مجله پارتکده

مقایسه برند های لنت ترمز چانگان CS35

7،فروردین،1400
برند-خوب-برای-لنت-ترمز-چانگان
همانطور که در مقاله طیف قیمتی لنت ترمز چانگان CS35 گفته شد این خودرو یکی از خودرو های محبوب چینی و محبوب ترین محصول شرکت چانگان در ایران است که از همان ابتدای ورود خود به ایران با استقبال خوبی رو به رو شد. در مطلب بررسی سیستم ترمز چانگان CS35 نیز به بررسی ایمنی این خودرو پرداخته شد و ایمنی بالای این خودرو به عنوان یکی از دلایل پر طرفدار بودن آن مطرح شد. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم برخی از برند های لنت ترمز این خودرو که در بازار ایران عرضه می‌شود را بررسی کنیم.

اهمیت انتخاب لنت ترمز مناسب در عملکرد سیستم ترمز چانگان CS35

همانطور که گفته شد ایمنی چانگان CS35 به دلیل تکنولوژی استفاده شده در سیستم ترمز این خودرو بالا است؛ نکته قابل ذکر این است که ایمنی این خودرو در صورتی عملکرد خود را به خوبی حفظ می‌کند که لنت ترمز آن را از برند های معتبر و با کیفیت خریداری کنید. همچنین علاوه بر کیفیت لنت چانگان شما باید به زمان تعویض لنت نیز توجه کنید. تعویض به موقع لنت ترمز چانگان CS35 باعث می‌شود تا علاوه بر حفظ ایمنی این خودرو از آسیب دیدن قطعات دیگر سیستم ترمز مانند دیسک ترمز جلوگیری شود.

عرضه کنندگان لنت ترمز چانگان CS35

تاکنون و این لحظه 17 کارخانه و کمپانی طراحی و تامین کننده لنت ترمز چانگان وجود دارد که تقریبا همه این کارخانه ها در آسیا واقع شده‌اند. با توجه به این که چانگان یک شرکت چینی است و تمام خودرو های این برند از جمله چانگان CS35 در چین تولید می شوند؛ بنابراین بهتر است که لوازم چانگان را نیز از برند های چینی معتبر و یا برند های ایرانی که در چین کارخانه دارند، خریداری کرد. در ادامه به مقایسه چند برند موجود در بازار ایران می‌پردازیم.

برند-های-دیگر-برای-لنت-ترمز-چانگان

برند رالدک در لنت ترمز چانگان(RALDEC)

برند رالدک با طراحی و تولید لنت ترمز چانگان CS35 و همچنین تولید لنت ترمز برای بقیه خودرو های چانگان که توسط استاندارد های خود شرکت چانگان تست شده اند؛ عرضه کننده لنت ترمز های با کیفیت و قیمت مناسب است. لنت ترمز چانگان cs35 برند رالدک کاملا مشابه به لنت اصلی چانگان است. این برند با رعایت تمام استاندارد های بین المللی تولید و طراحی لنت اقدام به طراحی و عرضه لنت ترمز چانگان با جنس نیمه فلزی کرده است. همان طور که در مقاله انتخاب لنت مناسب اشاره شد، لنت های نیمه فلزی برای این خودرو با توجه به قیمت و کیفیت خوب آن ها مناسب اند. برند رالدک نیز با ارائه لنت ترمز جلوی چانگان با جنس نیمه فلزی باتوجه به حفظ کیفیت آن با قیمت مناسبی این لنت را عرضه کرده است. این برند در طی چندین سال حضور در بازار توانسته تجربه موفقی در زمینه لنت چانگان داشته باشد. همچنین از نظر مقاوم بودن و دوام لنت، لنت های رالدک عمری طولانی دارند. در صورتی که رانندگی نرمال داشته باشید برای چرخ های جلو عمری برابر با 25 هزار تا 30 هزار کیلومتر و برای چرغ های عقب عمری برابر با 75 هزار تا 100 هزار کیلومتر دارند.
اگر برای خودروی چانگان خود نیاز به لنت ترمز جلو دارید بر روی این لینک کلیک کنید.
از دیگر ویژگی های لنت ترمز چانگان Cs35 برند رالدک این است که فاقد هر گونه سوت کشیدن و صدا است و به دلیل تولید نکردن گرد و خاک اضافی مشکل شیشه شدن لنت را ندارد. همچنین به علت نرم بودن این لنت با گرم شدن لنت ترمز به دلیل ترمز های متوالی و شدید، این لنت خاصیت خود را حفظ می‌کند و عملکرد و کارایی خود را بر عکس بیشتر لنت های موجود در بازار از دست نمی‌دهد. مواد تشکیل دهنده و به کار رفته در لنت چانگان این برند فاقد ماده سرطانی و مضر محیط زیست است و به همین دلیل لنت ترمز چانگان CS35 تولیدی شرکت رالدک ارگانیگ نیز است که در کنار عملکرد و کارایی بالا و عمر طولانی به محیط زیست و اطراف خود نیز آسیب نمی‌رساند. با در نظر گرفتن تمام مزایا و ویزگی های این لنت با بررسی قیمتی می‌توان گفت که بهترین لنت ترمز چانگان CS35 لنت ترمز تولیدی شرکت رالدک است.

برند های-کیو در لنت ترمز چانگان(HI-Q)

تولید کننده لنت ترمز برند HI-Q شرکت SangSin کره جنوبی است. این شرکت یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان لنت ترمز در کره جنوبی است که از سال 1991 آغاز به کار کرده و تا به امروز موفق ظاهر شده است. درباره این برند لنت ترمز می‌توان گفت باتوجه به آزمایش های انجام شده در شرایط سخت ضریب اصطکاک آن مطمئن است. همانطور که در تولید لنت ترمز رالدک از موادی سازگار با محیط زیست استفاده شده است در این برند نیز با در نظر گرفتن حفظ محیط زیست لنت ها از موادی تولید می‌شوند که سازگار با محیط زیست اند. در حالت کلی می‌توان به کیفیت خوب این برند در خودرو چانگان اذعان داشت اما نکته قابل توجه درباره لنت ترمز های-کیو و لنت ترمز رالدک در خودرو چانگان این است که باتوجه به کیفیت تقریبا یکسان قیمت برند های-کیو بیشتر است.

برند های دیگر لنت ترمز چانگان

در بین برند های موجود لنت ترمز چانگان در بازار ایران برند های کویین(Queen) و آفورتیس(AFORTIS) نیز یافت می‌شوند که در مقایسه با برند رالدک گران تر هستند. جنس لنت ترمز چانگان در برند کویین و آفورتیس نیمه فلزی است. در رابطه با کیفیت برند Queen برای خودرو چانگان نظرات متفاوتی از سوی کاربران وجود دارد. بعضی معتقد هستند که کیفیت این برند بسیار مناسب است و برخی دیگر نقل کرده اند که این لنت در سرعت های پایین هنگام ترمز صدای سوت دلخراشی دارد. اطلاعات زیادی از نظرات کاربران از برند آفورتیس در دست نیست.
در پایان با توجه به کیفیت، جنس و قیمت برند های لنت ترمز چانگان CS35 در ایران می‌توان نتیجه گرفت که برند رالدک در صدر قرار دارد و پس از آن برند های های-کیو و کویین می‌تواند مناسب باشد. در هر صورت با وجود کیفیت برند رالدک برای لنت ترمز چانگان، این برند از دیگر برند های موجود قیمت مناسب تری دارد.
اگر برای خودروی چانگان خود نیاز به لنت ترمز جلو از برند رالدک دارید بر روی این لینک کلیک کنید.

برند-رالدک-برای-لنت-ترمز-چانگان
نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید