مجله پارتکده

چه زمانی باید لنت 206 را عوض کنیم؟ - کارکرد لنت ترمز پژو 206

30،فروردین،1400
لنت-ترمز-206-چه-میزان-کارکرد-دارد-پارتکده
یکی از لوازم مصرفی مهم و ضروری در هر خودرو، لنت ترمز می‌باشد. هنگامی که بر روی پدال ترمز فشار می‌دهید؛ بین لنت ترمز و دیسک ترمز سایش ایجاد می‌شود که همین عمل باعث می‌شود شتاب منفی در خودرو بوجود آید. لنت ترمز نیز همانند دیگر لوازم مصرفی خودرو، عمر مشخصی دارد و بعد از مدتی باید اقدام به تعویض آن کرد.
میزان کارکرد لنت ترمز 206 بسته به نوع رانندگی، شرایط محیطی و محلی که در آن از خودرو استفاده می‌شود، متغیر است. قابل ذکر است میزان کارکرد لنت ترمز 206 برای چرخ های جلو و عقب تفاوت دارد و معمولا میزان کارکرد لنت ترمز 206 برای چرغ های عقب بیشتر است و عمر بیشتری دارند. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم اطلاعاتی در مورد میزان کارکرد لنت ترمز 206 به شما ارائه دهیم.

در صورتی که قصد خرید لنت ترمز پژو 206 را دارید با مراجعه به صفحه لنت ترمز 206 محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.
همچنین برای مشاوره می‌توانید با شماره دفتر پارتکده تماس حاصل کنید: 02166842701

میزان کارکرد لنت ترمز پژو 206 چقدر است؟

همان‌طور که گفته شد، میزان کارکرد لنت ترمز 206 به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا برای رانندگی معمولی میزان کارکرد لنت ترمز 206 بین 25 هزار تا 40 هزار کیلومتر است. بدیهی است هر چقدر نوع و جنس لنت ترمز مصرفی بر روی خودرو 206 خوب باشد، میزان کارکرد لنت ترمز 206 بیشتر می‌شود و عمر و دوامش طولانی‌تر است. همچنین میزان کارکرد لنت ترمز 206 برای چرخ های عقب نیز بین 50 هزار تا 75 هزار کیلومتر است. قابل ذکر است اعداد گفته شده برای رانندگی معمولی و عادی است؛ در صورتی که شما هیجانی رانندگی کنید و از ترمز خودرو زیاد استفاده کنید میزان کارکرد لنت ترمز 206 نیز کاهش می‌یابد و شما باید زودتر اقدام به تعویض لنت کنید.

لنت-ترمز-جلو-206-چه-میزان-کارکرد-دارد-پارتکده

چه زمانی باید لنت ترمز جلو 206 را تعویض کرد؟

همانطور که قبل‌تر گفته شد معمولا بعد از مصرف لنت ترمز 206 به میزان 25 هزار کیلومتر تا 40 هزار کیلومتر، شما باید اقدام به تعویض لنت ترمز جلو 206 کنید. حتی اگر شما ندانید که چند کیلومتر با لنت قبلی طی کرده‌اید؛ باید دقت داشته باشید در صورت اتمام لنت، چراغ هشدار تمام شدن لنت روشن می‌شود که بعد از روشن شدن آن، باید لنت ها را چک کنید و در صورت کم شدن ضخامت آن، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دیگر قطعات سیستم ترمز، اقدام به تعویض آن ها کنید.
برای مدل های پایین تر 206 که این چراغ هشدار تمام شدن لنت را ندارند، شما می‌توانید از روی علائم تمام شدن لنت ترمز 206 متوجه اتمام لنت شوید و اقدام به تعویض آن ها بکنید. همچنین یکی از روش ها برای آگاهی از زمان تعویض لنت ترمز جلو 206، چک کردن سطح روغن ترمز در مخزن است. زیرا در صورتی که لنت تمام شود؛ روغن ترمز جای خالی لنت را پر می‌کند و به همین دلیل میزان آن در مخزن روغن ترمز کم می‌شود؛ این امر نشان دهنده رسیدن زمان تعویض لنت ترمز جلو 206 است.

نکته مهم: در این روش ذکر شده در صورتی که خودروی شما نشتی روغن ترمز نداشته باشد و دیگر لوازم سیستم ترمز مثل دیسک ترمز و بوستر و کالیبر سالم باشد می‌توان گفت که پایین آمدن سطح روغن ترمز به دلیل تمام شدن لنت است.

لنت-ترمز-عقب-206-چه-میزان-کارکرد-دارد-پارتکده

میزان کارکرد لنت ترمز عقب 206

معمولا میزان کارکرد لنت ترمز 206 برای چرغ های عقب بیشتر از چرغ های جلو است؛ چراکه زمان ترمزگیری بیشتر فشار بر روی لنت های چرخ های جلو است. در صورتی که شما ترمز های شدید زیادی نگیرید و یا از ترمز های متوالی و پشت سر هم زیادی استفاده نکنید، میزان کارکرد لنت ترمز 206 برای چرغ های عقب بین 50 هزار تا 75 هزار کیلومتر است که حتی ممکن است تا 100 هزار کیلومتر هم برسد.
یکی از علائم مهم در تشخیص اتمام لنت های عقب ماشین میزان کشیده شدن ترمز دستی است. بنا به توصیه کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده به ازای هر 2 بار تعویض لنت جلو، لنت های عقب را نیز تعویض کنید تا هم ایمنی و امنیت خود و خودرو را تضمین کنید و هم از احتمال آسیب رسیدن به دیسک و دیگر قطعات سیستم ترمز جلوگیری کنید.
نکته مهم: یکی از مشکلات و آسیب های مهم که در اثر اتمام لنت به وجود می آید؛ تاب خودرو دیسک است که به علت برخورد سطح فلزی دیسک با لنت اتفاق می‌افتد و تعمیر و یا تعویض آن هزینه بسیار بالاتری از هزینه تعویض لنت ترمز دارد. بنابراین به چک کردن و در صورت نیاز تعویض لنت ترمز خودرو خود اهمیت زیادی دهید.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید