مجله پارتکده

بررسی معایب جک S5 - بررسی مشکلات جک اس 5 در فروشگاه پارتکده

25،اسفند،1400
JAC-S5-Disadvantages-review
همانطور که در مطلب نقد و بررسی جک S5 نیز گفته شد؛ این خودرو محصول کشور چین است که در بازار ایران حضور پیدا کرده است. این خودرو از همان اوایل ورود خود به بازار ماشین ایران به دلیل قیمت مناسب آن مورد استقبال خریداران خودرو قرار گرفت. هم اکنون در بازار این خودرو هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک موجود است که هر دو مدل نیز فروش نسبتا بالایی دارند.
در مطلب مزایای جک اس 5 به بررسی مزیت های این خودرو در بازار ایران پرداختیم. در مطلب نقد و بررسی جک اس 5 نیز هر دو مدل اتوماتیبک و دنده‌ای را نقد و بررسی کردیم و همچنین تقاوت این دو نسخه را برای شما شرح دادیم. در این مطلب از مجله پارتکده به معایب جک S5 خواهیم پرداخت.

چرا دانستن معایب جک S5 مهم است؟

این معایب جک S5 دلیل بر نخریدن جک S5 نیست و بدیهی است که هر خودرویی عیب و نقض هایی داشته باشد و برای خرید یک خودروی کامل و بدون عیب شما باید به فکر خودرو های گرون‌تر باشید و منطقی هم نیست که شما جک S5 را با شاسی بلند های لوکس و گران قیمتی مثل اسپورتیج و کیا سورنتو مقایسه کنید؛ برای مقایسه جک S5 یا هر خودروی دیگر، بایستی آن را با خودرو هم تراز و هم قیمت خود مقایسه کرد. در رنج قیمتی خودروی جک اس 5 نیز این خودرو هم از نظر مشخصات فنی و هم از نظر طراحی داخلی و ظاهری دارای برتری های زیادی نسبت به دیگر خودرو ها است. دلیل بر بیان معایب جک S5 در این مطلب آگاهی دادن به دارندگان این خودرو و یا کسانی که قصد خرید این خودرو را دارند است. این مطلب همچنین برای افزایش اطلاعات عمومی علاقمندان به حوزه خودرو می‌تواند مفید باشد.
برخی از معایب جک S5 که در ادامه می‌خواهیم آن ها را به طور کامل شرح دهیم، به دلیل مونتاژ این خودرو در ایران و شرکت کرمان موتور است.
در انتهای مطلب نقد و بررسی جک اس 5 از مجله پارتکده که خودروی جک S5 را مورد بررسی قرار دادیم، اشاره مختصری به معایب جک S5 کردیم. در ادامه مطلب به شرح مفصل موارد خواهیم پرداخت.
مطالب مرتبط: بررسی سیستم ترمز جک جی 5 در فروشگاه پارتکده

JAC-S5-Disadvantages-review-KermanMotor

1- مونتاژ کرمان موتور

اولین و بزرگترین مورد در معایب جک S5 که به شرکت سازنده این خودرو نیز مربوط نیست، مونتاژ جک S5 در کرمان موتور است. بیشتر معایب در نظرات کاربران جک S5 اتوماتیک نیز به دلیل همین مونتاژ ضعیف کرمان موتور است. البته این مشکل بستگی به شانس نیز دارد و این که خودرو شما مشکلات مونتاژ را داشته باشد، امری شانسی است. یکی از همین مشکلات و معایب جک S5 که مربوط به مونتاژ ضعیف کرمان موتور است، نفوذ آب از سانروف خودرو در هنگام بارندگی است.
مطالب مرتبط: نکاتی درباره تعویض لنت ترمز جک جی 5

2- پایین بودن کیفیت رنگ خودرو جک S5

این مورد هم مربوط به قسمت مونتاژ جک اس 5 است. البته کلیه خودرو های مونتاژ کرمان موتور این مشکل را دارند و کیفیت پایین رنگ فقط مربوط به جک S5 نیست. حتی یکی از موارد پر تکرار در نظرات کاربران جک S5 اتوماتیک در مورد رنگ خودرو است که حتی کاربران این خودرو توصیه می‌کردند در صورت امکان خودرو را به کارواش نبرید و یا با آب فشار کم اقدام به شست و شوی این خودرو کنید.
مطالب مرتبط: نقد و بررسی جک اس 5 در پارتکده

JAC-S5-Disadvantages-review-cross-control

3- نبودن کروز کنترل

یکی از ایردات و معایب جک S5 که مربوط به خود خودرو است، نداشتن کروز کنترل می‌باشد. البته نبود این آپشن در جک S5 کمی عجیب است. زیرا با توجه به آپشن و امکانات فروانی که این خودرو دارد، عدم وجود آپشن کروز کنترل که امروزه در خیلی از خودرو ها نیز موجود است، کمی عجیب به نظر می‌رسد و یک ایراد بزرگ برای این خودرو به حساب می‌آید.
مطالب مرتبط با محصولات کمپانی جک

4- مصرف سوخت جک S5

این خودرو به دلیل وزن بالا و هم چنین دارا بودن پیشرانه 2 لیتری مجهز به توربوشارژ، مصرف سوخت بالایی دارد. البته در صورت رانندگی با سرعت ملایم و در جاده های خارج از شهر، مصرف سوخت آن متوسط می‌شود؛ ولی در داخل شهر و مخصوصا در ترافیک شلوغ، مصرف این خودرو به عدد 12 لیتر برای هر 100 کیلومتر می‌رسد که عدد بالایی است.
مطالب مرتبط: مزایای جک اس 5

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید