترمز در معرض دید قرار گرفته و گیره های نگهدارنده، آن ها را به طور آزادانه‌ای در جای خود نگه داشته است. همانطور که در عکس نشان داده شده است، می‌توانید به راحتی لنت های ترمز قدیمی را بیرون بکشید.

مرحله-6-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

در عکس بالا، می‌توانید مقایسه‌ی لنت ترمز ضخیم‌تر (بالا)، در کنار لنت ترمز قدیمی و فرسوده (پایین) را مشاهده کنید.

گیره های نگهدارنده را تعویض کنید:

مرحله-7-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

عکس بالا کلیپ های نگهدارنده جدید لنت را نشان می‌دهد. لنت های جدیدی که خریداری می‌کنید همیشه با گیره های جدید ارائه می‌شوند که این این امکان را به لنت ها می‌دهند تا به راحتی به جلو و عقب خم شوند. از گیره های جدید استفاده کنید و گیره های قدیمی را دور بیاندازید. هیچ پیچ نگهدارنده‌ای برای گیره ها وجود ندارد. فقط در جای خود چفت می‌شوند. به طور رایج گیره های چپ دست و راست دست وجود دارد، بنابراین هنگام تعویض مطمئن شوید همانطور که پیش می‌روید با چپ یا راست بودن آن مطابقت دارند یا خیر.

مرحله-8-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

غالباً یک بسته کوچک روغن ماشین بر پایه گرافیت به همراه لنت های ترمز عرضه می‌شود. همانطور که در عکس بالا نشان داده شده است، این را بر روی گیره های لنت های ترمز بریزید تا از جیر جیر کردن جلوگیری شود.

مرحله-9-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

این عکس نشان می‌دهد که لنت ترمز جدید دارای یک درزگیر فلزی است که درواقع یک صفحه فلزی نازک پرچ شده می‌باشد. برخی از لنت های ترمز ممکن است دارای درزگیر فلزی پرچ نشده باشند که تا زمانی که لنت ها را در جای خود محکم کنید، باید موقتاً در آنجا قرار گیرند."گوش" ریسه های فلزی در دو انتهای لنت ترمز است (فقط دو گوش چپ در اینجا قابل مشاهده است). این گوش ها در شکاف گیره ها قرار می‌گیرند. مقداری از این روغن را می‌توان بین گوش ها و درزگیر فلزی سست ریخت.

لنت های ترمز جدید را جایگزین کنید:

مرحله-10-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

لنت های جدید، به راحتی بیرون آمدن لنت های قبلی سرجایشان قرار می‌گیرند؛ اگرچه گاهی اوقات گیره های جدید کمی سفت‌تر هستند. گوش های لنت های جدید می‌بایست به خوبی روی محلی که روغنی کرده‌اید قرار بگیرند.

پیستون ها را سر جایشان برگردانید:

مرحله-11-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

در عکس بالا، فلش ها به سمت پیستون ها اشاره می‌کنند. این پیستون ها روی لنت های ترمز فشار می‌آورند و روتور را می‌فشارند تا ماشین متوقف شود. ماشین شما ممکن است برای هر چرخ فقط یک پیستون داشته باشد، اما همان کار را انجام می‌دهد. قبل از این که بتوانید کولیس را در جای خود پایین بیاورید، پیستون ها را عقب بکشید تا لنت های ترمز جدید مشخص شوند.

مرحله-12-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

کسانی که خودشان تعویض لنت ترمز انجام می‌دهند اغلب عقب کشیدن پیستون را با گیره C انجام می‌دهند. در این جا ما پیستون را با استفاده از یک چوب 4x2 و یک تکه تخته سه لا این کار را انجام داده‌ایم. با این کار، روغن ترمز موجود در پیستون ها از طریق مجاری باریک به داخل مخزن سیلندر اصلی ریخته می‌شوند. عرض چوب 4x2 این امکان را می‌دهد که هر دو پیستون به باهم به عقب حرکت کنند. اگر شما تنها به یک پیستون فشار بیاورید، دیگری بیرون میزند. خوشبختانه اکثر خودرو ها به ازای هر کولیس تنها یک پیستون دارند که کار را بسیار ساده‌تر می‌کند. در هر صورت فشار ثابت و متداوم در اینجا کلید کار است. به عنوان مثال، ما درحالی که به انتهای فرایند نزدیک شدیم یک تکه تخته سه لا را اضافه می‌کنیم تا خلائی که به مرور بوجود می‌آید را پر کنیم. در طول انجام این عملیات، نهایت دقت را داشته باشید که به روکش لاستیکی روی پیستون ها آسیب نزنید.

سطح روغن ترمز را چک کنید:

مرحله-13-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

وقتی پیستون ها را به عقب فشار می‌دهید، سطح روغن ترمز به آرامی بالا می‌رود. مخزن سیلندر اصلی را باز کرده و مرتباً آن را چک کنید. این مسئله هنگام کار بر روی ترمز دوم بیشتر حائز اهمیت است، زیرا حجم مایع ترکیبی دو کولیس می‌تواند باعث سرریز شدن روغن ترمز شود. اگر این اتفاق افتاد، مقداری روغن ترمز را با مکنده، بکشید و خارج کنید.
اگر کسی سطح مایعات در زمان چک کردن منظم مخزن جدی نگیرد؛ هرلحظه امکان دارد روغن موتور سرریز شود. (به همین دلیل است مخزن روغن ترمز هیچ وقت نباید خیلی پر باشد.) به طور طبیعی با فرسودگی لنت ها سطح مایعات پایین می‌آید. و با تعویض لنت ها مجدداً زیاد می‌شود. تا زمانی که سطح به زیر "مینیمم" نرود، باتوجه به علامت نشان داده شده در عکس بالا، در نیمه پایین مخزن مشکلی بوجود نمی‌آید.

کولیس را دوباره به سر جای خود برگردانید:

مرحله-14-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

با جمع شدن پیستون ها، کولیس باید با کمی تلاش روی لنت ها برگردانده شود. گاهی اوقات جا گرفتن کولیس بر روی لنت ها کمی دشوار است و کولیس روی لنت های ترمز تازه نصب شده حرکت می‌کند. اگر پیستون ها روی لنت های ترمز قرار گرفتند، لازم است بررسی کنید که پیستون را کاملاً عقب آورده‌اید یا نه.

پیچ کولیس را دوباره نصب کنید:

مرحله-15-تعویض-لنت-ترمز-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

پیچ نگهدارنده را دوباره نصب و محکم کنید. چرخ های ماشین را صاف کنید؛ لاستیک را دوباره سوار کنید و مهره های چرخ را محکم کنید.

برای سمت دیگر همین مراحل را طی کنید:

تمام این مراحل را برای سمت دیگر ترمزهای جلو تکرار کنید. به یاد داشته باشید که اکنون که در حال تعویض لنت های جدید طرف دیگر هستید، میزان روغن ترمز در مخزن بالاتر خواهد رفت، بنابراین همانطور که پیستون از یک طرف فشار می‌دهید، از طرف دیگر چشم از سطح روغن مخزن روغن ترمز برندارید. امکان سرریز شدن روغن در بار دوم بسیار بالا می‌رود و این اتفاق نباید بیافتد چون روغن ترمز بسیار فرساینده و زنگ زننده است. اگر به نظر رسید که روغن ترمز در حال سرریزشدن است، مقداری از آن را با مکنده بکشید. اگر پس از اتمام کار هر دو ترمز، سطح روغن ترمز زیر "MAX" بود ، روغن موتور تازه را به مخزن اضافه کنید.

تست رانندگی در شرایط ایمن

اتومبیل خود را در شرایط ایمن تست کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می‌کند، به خصوص در چند ترمز اول خیلی مراقب باشید. توجه داشته باشید به هنگام ترمز، ممکن است پدال ترمزشما نسبت به قبل کمی متفاوت عمل کند. به زودی به این تغییر عادت می‌کنید. حالا با دانستن این که لنت ترمز ضخیم تری دارید از استفاده از ترمزهای جدید خود لذت ببرید چون دیگر می‌توانید با خیال راحت ترمز کنید.

بخشی از مطالب از این منبع آورده شده است.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید