مجله پارتکده

بازه قیمتی لنت ترمز چانگان CS35(از عمده فروشی تا خرده فروشی)

12،آذر،1399
بازه-قیمتی-لنت-ترمز-چانگان-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده
چانگان خودرو سازی است که در چند سال اخیر پیشرفت های به سزایی را در این صنعت رقم زده است. این خودرو ساز در حال حاضر به فکر ورود به بازارهای دیگر در کل جهان می باشد که می توان دور نگار خوبی را برای این خودرو ساز متصور شد. این خودرو ساز با ارائه خودرو cs35 و ایدائو در بازار ایران تا به حال با استقبال خوبی از مردم مواجه شده است. مدل cs35 را می‌توان به عنوان خودرویی اقتصادی با هدف تامین نیازهای خانواده ایرانی خواند که به دور از هر گونه موضع گیری این خودرو ساز به این هدف رسیده است. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم خودرو چانگان cs35 را نقد کرده و به بررسی جامعی از مکانیزم های بپردازیم و در آخر قیمت های متنوع لنت این خودرو به همراه وضعیت آن را بررسی کنیم.

معرفی خودرو چانگان CS35

خودرو چانگان cs35 خودرویی است که در چین در بین مردم محبوب است و آن را به عنوان یک خودرو شهری و تا کمی بیرون شهر می‌شناسند. جدا از ویژگی های مثبت آن که در مطلب «قیمت لنت ترمز چانگان در چه بازه‌ای است؟» نیز ذکر شد، باید در نظر داشت که این خودرو یک خودرو چینی است و انتطارات از آن محدود است. سیستم تعلیق این خودرو از نوع مک فرسون و نوع Trailing Armدر عقب آن جای دارد که ارزان‌تر از معمول و با فضای بیشتر برای کابین تعریف شده است. جدا از آن لنت های جلوی آن با شماره فنی 23871 بوده و از لنت های عقب آن اطلاعاتی در دست نیست. چانگان نسبت به خودرو های مشابه خود از چابکی خوبی برخوردار است و عمر و کارکرد به مراتب بالایی دارد. معمولا در جلوبندی خودروهای چینی از تکنولوژی خودرو های اروپایی دهه نود میلادی استفاده شده و به همین دلیل نمی‌توان از آن انتظار خودرو های هم سال مشابه اروپایی خود را داشت. اما با توجه به بودجه و میزان هزینه‌ای که اختصاص داده شده می‌توان گفت این خودرو از وضعیت جلوبندی خوبی برخوردار است. هرچند باید توجه به این داشت که شرایط جاده‌ای کشور ما در وضعیت بسیار نا به سامانی قرار دارد و عوامل خارجی صدمه زننده به جلوبندی را در نظر داشت. در این شرایط حتی یک سیستم تعلیق اروپایی هم از پا در می‌آید!

کابین-خودرو-چانگان-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

قیمت لنت ترمز چانگان CS35 در ایران در چه بازه ای قرار می‌گیرد؟

طبق نظر کارشناسان پارتکده با توجه به وضعیت جاده و شرایط ترافیکی، در حالت کلی لنت ترمز یکی از اقلامی است که زود به زود نیاز به تعویض دارد. در ادامه مطلب نیم نگاهی به بازه قیمتی لنت ترمز چانگان در سطح کشور می‌اندازیم.
لنت ترمز چانگان برای تولیدی های ایرانی در بازار بصورت عمده فروشی، بازه قیمتی تقریبی معادل دویست و پنجاه هزار تومان تا پانصد هزار تومان دارد و بصورت خرده فروشی نیز این بازه از سیصد هزار تومان تا ششصد هزار تومان است. این لنت به صورت متنوع در بازار ارائه شده است. کیفیت لنت های ایرانی نسبتا خوب است و در برخی برند ها بالاتر از تصور می‌باشد و نظر بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب می کند. لنت های چانگان خارجی عمدتا چینی و کره‌ای هستند و در بعضی موارد به دلیل نداشتن نظارت های کافی و قاچاق بودن آن از قیمت های نجومی از یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان در خورده فروشی را دارا می باشد. این دلیلی است که در بعضی از موارد شما را مجبور به تعویض مجدد لنت می‌شوید و متاسفانه به دلیل کیفیت پایین به مجموعه سیستم ترمز شما آسیب وارد می‌شود. این آسیب ها در آینده روی عملکرد خودرو چانگان شما و به ویژه سوت زدن آن هنگام ترمز گیری تاثیر می‌گذارد. قابل ذکر است نمایندگی خودرو چانگان قیمت بالای یک میلیون تومان را ارائه می‌دهد که با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم در کشور این گونه هزینه واقعا به صرفه نمی‌باشد.
اگر برای خودروی چانگان خود دنبال لنت باکیفیت و به صرفه هستید بر روی این لینک کلیک کنید.

لنت-چانگان-رالدک-CS35-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید