مجله پارتکده

کدام یک از لوازم یدکی خودرو سراتو مصرف بیشتری دارد؟

7،آذر،1399
لوازم-یدکی-پرمصرف-سراتو
در مطلب لوازم یدکی مشترک با سراتو در مجله پارتکده یک بررسی اجمالی بر روی این خودرو داشته‌ایم. در این مطلب قصد داریم به تعدادی از موارد مصرفی این خودرو بپردازیم که به وسلیه آن مصرف کنندگان این خودرو بتوانند در صورت استفاده نرمال و فشار نیاوردن زیاد به خودرو، در شرایط مناسب خودرو سراتو را به صورت اصولی نگهداری کنند. این خودرو از لحاظ کیفیت ساخت جزء خودرو های رده مناسب قرار دارد و معمولا مورد غیر عادی‌ای به متخصصین گزارش نشده است. با این حال به تعدادی از اقلامی که باید به صورت منظم و دوره‌ای بازدید شوند و تعویض آن ها در دستور کار قرار گیرد خواهیم پرداخت. این اقلام را می توان بعنوان یک سری از لوازم یدکی مصرفی نشان داد.

روان کننده ها در خودرو سراتو باید هر ده هزار کیلومتر تعویض گردند

روغن ها و روان کننده ها جزء اولین اولویت نگهداری خودرو محسوب می‌شوند. روان کننده ها نقشی اصلی در ادوات و اجزای خودرو دارند که اصطحکاک و خوردگی ها را کم کرده و انتقال حرارت را به حداکثر می‌رسانند و در نتیجه موجب خنک کنندگی بیشتری می‌شوند. در خودرو سراتو همانطور که قبلا از آن انتظار می رفت سرویس روغن موتور آن هر 10000 کیلومتر کارکرد انجام می شود. روغن گیر بکس اتومات نیز در خودرو های سراتو هر 60000 کیلومتر نیاز به تعویض دارد.

روغن-موتور-کیا-سراتو

لنت ترمز سراتو نیاز به نگهداری دارد

همان‌طور که بار ها کارشناسان پارتکده گفته‌اند لنت ترمز در خودرو جزء موارد فوق ایمنی محسوب می شود. در خودرو سراتو لنت های ترمز آن جزء لوازم یدکی پر مصرفی است که باید مد نظر قرار گیرد. لنت ترمز به طور معمول در هر خودرو، هر سال یا بسته به شرایط رانندگی کمتر از یک سال نیاز به بازدید و تعویض دارد. بنا برگفته های شرکت خودروساز قابل ذکر است که روغن ترمز سراتو هر 40000 کیلومتر نیاز به تعویض دارد.
اگر نیاز به تعویض لنت خودرو سراتو خود دارید بر روی این لینک کلیک کنید.

لنت-ترمز-کیا-سراتو-فروشگاه-اینترنتی-پارتکده

فیلتر های خودرو سراتو

فیلتر های کابین و روغن سراتو هر 5000 کیلومتر نیاز به تعویض دارد.

شمع خودرو سراتو چه زمانی باید تعویض گردد؟

شمع ها در موتور خودرو وظیفه جرقه زنی را دارند و یکی از عوامل شتاب گیری اند که اگر دیر عوض شود تاثیر بدی روی عملکرد خودرو می‌گذارد. این قطعه هر 40000 کیلومتر بنا به توصیه های شرکت سازنده نیاز به تعویض دارد.

شمع-کیا-سراتو-فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

بازدید از لوازم جلوبندی سراتو در چه بازه ای باید صورت گیرد؟

در حالت کلی با توجه به شرایط و ناهمواری ها‌ی جاده‌ای لوازم جلو بندی هر سال نیاز به بازدید دارد و درصورت لزوم باید تعویض گردند. لوازم جلوبندی سراتو نیز بهتر است در دوره های یک ساله بازدید گردد.

برای مواظبت از تزئینات خودرو سراتو چه کارهایی باید انجام داد؟

این قطعات بنا به شرایط امکان دارد مصرفی باشد در خیلی از موارد دستگیره ها و لوازم داشبورد بنا به کنجکاوی مالکان خودرو یا نا آشنا بودن مکانیک خودرو ممکن است صدمه بینند و یا حتی منهدم شوند و نیاز به تعویض داشته باشد. از آن جایی که سراتو به خاظر مونتاژ نادرست در تولید دارای ضعف هایی بصورت بالقوه می شود؛ این امکان وجود دارد که در طول استفاده یک سری ایراد ها و صدا ها در کابین به وجود بیاید که با تعویض یراق آلات با نمونه های مناسب‌تر، این ایراد ها برطرف می‌شود.

سخن آخر

سخن پایانی این مطلب با توجه به گفته های کارشناسان فروشگاه پارتکده این است که با توجه کردن و رزرو یک سری اقلام مصرفی خودرو سراتو می توان همیشه یک خودرو سالم داشت که بتواند همیشه شما را در تمام جاده ها همراهی کند و ایرادی پیدا نکند.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید