مجله پارتکده

قیمت لنت ترمز چانگان در چه بازه‌ای است؟

29،آبان،1399
طیف-قیمتی-لنت-ترمز-چانگان
چانگان یک خودرو کراس اور شهری است که ظاهری بسیار بامزه و شیرین دارد. این خودرو در بازار ایران خوب عمل کرده و مورد استقبال مردم ایران قرار گرفته است. به عنوان خودرویی که استهلاک دارد باید گفت که خودرو چانگان یک از انتخاب های بازار ایران محسوب می‌شوند. این خودرو در چند سری از اقلام فنی خود با خودرو های دیگر مشترک است به طور مثال لنت ترمز چانگان cs35 با لنت ترمز سوناتا NF که در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ شاهدشان بودیم مشترک است و نسبت به همتایان خود استهلاک کمتری دارد و می‌توان گفت که نسبت به جسه و وزن این خودرو، سیستم ترمز بسیار کارایی برای آن انتخاب شده است. در این مطلب از مجله پارتکده قصد داریم به بررسی بازه‌ی قیمتی لنت ترمز چانگان بپردازیم.

تاریخچه لنت ترمز چانگان

لنت ترمز مجموعه‌ای از مواد کامپوزیت با تکنولوژی ساخت متالوژی پودری است. در ابتدا ساختار لنت بسیار ساده به نظر می‌رسد. در واقعیت امر اینطور نیست و این کار پیچیدگی های بسیاری دارد و نیازمند درک درستی از خصوصیات استاتیکی و دینامیکی است که در این موارد دید مهندسی بسیار مهم و حیاتی است. هر قسمت از یک خودرو با توجه به این که پیچیدگی های زیادی در طراحی دارد معمولا مجموعه‌ای از قسمت های متفاوت تشکیل شده است که بر روی هم پیاده می‌شوند که خودرو ساخته می‌شود. البته هر برند خودرو سازی فرم های مشخص به خود را دارد و روی فرم های قبلی کانسپت های جدیدی تولید می‌کند. با این حال بعضا دیده می‌شود که بخشی از خودرو های یک برند چند قطعه مشابه یا حتی مثل هم دارند و این مساله در صنعت خودروسازی عادی است. باید خاطر نشان کرد که چین معمولا از اجزای برندهای خودرو های دیگر کمک می‌گیرد و یا حتی بعضا خود آن خودرو را کاملا کپی می‌کند و آرم و لوگوی خود را بر روی آن قرار می‌دهند. در این مورد باید گفت که چینی ها بسیار هوشمندانه در چند سال اخیر عمل کردند. در حالی که برای دنیا در حال تولید قطعه بودند، آن ها را روی هم سوار کردند و ارزش افزوده بیشتری تولید کردند. و همین طور از مسائل حل شده اروپایی ها و آمریکایی ها کمک گرفتند تا برای ساخت اجزای جدید برای خودرو هایشان زمان زیادی را صرفه جویی کنند. آن ها چرخ سیستم ترمز و تعلیق و موتور را از اول اختراع نکردند. چانگان هم مستثنی از این امر نیست.

بازه-قیمتی-لنت-ترمز-چانگان-تاریخچه-CS35

بازه قیمتی لنت های چانگان

لنت های چانگان و سوناتا با اینکه متدوال هستند اما برندها و ساخته های مختلفی دارند یک از آن ها جنیون پارت(اصلی هیوندای) است که اگر در بازار ایران پیدا شود، قیمتی حدود یک میلیون تومان دارد. از برند های دیگری که در بازار وجود دارد برند های کیو است که در سایت های مختلف قیمتی بین ۳۳۰ تا ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود. برند دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد لنت الیگ است که حدود ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. و در آخر لنت رالدک که با قیمت ۲۰۸ هزار تومان دارای نشان کیفیتی یورو هفده بوده که تمام استانداردهای کیفی را دارا است.
برای تهیه لنت ترمز رالدک بر روی این لینک کلیک کنید.

بازه-قیمتی-لنت-ترمز-چانگان-cs35-رالدک

نوسانات ارز و تاثیر آن بر روی قیمت لنت های چانگان

ایران از دهه شست شمسی شاهد نوسانات شدید ارزی بوده و به دلیل تنظیم نبودن صادرات غیر نفتی و واردات ‌ایران در این دوران همیشه رشد چشمگیر نرخ دلار پس از هر دوره ریاست جمهوری را تجربه کرده ایم که این تغییرات بی شک روی تمامی اقلام حتی تولیدات داخل نیز تاثیر می‌گذارد؛ بنابراین کمتر چیزی در ایران در یک سال قیمت ثابتی داشته مانند آدامس مینو که در طول این سال ها قیمت خود را حفظ کرده است. بهرحال در سال های اخیر با اعمال تحریم های شدید قیمت ها به شدت دستخوش تغییر شده و دولت برای مدیریت اختصاص ارز، کالاهای وارداتی را طبقه بندی کرده است. لنت ترمز چانگان بسته به کشور تولید کننده‌اش قیمت های مختلفی دارد و به طور متداول با نوسان ارز قیمت ها نیز تغییر پیدا کرده‌اند و این امری کاملا اجتناب ناپذیر است. با توجه به این مطالب توصیه‌ی کارشناسان فروشگاه لوازم یدکی پارتکده این است که با تحقیق و کسب اطلاعات به دنبال جنس با کیفیتی باشید که با قیمت و بودجه شما سازگار است.

تاثیر-نوسانات-ارزی-لنت-ترمز-چانگان

مراقب قیمت لنت های چانگان بی کیفیت باشید!

در مورد موارد قیمتی در موضوعات قبلی بحث شد و به نظر اطلاعات جامعی در میان گذاشته شد. در کل همیشه قیمت و کیفیت باهم رابطه تنگاتنگ داشته اند اما در ایران این طرز فکر همیشه صادق نیست و دیده شده بعضاً اجناس تقلبی را با قیمت نزدیک به اصل خرید و فروش می‌کنند. در مجموع توصیه کارشناسان پارتکده این است که در مواقع خرید سعی کنید از برند های بسیار متداول استفاده نکنید؛ چرا که به شدت موارد تقلبی در آن زیاد است و اگر از بسته بندی بسیار مطمئن هستید خرید کنید.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید