مجله پارتکده

چگونه رادیاتور ماشین خود را شست و شو دهیم

11،اسفند،1400
flush-and-fill-coolant
با حفظ سیستم خنک‌کننده خودرو، می‌توانید از خرابی ناگهانی خودروی خود در مسیر جلوگیری کنید و عمر موتور خود را افزایش دهید. بخش مهمی از نگهداری سیستم خنک‌کننده، شستشوی منظم رادیاتور است. این امر به گردش مایع خنک‌کننده موتور در سراسر سیستم کمک کرده و از مشکلات بالقوه جدی ناشی از خوردگی و فرسایش در جاده به ویژه نشت هسته گرمکن یا سری واشر جلوگیری می‌کند. در این مطلب از مجله پارتکده مراحلی را شرح داده‌ایم که شما را در فرآیند شستشوی رادیاتور بیشتر راهنمایی می‌کند.

انتخاب خنک‌کننده مناسب

با مطالعه دفترچه راهنمای خودروی خود می‌توانید اطلاعات مربوط به نوع مایع خنک‌کننده و مقدار دقیقی را که باید از آن استفاده کنید، بیابید. همچنین می‌توانید انواع وبلاگ‌هایی را که در مورد هر چیزی که باید در مورد مایع خنک‌کننده موتور بدانید، بررسی کنید. اگر سؤال بیشتری دارید، می‌توانید با یکی از متخصصین ما در فروشگاه لوازم یدکی پارتکده برای راهنمایی مشورت کنید.

ایمنی را در اولویت قرار دهید

اولین اولویت شما هنگام یادگیری نحوه شستشوی سیستم خنک‌کننده یا تکمیل هر پروژه تعمیر و نگهداری خودرو، ایمنی شخصی شماست. با پارک کردن اتومبیل خود روی سطحی که هم خشک و هم صاف است شروع کنید. سپس می‌توانید از اهرم نگهدارنده چرخ استفاده کنید تا اتومبیل شما در حین کار حرکت نکند.
قبل از این که رادیاتور خود را شستشو دهید، باید حداقل یک ساعت از خاموش کردن موتور اتومبیل شما گذشته باشد. دست خود را در نزدیکی رادیاتور ماشین قرار دهید تا از سطح گرمای موتور اتومبیل مطلع شوید. اگر احساس گرما نکردید، دست خود را نزدیک درپوش رادیاتور قرار دهید. باز هم، اگر احساس گرما نکردید، می‌توانید کار را شروع کنید. در نهایت هنگام انجام این کار باید از دستکش و عینک ایمنی نیز استفاده شود.
مطالب مرتبط با فنی ماشین

ابزار و تجهیزات

شستشوی سیستم خنک‌کننده خودرو چیزی بیش از خالی کردن رادیاتور و پر کردن مجدد آن است، زیرا بلوک موتور خودرو، هسته بخاری و سایر موارد همگی حاوی ضدیخ هستند. کیت‌های فلاش DIY به شیلنگ‌های بخار شما قلاب می‌شود و آب شلنگ از طریق کل سیستم و از طریق هسته بخاری شما شست و شو می‌دهد.
توصیه می‌شود که هنگام انجام فلاش، کل سیستم را به این روش با آب بشویید. هنگامی که مشخص کردید که آیا می‌خواهید یک شستشوی کامل رادیاتور انجام دهید یا فقط تخلیه/پر کردن رادیاتور، با باز کردن هود و محکم کردن آن کار را ادامه دهید تا بتوانید رادیاتور خود را به همراه تمام شیلنگ‌های متصل بررسی کنید. مراقب هر گونه نشتی، ترک یا پلاستیک با ظاهر فرسوده باشید. یک شلنگ فرسوده و آسیب دیده ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. در این زمان، اگر قصد دارید سیستم را شست و شو دهید، کیت فلاش خود را در شیلنگ بخار نصب کنید.
مطالب مرتبط: چه زمانی باید روغن ترمز پراید را تعویض کنیم؟

چگونه رادیاتور یا سیستم خنک‌کننده خود را شستشو دهید

1) اول ایمنی

اتومبیل خود را روی یک سطح صاف و خشک پارک کنید و اهرم نگهدارنده چرخ را نصب کنید. مطمئن شوید که اتومبیل برای حداقل یک ساعت کار نکرده و موتور و رادیاتور آن خنک شده‌‌اند. حتما از عینک ایمنی و دستکش محافظ استفاده کنید. مایع خنک‌کننده را از حیوانات خانگی یا کودکان دور نگه دارید. فوراً هر گونه نشتی را تمیز کنید. مایع خنک‌کننده را در فاضلاب یا توالت نریزید.

2) راه‌اندازی کار

کاپوت را باز کرده و محکم کنید. رادیاتور و شیلنگ‌ها را از نظر وجود ترک یا علائم نشتی بررسی کنید. هنگامی که مشخص کردید که آیا می‌خواهید یک شستشوی کامل رادیاتور انجام دهید یا فقط تخلیه /پر کردن رادیاتور، با باز کردن هود و محکم کردن آن ادامه دهید تا بتوانید رادیاتور خود را به همراه تمام شیلنگ‌های متصل بررسی کنید.
مراقب هر گونه نشتی، ترک یا لاستیک با ظاهر فرسوده باشید. یک شلنگ فرسوده و آسیب دیده ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. در این زمان، اگر قصد دارید سیستم را شستشو دهید، کیت فلاش خود را در شیلنگ بخاری نصب کنید. اگر متوجه خراشیدگی یا آسیب دیدگی شیلنگ شدید، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.
رادیاتور را فشار دهید و درپوش رادیاتور را بردارید. درپوش رادیاتور را با دقت فشار دهید و آن را بردارید. مطمئن شوید که اتومبیل برای حداقل یک ساعت کار نکرده و موتور و رادیاتور خنک هستند. باز کردن درب رادیاتور داغ بسیار کار خطرناکی است.
مطالب مرتبط: بررسی عوامل صدا دادن ترمز ها در پارتکده

3) پلاگین تخلیه را پیدا کرده و شل کنید

پلاگین تخلیه را پیدا کنید. این پلاگین در پایین رادیاتور یافت می‌شود. ظرفی را زیر دریچه تخلیه قرار دهید تا مایع خنک‌کننده قدیمی داخل آن ریخته شود. پلاگین تخلیه را شل کنید و اجازه دهید مایع خنک‌کننده جریان یابد. هنگامی که جریان مایع خنک‌کننده متوقف شد، دوشاخه تخلیه را ببندید.
مطالب مرتبط: روغن ترمز 3DOT با DOT 4 چه تفاوتی دارد؟

flush-and-fill-coolant-loosening-drain-plug

4) سیستم خنک‌کننده را با آب مقطر پر کنید

دستورالعمل‌های مربوط به بطری فلاش را برای مراحل خاص بررسی کنید. مراحل با توجه به محصول فلاش متفاوت است. سیستم را با آب و مایع شست و شو پر کنید. استفاده از یک محصول فلاش برای شکستن هرگونه رسوب یا خوردگی و خارج کردن آن از سیستم می‌تواند مناسب باشد.
مطالب مرتبط: نحوه تعویض روغن ترمز در مجله پارتکده

flush-and-fill-coolant-adding-distilled-water

5) درپوش رادیاتور را نصب کرده و موتور را روشن کنید

درپوش رادیاتور را نصب کنید و موتور را به مدت 10 دقیقه در حالی که بخاری روشن باشد، روشن کنید. موتور را فقط در فضای باز یا در مکانی با تهویه مناسب روشن کنید. موتور را خاموش کنید و اجازه دهید رادیاتور خنک شود. روش تخلیه را تکرار کنید.
مطالب مرتبط: چه موقع به لنت های ترمز جدید نیاز دارید؟

6) شلنگ پایین رادیاتور را باز کنید

هنگامی که رادیاتور را تخلیه کردید و بعد از آن مجدداً این کار را تکرار کردید، بهتر است که هرگونه رسوبی را که در عملیات شست و شو تخلیه نشده است را تخلیه کنید و از کف رادیاتور خارج کنید. هنگامی که شلنگ شل شد، می‌توان آن را جدا کرد. رادیاتور را با شلنگ باغچه یا آب بطری پر کنید، سپس شلنگ را بکشید و هرگونه رسوب یا آب کثیف را تخلیه کنید. در این مرحله، مقدار بسیار کمی از آب حاوی ضد یخ است، اما مقدار زیادی رسوب که در کف رادیاتور نشسته است، خارج می‌شود. سپس، شیلنگ خود را به شیر فلاشی که نصب کرده‌اید وصل کنید و دستورالعمل‌های شستشو رادیاتور را دنبال کنید.
مطالب مرتبط: نشانه هایی که به ترمز جدید نیاز دارید؛ چیست؟

flush-and-fill-coolant-adding-flush

7) آب کثیف نهایی را تخلیه کنید

هنگامی که سیستم کاملاً شسته شد، باید سیستم را از آب شستشوی کثیف باقی مانده در رادیاتور و تا جایی که می‌توانید از بلوک، تخلیه کنید. به یاد داشته باشید، تمام این آب حاوی ضد یخ است، بنابراین مطمئن شوید که قوانین محیط زیستی در مورد گرفتن ضد‌یخ را رعایت می‌کنید.
مطالب مرتبط: دلایل روشن شدن چراغ ترمز خودرو در پارتکده

8) مخرن را با ضد‌یخ جدید پر کنید

سیستم را با ضد یخ جدید پر کنید. در صورت استفاده از ضدیخ غلیظ، حتما از آب مقطر استفاده کنید. هر پیچ تخلیه‌کننده در سیستم را که باید برای خارج کردن هوای اضافی باز شود، پیدا کنید. درست قرار گرفتن هرکدام از این پیچ‌‌ها بسیار مهم است که زیرا یک حباب هوا می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد ماشین شود.
مطالب مرتبط: چگونه روغن ترمز را بررسی کنیم؟ - نحوه بررسی روغن ترمز در پارتکده

filling-coolant-flush-and-fill-coolant

9) پاکسازی

اطراف تابه خود را تمیز کنید و مطمئن شوید که مایعات روی زمین ریخته نشده باشد. در مرحله بعد، باید مایع خنک‌کننده قدیمی و سایر مایعات را در ظرف به خصوص خود دور بریزید. قوانین زیادی بر دفع این مایعات حاکم است و دور نریختن درست آن ها باعث آسیب به محیط زیست می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که به درستی این مایعات را دفع می‌کنید. هر کاری که انجام می‌دهید، هرگز این مایعات را در توالت یا داخل فاضلاب نریزید. و در آخر وقت آن است بالاخره به خودتان دست دهید چون اکنون می‌دانید که چگونه رادیاتور و سیستم خنک‌کننده خود را شست و شو دهید!
مطالب مرتبط: چگونه روغن موتور را بازیافت کنیم؟ - نحوه دفع روغن موتور در پارتکده

نویسنده : مجله پارتکده
لینک مطلب را به اشتراک بگذارید
کپی
لینک
دیدگاه ها:

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه:

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
لطفا دیدگاه خود را وارد کنید