مجله پارتکده

لوازم یدکی پراید در چه بازه قیمتی قرار دارد؟

29،آبان،1399
بازه-قیمتی-لوازم-یدکی-پراید
لوازم یدکی خودرو پراید جزء یکی از عرصه هایی است که همه روزه در حال گسترش است و تقاضا برای آن بسیار است. نکته قابل ذکر این است که تقاضای لوازم یدکی پراید نیز مانند پیکان بعد از گذشت چند سال از توقف تولید شروع به کوچک شدن و توقف می‌کند. با وجود حجم زیادی از تقاضای قطعات که از این خودرو به صورت محسوس احساس می‌شود و به صرفه بودن استفاده از این خودرو سواری هنوز تقاضا برای لوازم یدکی این خودرو زیاد است. از آنجایی که این خودرو خودرویی متداول در کشور می باشد؛ لوازم یدکی پر مصرف و لوازم یدکی با قیمتی مناسب همیشه برای صاحبین آن قابل ارائه است. جدا از آن چه گفته شد، بسیاری از خودرو های دیگر با پراید مقایسه می‌شود. با این حال مزیت این خودرو این است که در کشور اکثر لوازم یدکی آن موجود است و به دلیل این که از حدود بیست سال بیشتر این خودرو در کشور موجود بوده حتی خیلی از لوازم آن را با لوازم یدکی خودروهای قدیمی یا استوک هوز تعویض می‌کنند و این کار بازدهی بهتری نیز خواهد داد. هرچند این خودرو از نگاه خیلی از مخاطبان خود خودرویی کم ارزش و شاید در بسیاری از مواقع خودرو دوم باشد معمولا رسیدگی به آن در کانون توجه نمی‌باشد.

دسترسی به لوازم یدکی پراید در ایران چگونه است؟

خودرو پراید در ایران فراوان است و به همین دلیل این خودرو هیچ وقت برای قطعه‌ای شما را اذیت نمی‌کند. به دلیل قدمت زیادش و فراوانی آن مکانیک برای آن زیاد است و تعمیر کاران خیلی راحت می‌توانند آن را حتی به صورت موقت تعمیر کنند در هنگام خرید لوازم آن ممکن است به صد ها برند از لوازم یدکی پراید بر بخورید که همین باعث پیچیدگی هایی در تصمیم‌گیری می‌شود. برای مثال در فروشگاه های اینترنتی نزدیک به 300 نوع برند لنت ترمز وجود دارد که همین مصرف کننده را گیج می‌کند. در موارد دیگر نیز همینطور می‌باشد که باید با در نظر گرفتن تکنولوژی پایین پراید معمولا لوازم یدکی پراید به وفوور در هر کجایی یافت می‌شود. قیمت آن ها متنوع و در بازه معقولی قرار دارند.

دسترسی-لوازم-یدکی-پراید-در-ایران

لوازم یدکی داخلی برای پراید بهتر است یا خارجی؟

خیلی از لوازم یدکی های خودرو پراید منحصرا برای خود خودرو پراید است. هر چند می‌توان گیربکس آن را در خودرو تیبا نیز دید اما در کل بسیاری از قطعات خودرو منحصرا برای خود پراید می‌باشد. در بازار ایران لوازم یدکی پراید چه چینی چه کره‌ای و چه ایرانی به دلیل میزان موجود این خودرو یافت می‎شود. با توجه به این که این خودرو از توجه خیلی زیادی برخوردار نیست معمولا از قطعات ایرانی استفاده شده که از استاندارد برخوردار است و به طبع از قیمت مناسب تری نیز دارد. البته در این میان از قطعات استوک نیز استفاده می‌شود که دارای مشکلاتی است و کارشناسان پارتکده استفاده از آن را زیاد توصیه نمی‌کنند. بهرحال خیلی از مردم از قطعات استوک هایی استفاده می‌کنند که از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار است.

بازه قیمتی لوازم یدکی پراید متناسب با کیفیت آن در فروشگاه پارتکده به چه صورت است؟

همینطور که گفته شد برای هر قطعه ای از پراید حداقل ده ها برند متنوع وجود دارد و به همین دلیل بازه قیمتی لوازم یدکی پراید به صورت معمول بزرگ است. خیلی از این برند ها قیمت های متنوع با کیفیت های یکسان و یا بعضا قیمت های یکسان و متفاوت دارند با این توجه ما در فروشگاه اینترنتی پارتکده انواع قطعاتی را که برای خودرو پراید مناسب و کاربردی باشد را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید با ضریب اطمینان بیشتری از خودرو خود استفاده کنید. اما در این مورد شاید موضع گیری هایی به عمل آید که باید مشخص شود که بهتر است تا کجا با تناسب قیمت و کیفیت پیش رفت؟ ما به شما این اطمینان را می‌دهیم، پیشنهادی که از سمت پارتکده به شما ارائه می‌شود در مرحله اول فاکتور کیفیت بررسی شده و در مرحله دوم بهترین قیمت برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بشود به هدف نهایی پارتکده که ایجاد بالانس متناسبی از قیمت مناسب و کیفیت خوب است؛ نزدیک شد.
اگر برای خودرو پراید خود نیاز به انت ترمز دارید؛ بر روی این لینک کلیک کنید.

لنت-ترمز-جلو-پراید-ساپیا|فروشگاه-لوازم-یدکی-پارتکده

انتخاب قطعات باکیفیت در این خودرو مهم است!

خیلی از مخاطبین شاید این باور را داشته باشند که خرج کردن برای خودرو پراید اضافی است. شاید این گزاره در نگاهی سطحی منطقی نباشد. اما آن ها به این نکته اشراف ندارند که با استفاده قطعه کیفی در خودرو و نه تنها فقط قیمت مناسب می‌توانند بیمه‌ای برای بروز ایجاد مشکل برای زمان مشخصی داشته باشند و بتوان در خیلی از مواقع به داد راننده رسید تصور کنید شما قصد سفر به یکی از نقاط دور دست و کم امکاناتی دارید و از سالم بودن خودرویتان و یا این که در راه برای شما مشکلی به همراه نیاورد تردید دارید! دارید چه می کنید؟ از کجا مطمئنید که آیا ترموستاتی که برای خودروی خود تعویض کرده‌اید در یک منطقه کویری که آب نیست به درستی عمل می‌کند؟ آیا لنتی که برای خودرو خود خریداری کرده‌اید در یک جاده کوهستانی داغ نکرده و شما را با چهار سر نشین دیگر به دردسر نمی‌اندازد؟ آیا از سطح روغن ترمز و شرایط روغن اطلاعی دارید که به شما تضمین دهد مشکلی برای کلیپر های خودرو شما ایجاد کند؟ و یا حتی مهمتر از آن تصور کنید که در جاده ای کوهستانی در حال عبور از کوه ها باشید که به مقصد برسید و تسمه بی‌کیفیتی که در خودرو خود تعویض کرده‌اید پاره شود باید چه کار کنید؟ پس پیشنهاد کارشناسان پارتکده این است که از قطعاتی استفاده کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشند و فقط قیمت را به عنوان فاکتور اصلی مد نظر نداشته باشید.

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:
اکبر طبری
۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۸

مطالب جالبی بود

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید